Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czekolada tylko gorzka

muffinki

Polecane posty

Gość czekolada tylko gorzka

macie sprawdzony sposób na muffinki ? Moje jakieś nie takie wychodzą, słabo rosną. Niby moim chłopakom smakują, ale oni zjedzą wszystko co słodkie chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak czasem, mam ale zauważyłam, że to od mąki zależy jaką użyje. Z biedronki najlepiej mi wychodzą teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzniczka solniczka
Ja mam sprawdzony przepis, który wszystkim smakuje :) Robiłam z tej strony internetowej: http://www.pokrojonedoprawione.sos.pl/2010/09/muffinki-banan-jabko-marchewka.html Muffinki wychodzą wyrośnięte, puszyste, o korzennym smaku, idealne teraz na święta a dodatkowo są zdrowe. Ja przepis trochę modyfikuję (dodaję 1 szklankę mąki tortowej + 1 szklankę mąki razowej. Zamiast szklanki cukru daję jej pół). Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada tylko gorzka
dzięki za odzew :) ale pytanie - cz robiłyście już w/g tych przepisów ? Tak porównując z moim, te ze śliwkami np. mają jeszcze więcej "mokrego" w przepisie, a już moje ciasto wychodzi zbyt rzadkie chyba i tu dopatrywałabym się "nie wyrastania"... sama już nie wiem w czym rzecz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchniomaniaczka
Tak jak napisalam drugi przepis juz przetrenowany i wychodzi ok. Pierwszy jeszcze nie ale kuszące skladniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzniczka solniczka
Tak, ja robiłam już wielokrotnie. Był to pierwszy testowany przeze mnie przepis i od razu wyszło świetnie. Ciasto na muffinki ma konsystencję bardzo lepką i gęstą (nie wiem czy wiesz, ale z reguły ciasto na muffinki miesza się bardzo krótko, tylko do połączenia składników i ma to wpływ na ich puszystość i miękkość). PS> Napisalam: "Ja przepis trochę modyfikuję (dodaję 1 szklankę mąki tortowej + 1 szklankę mąki razowej. Zamiast szklanki cukru daję jej pół)". Oczywiście chodziło mi o to, że jedną szklankę maki pszennej z przepisu zastepuje szklanka maki razowej, a nie o to ze dodaję dwie dodatkowe szklanki mąki do przepisu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm nie wiem samaaaa
A mi wszystkie muffinki wychodzą jakieś takie gumiaste, nie wiem czemu? Jak są gorące i świeże, to jeszcze jako tako, ale jak przestygną, to normalnie guma:( Z czego to wynika? Nie ta mąka, za bardzo mieszam ciasto, nie wiem? Rodzinie smakują, ale ja chciałabym, żeby były bardziej jakieś takie pulchne, lekkie, jak to zrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada tylko gorzka
Pierprzniczka s. - z zamianą mąk :D zrozumiałam cię doskonale, ale zaskoczyłaś mnie wyglądem twojego ciasta - gęste i lepkie ???? Toż kurka moje jest konsystencji "racuchowej"... !!! I oczywiście mieszam trzepaczką...porządnie !!! 0 z tego robię: 2 szkl. mąki 2/3 szkl. cukru 2 łyżeczki proszku do piecz. 1 łyżeczka cukru wan. 1 szkl. mleka 1/3 szkl. oleju lub roztopion.masła 2 jajka i teraz właśnie przypomniałam sobie że jajka miksowałam z mlekiem żeby białczanych glutów nie było.... :D :D :D czyli to może tylko kwestia mieszania...??? Dzięki, spróbuję zrobić z uwzględnieniem oszczędnego wymieszania składników :) 0 A przy okazji, może dysponujecie sprawdzonym przepisem na bardziej niż mój wilgotnego ambasadora...? zrobiłabym chętnie na święta posypanego po czekoladzie orzechami i rodzynkami...- wygląda pięknie, wyrasta, ale kurcze mógł by być trochę bardziej wilgotny do pełni szczęścia...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzniczka solniczka
Ja zawsze robię tak (muffinki): do jednej michy wsypuję wszystkie suche składniki (mąka, cukier, proszek do pieczenia) i mieszam dokładnie widelcem, do drugiej michy wlewam wszystkie mokre składniki (mleko, olej, jajka) i też mieszam widelcem żeby się połączyły ze sobą jako tako. Później wlewam mokre do suchych i mieszam widelcem, żeby się ze sobą połączyły ;) Zero mikserów ;) No chyba, że naprawde krótko. Twojego przepisu nie znam, wiec nie wiem czy wychodzi, ale spróbuj jeszcze raz mniej mieszając wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×