Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co na obiad swiateczny

co na obiad swiateczny

Polecane posty

Gość co na obiad swiateczny

Blisko swieta :) co planujecie na obiad swiateczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiopi
moze kurczak w tymianku z cytryną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apartowa
A u mnie nigdy nie ma obiadów świątecznych. Zawsze jak mam gości w pierwszy dzień świat to podaję pieczone mięsa na zimno, sałatki, ogóreczki marynowane, papryki, na ciepło bigos, kiełbaska gotowana i pieczona kaczka. Oczywiście ciasto, wino, wódka, soki, herbata, kawa. Uważam, że jest to dobre menu. W święta nigdy nie gotuję obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolę 2w1
U mnie też nie ma obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas obiad jest dopiero w drugie święto :) i zawsze jest zupa grzybowa z makaronem, kluski śląskie, różne rodzaje mięsa, kapusta zasmażana...tesciowa gotuje a ja tylko pomagam, więc nei muszę mysleć :D wystarczy ze wykonuję polecenia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na obiad swiateczny
wlasnie mysle nad kurczakiem w calosci do tego ziemniaki i pieczarki smazone chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie paszteciki+ barszczyk, pieczona kaczka z nadzieniem i bigos. Zimne potrawy są później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apartowa
Uważam, że obiad jest niepotrzebny. Cały rok gotuję, dlatego w święta odpoczywam od tych czynności. Kaczkę wcześniej przyrządzam, a rano tylko do piecyka i jak goście przychodzą to już jest dobra. Kaczkę piekę w rękawie. W drugi dzień świąt jest jeszcze bigos na ciepło, zawsze zostają sałatki, więc moja rodzina chętnie to zjada. Dopiero po świętach znów będą obiadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolę 2w1
przecież cały czas jest wszystko do jedzenia, wystarczy podgrzać jak ktoś głodny. Ja zawsze dużo jedzenia przygotowuję na Święta i nigdy wszystkiego nie zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to zależy
gdzie spędzam wigilię.w tym roku wigilia u siostry więc nic w domu takiego mieć nie będziemy. w 1 dzień swiąt rodzina męża u nas na obiedzie obiad trzeba zrobić...myślę żeby zrobić coś co będzie pasowało do sałatki kiszonej z kapusty włoskiej. mąż pewnie znowu uprze się na kurczaka pieczonego i do tego może bitki z szynki (ladna jest w zamrażalniku za duża jak na naszą 2) w sosie pieczeniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dom to obyczaj :D W okresie dziecięcym u mnie w domu obowiązkowo był rosół,ziemniaki,2-3 rodzaje mięsiwa i surówki.Dużo za dużo! Bo oprócz tego i tak stół się załamywał od jedzenia.Teraz jedynie co to w porze obiadowej podawane są 2-3 potrawy na ciepło,bez zupy,ziemniaków i surówek. A w domu moich teściów zawsze jest obiad.Ziemniaki,mięso i surówka. Ja natomiast nie robię w Święta obiadu! Stawiam na stole potrawy które zostały z Wigilii,zimna płyta,sałatki i coś mięsnego na ciepło jak pieczony kurczak,szaszłyki ,gołąbki czy bigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdahgda
u nas sie nie gotuje, tylko je to co zostalo z dnia poprzedniego :) uszka z barszczem, bigos, salatki,ciasta, zimna plyta i juz! ale w tym roku upieke schab ze sliwka, bo to szybkie i niepracochlonne :) do tego kromka chleba i jakis sos pieczeniowy na szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
u mnie w pierwszy dzień Świąt jest gęś +dodatki a w drugi dzień rolady + dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczona
U nas w pierwszy dzień świąt nadziewana pieczona kaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca czsami
mogłybyście podać przepis na nadziewana kaczkę , soczystą , pachnącą , będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×