Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Kamylaka ja usg polowkowe które robiłam prywatnie to cześć miałam robione właśnie w 3d i 4d dla lekarza nie ma ono żadnego znaczenia bo lekarz mierzy wszystko w 2d ale dla mnie była to fajna sprawa zobaczyć mojego synka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka pod jakim katem mówisz ze na 3d bedzie wiecej widać pod katem toxo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie słyszałam,że i tak lekarz mierzy wszystko i sprawdza w 2 D a 4 D to taki jakby dodatek.Dlatego wybrałam zwykłe 2 D bo i tak bedzie dokładniejsze bo to te w 30-32 tygodniu.Mój lekarz prowadzący nie ma aż tak dobrego usg dlatego w 13,21,no i teraz w 30 jade do innego miasta na te Usg bardziej specjalistyczne wykonywane na sprzęcie volusion 730.A jak jest u was dziewczyny z co miesięcznym Usg,bo mój lekarz co miesiąc to mierzy tylko obwód główki ,kość udową,obwód brzuszka no i wagę teraz sprawdza.A już na tym usg specjalistycznym to wszystko dokładnie jest zmierzone,sprawdzone,serduszko,mózgowie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia
Ania czuję się średnio, puchnę na twarzy, kostkach, dłoniach. Skurcze mam nieregularne. Poród naturalny, bynajmniej na taki sie nastawiamy z moja Panią doktor. Kamylaka nie denerwuj się, ważne,że wartości nie rosną. U mnie igm spadło, ale bardzo nieznacznie. Lekarz zakaźnik kazał się nie martwić. Spiderka ja nie robiłam usg 3D. Spytałam się czy może ono pokazać coś więcej od zwykłego jeśli chodzi o tokso. Mój lekarz powiedział, że nie, jedynie możne ukazać czy dziecko ma np.rozszczep wargi, a tak to nic więcej nie pokaże jeśli chodzi o tokso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia
Kamylaka u mnie lekarz co miesiąc sprawdza obwód główki i brzuszka, patrzy czy w główce nie ma zwapnień i patrzy na serduszko- jak bije. Ostatnio w 36 tygodniu oprócz w/w sprawdzała wagę, narządy (pęcherz, wątrobę). I mogłam sobie troszkę dłużej pooglądać buziaczka mojej małej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia a jak jest u Ciebie z tymi mianami Igg i IgM wysokie są ?i od kiedy leczysz toxo?zapewne pisałaś to już na tamtym forum ,ale jeśli mogłabyś to napisz tutaj.Jesteś już prawie na mecie :)Czekamy na dobre wiadomości :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia a jak jest u Ciebie z tymi mianami Igg i IgM wysokie są ?i od kiedy leczysz toxo?zapewne pisałaś to już na tamtym forum ,ale jeśli mogłabyś to napisz tutaj.Jesteś już prawie na mecie :)Czekamy na dobre wiadomości :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia trzymaj sie już niedługo :) Kamylaka ja tez jak rozmawiałam z lekarzem to pod katem toxo 3d nic nie pokaże, a co do ilości usg podczas ciazy to moja gin jest zwolenniczką 3 usg 12,20,35tc twierdzi ze częstsze są nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia
Kamylaka od 6 tygodnia ciąży biorę rovamycyne. Igg >655, igm 1,31, awidność 59,1 % ( według norm laboratoryjnych od 70 % zaczyna się tzw.szara strefa). Kolejna kontrola igm- 1,23, a teraz ostatnia kontrola igm 1,05. Mam zgłosić się do mojego lekarza zakaźnika pół roku po urodzeniu małej z wynikami igm i będziemy dalej myśleć co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamylaka ja jedno usg miałam robione na sprzęcie volusion e5 i było bardzo dobrej jakości także polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie też powoli Ci spadają ale spadają:) mam nadzieje,że u mnie także zaczną spadać.Bierzesz rova od 6 tyg to praktycznie od początku jesteś zabezpieczona antybiotykiem ,ja dopiero od 11 tyg,ale trzeba być dobrej myśli. Już masz pewnie kupioną całą wyprawkę dla dzidziusia i tylko z niecierpliwością czekasz kiedy się zacznie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie też powoli Ci spadają ale spadają:) mam nadzieje,że u mnie także zaczną spadać.Bierzesz rova od 6 tyg to praktycznie od początku jesteś zabezpieczona antybiotykiem ,ja dopiero od 11 tyg,ale trzeba być dobrej myśli. Już masz pewnie kupioną całą wyprawkę dla dzidziusia i tylko z niecierpliwością czekasz kiedy się zacznie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie też powoli Ci spadają ale spadają:) mam nadzieje,że u mnie także zaczną spadać.Bierzesz rova od 6 tyg to praktycznie od początku jesteś zabezpieczona antybiotykiem ,ja dopiero od 11 tyg,ale trzeba być dobrej myśli. Już masz pewnie kupioną całą wyprawkę dla dzidziusia i tylko z niecierpliwością czekasz kiedy się zacznie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie też powoli Ci spadają ale spadają:) mam nadzieje,że u mnie także zaczną spadać.Bierzesz rova od 6 tyg to praktycznie od początku jesteś zabezpieczona antybiotykiem ,ja dopiero od 11 tyg,ale trzeba być dobrej myśli. Już masz pewnie kupioną całą wyprawkę dla dzidziusia i tylko z niecierpliwością czekasz kiedy się zacznie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia
