Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majeczkamaja

Jak ubieracie dzieci do przedszkola w zimę?

Polecane posty

Gość Majeczkamaja

Chodzi mi szczególnie o grupę pierwszą. Jak ubieracie dzieciaki? A jak chłopcy? Bo wiadomo w zimę jest zimno rajstopy,spodnie. Ale jak puszczać dziecko do przedszkola? Zdjąć rajstopy w szatni i puścić w spodniach i skarpetach? Ale to pierwszy rok i on sam rajstop na dwór nie założy, a dla Pani też to nie jest łatwa sytuacja przy takiej ilości dzieci. Do tej pory trochę chorował,ale teraz jak przychodzą mrozy,to zakładam mu rajstopy i się zastanawiam czy mogę go puszczać w rajstopach,a jak by szli na dwór to tylko spodnie zarzucić i ciepło mu. Czytałam na innych stronach,ale to stare wpisy,że w rajstopkach dzieci puszczają,dziewczyny to na to sukienki. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopalń
Kup mu kalesony i ciepłe spodnie, spodnie chyba sam założy? Wtedy w kalesonach biega po sali a spodnie na dwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfsdf
Ubieram same spodnie i takie trochę dłuższe skarpetki, po drodze nie zmarznie bo jedziemy autem, a na spacery ma w przedszkolu kombinezon, tak że w nogi mu ciepło. Nie zakładam dziecku kalesonek ani rajstop bo tylko niepotrzebnie krępują ruchy, a w przedszkolu jest zawsze aż za ciepło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama na początku nie wiedziałam jak ubierać i postawiłam na rajstopy na ten rok. Tutaj sporo pisało o getrach/kalesonach,więc za rok chyba w nie się zaopatrzę. No właśnie...jak bym miała auto to bym wcale rajstop nie zakładała,tylko spodnie i dłuższe skarpetki,ale jestem w trakcie robienia:P,a kawałek do przedszkola mamy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
ja sobie postanowiłam że nigdy moje dziecko nie będzie paradować w samych rajstopach w przedszkolu. Po prostu nie mogę na to patrzeć. Ubieram spodenki dresowe a na to takie cieplejsze spodnie w większym rozmiarze i nie ma problemu. Jak ubieram rajstopy, to zdejmuję je i nakładam spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko jak zdejmujesz rajstopy,to kto je później Twojemu dziecku założy? Bo moje jest w pierwszej grupie, i rajstop samo nie założy,a Panie mają nie tylko moje dziecko ale i resztę dzieci. To już wolę puścić w rajstopach,żeby czuło się wygodnie,niż mam go męczyć w dwóch parach spodniach i żeby mu było nie wygodnie. Teraz mamusie niektóre stroją swoje dzieci do przedszkola jak na uroczystość,a dziecku tak na prawdę nie wygodnie,męczy się,stresuje. Nie raz Panie mówiły jak to rodzice dzieciom zakładali spodnie na dwa guziki do tego pasek i jeszcze ozdoby, albo bransoletki,pierścionki a później płacz bo dziecko zanim takie spodnie odepnie to się zsiusia,zdenerwuje,albo bransoletkę zgubi czy pierścionek nie sztuczną i afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia Ewunia
z tymi getrami/kalesonami to wcale nie jest taka prosta sprawa,bo wiadomo,ze ubiera sie je dziecku pod spodnie,w przedszkolu ściągałam i dziecko zostawało w samych spodniach...no ale sprawa się komplikuje jak dziecko ma iść na dwór bo nie wiadomo czy będzie umiało samo je założyć (ściągnąć spodnie,założyć kalesony,założyć spodnie)...i w zeszłym roku np.jak syn miał 4 lata,to panie nie sprawdzały czy dziecko jest ciepło ubrane i brały je na dwór.Potem mi włosy dęba stanęły jak syn się pochorował,bo się okazało,ze sam nie potrafił ubrać kalesonów,więc poszedł w samich spodniach na spacer... w tym roku zmieniłam taktykę i na spodnie dresowe takie grubsze,w których chodzi w przedszkolu ubieram mu spodnie typu ocieplacze i on sobie je sam wciąga na te dresy jak wychodzą z przedszkola,jest to dla niego łatwiejsze niż zabawa z kalesonami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkamaja
