Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mzbcmjzbvc

Murzynek - ma ktos dobry sprawdzony przepis??

Polecane posty

Gość mzbcmjzbvc

lubie to ciasto alczasem wychodzi mi zakalec, na wierzch zawsze klade prawdziwa rozpuszczona czekolade, moze ktos mi podac przepis ktory zawsze wychodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znieczulenie zewnątrzoponowe
Murzynek bambo w afryce mieszka... tak to chyba szło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten murzynek zawsze mi wychodzi: 25 dkg masła lub margaryny(jak wolisz) 1,5 szklanki cukru 3 łyżki ciemnego,gorzkiego kakao 3 jajka 2 szklanki maki tortowej 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki mleka 1 mały cukier waniliowy W garnku , na małym ogniu rozpuść margarynę,dodaj mleko,cukier i cukier waniliowy oraz kakao,dobrze wymieszaj,aż uzyskasz jednolitą masę ,bez grudek.Masę wystudź i odlej ok.1/2 szklanki.Do pozostałej,ostudzonej masy dodaj żółtka i miksujemy,powoli dodawaj mąkę i ciągle miksuj,proszek do pieczenia.Wszystko dobrze wymieszaj.Z białek ubij sztywną pianę i delikatnie połącz z poprzednią masą(najlepiej drewnianą łyżką.Piecz 40 minut w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku.Pod koniec sprawdź patyczkiem.Jeśli po nakłuciu ciasta jest suchy to jest ok.Odstawioną 1/2 szklanki masy podgrzewam i dodaję do niej 1/2 tabliczki czekolady.Razem rozpuszczam i tym polewam ostudzone ciasto.Posypuję wiórkami lun płatkami migdałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chamska piz*o
a ja kiedyś robiłam zakupy i mówię domatki ide po kakao, chcę upiec murzynka.. a tam zza rogu wychodzi mama, tato Afrykanin i malutki dzieciaczek Mulacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murzynka trzeba dosc dlugo
piec, ja pieke w prodizu, czasem nawet godzine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×