Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość moniaszek
wiecie co dziewczynu,moj zakaznik jest dziwny czy mi sie wydaje?juz mowie o co chodZI.wydawalo mi sie ze powtarzajac badania na toxo ,bada sie igm i igg a u mnie zakaznik skierowal mnie tylko na awidnosc.co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Agata to czekamy na wiesci po prenatalnych.ja mam dopiero za 2tyg,tez juz nie moge sie doczekac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To u mnie jest trochę inaczej ja jestem mniej zorganizowana niż Ty Spiderka wstaje 8-9 rano potem do pracy na 10-11i zostaje do 18-19 potem wracam do domu i wtedy mam czas na wszystko czyli jedzenie sprzątanie pranie odpoczynek :) i idę spać ok 24 :) czasem pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a ja wstaje o 6:30,jem z mezem sniadanko,biore rova i ide spowrotem spac.wstaje ok 10:00 i roznie,jade do miasta,posprzatam troche,jakis obiad zrobie z tesciowa i dzien zleci,wieczorkiem wyleguje sie przed tv i chodze spac ok 23-24. teraz poznosili mi kartony z ciuszkami wiec mam co robic segreguje sobie rozmiarami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania czemu mniej zorganizowana? Później wstajesz ale i później idziesz spać, pracujesz nawet dłużej niż ja, jedynie co mam więcej to 1 dziecko ktore i tak jest dość duże i samodzielne, nie musze "siedzieć" nad nim caly dzień :) Mysle że jestem jak wiele kobiet w kraju, nic u mnie szczególnego, ale dziękuję za miłe słowa :) moniaszek ja mam połówkowe za 3tyg i tez sie nie moge doczekać, a juz po tych koszmarach co mnie dręczą odnośnie ciąży i rożnych chorób to już wogóle mam stracha .. Co do Twojego zakaźnika to może on ma jakąś strategię do oceny, swój pkt widzenia? Mi zakźnik w sumie nie mówił co mam badac i kiedy, sama sobie poszłam po 1,5mca sprawdzic co i jak, a do niego sie zgłosze jak bedą jakies znaczące zmiany w wynikach zeby zinterpretował, ja chodze prywatnie dlatego mi się do niego nie spieszy :) a awidności własnie już nie chciałam badac następnym razem bo ciągle mam niską około 0,10 wiec się wielce nie zmieni po mcu, mysle że ważne są IGM ktore zaczęły mi pomału spadać z 1,14 na 0,87. Ale ja nie lekarz nie moge oceniać Twojego. Jak Cie coś niepokoi to może znajdź w innym mieście kogoś, ja tez dojeżdzam 80km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam że ona ma inne parametry tych badan, dlatego pisałam że zawiele z tego nie zrozumiałam, ja mam typowe wyniki robione na aparacie VIDAS. Fajnie jakby się wypowiedział, a jak nie to szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki:) wlasnie wrocilam z prenatalnych dodatkowych o ja w 29 tyg i wszystko super:) Zuzina rozwija sie superma juz 1250 g :)) lekarz dodatkowo jest pediatra i mnie uspokoil bo mowi ze nie mam sie czego obawiac bo w 3 trymestrze sa znikome szanse na to zeby plod zarazic. ogladnal moje wyniki i i pow ze jemu to wyglada na swieza sprawe i dobrze ze biore antybiotych bo mnie zabezpiecza... a tak to naprawde mi troche ulzylo i wyluzowalam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
super wiesci Agata,fajnie Ci ze juz 29tydzien,juz coraz blizej:-)dobrze ze z Zuzanka wszystko dobrze,to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka a jak z ruchami u Ciebie? jesli chodzi o zakaznika to ja tez jezdzilam do tej pory do innego miasta a teraz chyba pojde do siebie prywatnie,jakos tak czuje ze musze zmienic. Ania jak jedziesz nad morze to zajedz na kawke do Olsztyna:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie tak sobie leże i czuje że mnie tam cos w brzuchu się dzieje, ale ogólnie to za często i za mocno to nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ogólnie dziś