Już wszystko mam dla małej, torba też spakowana do szpitala. Czekamy tylko na szczęśliwy finał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi się wydawało że na 3D więcej widać, ale może tylko dla mnie więcej (bo na zwykłych to ja tam nic nie odróżniam :) , a dla lekarzy którzy mierzą i potrafia coś zobaczyć na zwykłym usg to moze rzeczywiscie nie ma to znaczenia.MI lekarz robi zwykłe usg na wizytach, a to 3D to miałam w szpitalu na tych badaniach w 12-13tyg. A traz bede je miała robione na połówkowym. Ja je mam darmowe w ramach badań prenatalnych, nie wiem ile kosztuje jakby ktos chciał extra? Moze jak dużo to bym się tez nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja place za usg po 150 zl.kazda wizyta tyle mnie kosztuje,ale najwazniejsze jest zdrowie dziecka.Wszystko bym oddała zeby tylko dziecko bylo zdrowe i mozna bylo normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Przeskoczylam z toksoplazmozy do Was zeby sobie poplotkowac i troche zapomniec o tej chorobie:( Jeslichodzi o usg to ja mam zawsze 3d a na polowkowym w 21 tygodniu 4d ale zadnejroznicy nie bylo .. wrecz mniej widzialam niz na 3d ale to podobno bo lozysko zaslanialo :) ale mala byla pomierzona z kazdej mozliwej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy Agatę, opowiedz coś blizej o sobie,chyba że juz pisałam i przeoczyłam :) kiedy masz termin, rozumiem że dziewczynka? Jakie masz imie wybrane bo własnie ja dla dziewczynki mam dylemat. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata a imie dla malej wybrane zakupy juz jakies porobione? Dla mnie cudownie bylo zobaczyc buzke mojego synka na 3d/4d jak ja otwiera dotyka raczka niedlugo jeszcze ra pode na 3d jak juz bedzie wieksze ja zaczelam 24 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
spiderka a masz wogole jakies opcje na imie?ja tez mam problem z imieniem,tyle ze dla chlopca.ciezka decyzja ale do porodu cos wymyslimy napewno:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe tak dziewczynka i bedzie Zuzia :) zawsze to imie mi sie podobalo nawet kota mojej mamy tak kazalam nazwac:) jestem w 28 tyg ciazy takze juz zblizam sie pomalutku do konca . Wszystko szlo super (oprocz kataru kotry mam od samego poczatku) :) ale zdazylam sie juz przyzwyczaic .. wiec wpadla w wir kupowania na wyprzedazach fajnych ciuszkow w dobrych cenach nawet wozek juz kupilismy ale do odbioru po porodzie :) nio i ta tokso kotra wyrywalam kilka dni temu zepsula wszystko ;( no ale nc .. dzieki dziewczyny bo naprawde milo pogadac z kims kto wie co czuje .. a u Was jak chlopcy dziewczynki ?? a wogole z jakich miast jestescie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Agata a jakiej firmy masz wozek? ja jestem z Olsztyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no i tez bede miala chlopczyka,imie jeszcze nie wybrane.mamy dylematy.dziewczyny jak macie jakis swoje typy to piszcie,moze ktoras skorzysta ,zarowno dla chlopca jak i dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez dziewczynka ma byc mam nadzieje,ze juz sie nie zamieni w chlopczyka bo juz kupilam troche rzeczy dla dziewczynki, a co do imienia to moze Ola,Julka,Amelka lub Maja ale nie wiem jeszcze.ja jestem z miasteczka kolo Bialegostoku.Termin porodu za 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia: jeśli chodzi o amnio to miałam dylematy i mam nadal. Szszególnie po pojawieniu się na forum Titanum i jej opowieści. Mi zakaźnik zlecił, a gin powiedział że to moja decyzja. A od kilku dni mam takie koszmary, że jedna śledziona powiększona a druga nie (przecież mamy chyba po jednej ale w koszmarach to wiecie..), i ciągle takie właśnie coś o ciąży że nei tak. Masakra. Rano się budze wykonczona. Co do imion to synka mam Maksymiliana, a drugi miał być Aleksander, a że bedzie chyba dziewczynka to mam dylemat. Propozycji kilka mam,ale żadna nie jest taka z przekonaniem - jak np. Zuziau Agaty :) Propozycje mam: Hania i Lena. Myslalam też o Jance ale odpadła. Podoba mi się tez Ola,Natalia i Maja - ale już ich dac nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×