Tyle ludzi i tyle opinii,że człowiek dalej się będzie zastanawiał. Założę mu jutro same spodnie i popatrzę jak dzieci w przedszkolu są poubierane:). Daleko nie mamy do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia Ewunia
córce z kolei ubieram rajstopy i getry i na to podobnie spodnie typu ocieplacze,które jest w stanie ubrac sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia Ewunia Jak będzie jeszcze zimniej to może w tedy zmienię metodę, bo również mam spodnie od kombinezonu, to pod nie mogę spokojnie cienkie dresowe spodnie. Jak na razie wolę rajstopy,bo mam pewność,że w nich samych dziecko nie wyjdzie na dwór i założy na nie spodnie:) A właśnie obawiam się,przebierania w szatni w skarpetki i spodnie, bo wątpię by Panie mi później znowu go przebierały na wyjście na dwór przy takiej gromadzie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia Ewunia
ja juz moje dzieci dzisiaj tak ubrałam,bo chodzimy pieszo do przedszkola,a rano było u mnie -10 stopni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zimie
a nie w zimę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaasssiiiiiaaa
mi też się nie podoba taki widok: chłopiec w samych rajstopach.... ja swojemu ubieram spodnie dresowe a na nie spodnie ocieplane, takie szersze. W szatni sciągam spodnie i mały biegnie w dresach na salę. Na spacer Pani jest Pani zakłąda mu te ocieplane na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjui-09-
" Nie raz Panie mówiły jak to rodzice dzieciom zakładali spodnie na dwa guziki do tego pasek i jeszcze ozdoby, albo bransoletki,pierścionki a później płacz bo dziecko zanim takie spodnie odepnie to się zsiusia" chyba przesadasz, może jeszcze korona i korale. Jak ja patrzę to 99% chłopców jest w dresach. wg mnie raistopy nie są wygodne dla chłopca, ciężko je zdjąć i założyć samemu dziecki bo z reguły są wciąż obcisłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko to już
nie przesadzajcie, przedszkole to nie rewia mody. jak chłopczyk posiedzi kilka godzin w rajtkach to co sie stanie. w gościach jest, czy co? trzeba ubierac dziecko zeby było mu wygodnie i zeby samo umiało bez problemu skorzystac z toalety i ubrac na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Wrocławianka
Do przedszkola moją Polkę ubieram "luźno". Mała ma się dobrze bawić w wygodnych ciuszkach. Wiadomo , że małe dziewczynki chcą być śliczne, dlatego raz na miesiąc, dwa, siadamy razem przy laptopie i wybieramy kolorowe leginsy, albo nową bluzeczkę. Ostatnio padło na śmieszną koszulkę z nadrukiem psa w okularach, którą znalazłyśmy w sklepie Fasardi. Proponowałam kwiatuszki, ale mała musiała zauważyć podobną u kogoś na ulicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłebieta

A ja mojego młodego puszczam w rajstopkach i jest ok 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Kłebieta napisał:

A ja mojego młodego puszczam w rajstopkach i jest ok 😉

No fajnie. Długo szukałaś tego tematu żeby napisać tylko że zakładasz dziecku rajstopy? 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Głupi temat. Przecież zimą jest sezon grzewczy, to też jest ciepło w sali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gość Gość
15 minut temu, Gość Gość napisał:

No fajnie. Długo szukałaś tego tematu żeby napisać tylko że zakładasz dziecku rajstopy? 🤦‍♀️

Super komentarz. Przepraszam, musiałam, bo też tu weszłam a temat chyba sprzed sześciu lat m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie rozumiem

A co wy tak macie do tych rajstop? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×