się poudzielałam na obu forach, a teraz czas mój nadszedł do spanka :) pa dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale dzisiaj to rzeczywiscie dałyście czadu na forum połowe dnia jechałam nad morze i niewiem już co sie dzieje. Monia przejezdzałam obok Olsztyna i własnie o Tobie sobie pomyślałam :) ale nie chciałam pisać w czasie drogi z telefonu bo zaraz robi mi sie niedobrze jak sie czyms zajmuje. Monia jesli chodzi o Twojego zakaźnika to wydaje mi się ze chyba nie do konca wie o co chodzi w tej chorobie ja miałam co miesiac robione badanie igg igm i awidnosc i jak po 3 takich miesiacach pojechalam do dr Nowakowskiej to powiedziala ze bylam dobrze prowadzona ze mialam regularne badania bo na temat igg i igm mozna bylo cokolwiek wtedy o chorobie powiedziec awidnosc jest tylko takim dodatkowych badaniem u mnie jest przez 3 m-ce niska wiec jak bym poszla do Twojego zakaznika to caly czas twierdzilby ze mam swieze zakazenie a tak podobno nie jest :), wiec rzeczywiscie dobrze bylo znalezc lekarza, ktory sie tym zajmuje choc sama wiem ze nie jest to takie łatwe bo ja mialam problem zeby takiego znaleźć w stolicy ;). Spiderka zajmujesz sie domem, praca i jeszcze dzieckiem oj jestes zorganizowana :) u mnie jedynie w tym calym dniu jest dobre to ze mezem pracujemy w jednej firmie wiec rano razem jemy sniadanie i wychodzimy do pracy a potem razem wracamy, ale tak jak sobie rozmawiamy to nasz synek wywroci nam zycie do gory nogami bo teraz to tak na dobra sprawe nie mamy zadnych obowiazkow i jak sie chcemy to cos robimy w domu a jak nie do nie a teraz wszystko bedzie musiało byc jak w zegarku :) ale juz niemozemy sie doczekac :) Agata super ze z Zuzia wszystko w porzadku mowiłam ze trzeba spokojnie do wszystkiego podejsc bo nie musi byc od razu tragicznie i wszystko sie powoli wyjasnic. A teraz pytanko o co chodzi z tymi badaniami prenatalnymi? czy to jest zwykle usg czy jeszcze jakies dodatkowe badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to troche sie chyba rozpisałam :) no teraz ide spac a od jutra ide wdychac jod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
teraz dajemy czadu ale jak urodza sie nasze pociechy to juz nie bedziemy mialy tyle czasu wiec korzystajmy:-) to samo Aniu mysle o tym zakazniku co Ty,zmieniam na innego, mam nadzieje ze na lepszego. oki ja tez ide spac bo dzis caly dzien na nogach i ledwo zyje. Tobie Ania zycze milego odpoczynku a dla Was dziewuszki wszystkich dobrej nocki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to badanieusg prenatalne jest o duzo bardzoej dokladne niz zwykle. Ja wogole chodze do innego lekarza ktory striknte zajmuje sie prenatalnymi a na codzien jest pediatra:) Na tym badaniu oglada mozg powloki wielkosci konczyn przeplyw krwi przez pepowine serce itp. pokazujasie na ekranie takie czerwone i zielone kolory. pierwsze takie badanie mialamw 22 tygodniu . Uwazam ze to fajna sprawa bo wiesz dokladnie czy dzidzia fajnie sie rozwija:) Ja tez dziewczyny nie moge sie doczekac Zuzi:) i tez powywraca nam zycie do golry nogami .. bo juz nie bedzie ze niechce mi sie :P ale ogolnie nie moge powiedziecze ciaza to super sprawa ja ja zle znosze od samego poczatku.. dzis w nocy to mylalam ze bede krzyczec z niemocy nos tak zatkany i zaden sposob nie pomoglgo odetkac :( i tak od 7 miesiy codziennie.. nio i juz 20 kg plus :) choc podobno tego nie widac ja niestety to widze i strasznie mi z tym zle , ale mam nadzieje ze po poprodzie szybko wszystko zniknie :) pozdrawiam i milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info Agata o tych badaniach bo już sie bałam ze czegoś nie miałam ja takie badanie z przeplywami i sprawdzeniem wszystkich narządów mózgu miałam robione już 2 razy ale niestety prywatnie bo sama chciałam wszystko posprawdzac. Ja niestety tez ze swoimi kilogramami czuje sie strasznie zle no ale co możemy zrobic najważniejsze ze nasze maluchy są zdrowe a potem sie będziemy katowac żebyśmy były piękne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jedyne co mozemy zrobic to zadbac o skore by rozstepy sie nie pojawily j jeszcze nie mam ale w wannie wylewam na siebi oliwke bambino:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a powiedzcie jaki magnez bierzecie i ile tabletek dziennie a witaminy to jakieś specjalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja narazie przytylam 8kg ale to dop.polowa ciazy wiec jeszcze wszystko przede mna:-) ogolnie to zawsze bylam strasznym chudzielcem wiec te 8 widac i to jaaaak:-) ja Ania samego magnezu nie biore, z wit. to do 12tyg bralam kw.foliowy a teraz taki zestaw wit. pregna plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja już przytyłam 13 kg(30 tydzień)i rozstępy mam na biodrach i piersiach chociaż się smaruje, ale niestety powstały,a co do witamin to na początku był kwas foliowy i falvit a pózniej brałam Ladeevit z kwasami Omega 3 a teraz prenatal classicJa usg mam w ten wtorek i już się denerwuje powoli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamylaka nie boj sie a nastaw ze dzidzie zobaczysz :)))) co do magnezu to mi przepisal lekarz ze wzgledu na skurcze ... bo Zuzina pomalu zaczyna szalec ijest juz glowka w dol:) a witaminy to witaminer..wsumie to witamin dla kobiet w ciazy jest duzy wybor w aptece .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata cieszę się,że zobacze małą,ale boję się też,że może być coś nie tak...w aptece faktycznie duży wybór witamin nie wiadomo które wybrać.To twoja mała już się powoli pcha na świat,już widocznie jej się znudziło w brzuszku ale niech wytrzyma jeszcze,terminy mamy podobne więc jak się urodzi dwa tygodnie przed terminem to nic strasznego,ale u nas jeszcze zostało 10 tygodni hehe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie przytyłam 10kg ciekawe czy drugie tyle przytyje w drugiej części ciazy zobaczymy ja rzęsie smarujecie na piersiach pojawiły mi sie rozstepy ale na brzuch czysty narazie mam nadzieje ze tu unikne ich. Mi właśnie lekarka przepisali magnez i mówiła żebym brała ale żadnych dodatkowych witamin nie biorę jeszcze kwas foliowy i żelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja mam 20 tydz, przytyłam 6kg, ale najbardziej mnie wkurzają piersi bo z B/C mam chyba D albo i E nie wiem ile bo nie mierzyłam,nosze sportowe biustonosze bez szwów (takie jak podkoszulka) a co nie założe to wyglądam jak dynia (przez ten biust ktory strasznie pogrubia calą sylwetkę). Wczoraj widziałam w necie zdjęcie Shakiry na wylocie ciąży, a ona takie małe fajne piersi, no ale cóż zrobić... JA 1trymestr brałam kwas f., potem gin zalecił femibion (ale nie biore regularnie,jakmi się przypomi), a od tygodnia biore żelazo bo mi Hgb spadła. Ania gdzie jestes? wjakiej miejscowości? wypoczywaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka z biustem mam tsk samo dlatego pojawily mi sie rozstepy na biuscie 6 kg to malo fajnie masz :) ja w Jarosławcu siedzę zaraz idę trochę na basen i polezeć w grocie solnej bo czytałam ze w ciazy jest wskazana :) powdycham trochę tych wszystkich pierwiastków moze będę zdrowsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do biustu to bardzo normalne. Ale Spiderka radzę Ci przestawić się na biustonosze usztywniane, jak już pojawi się mleko to przy dużych piersiach nawet nie ma innej opcji. W przeciwnym wypadku strasznie się nacierpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do biustonoszy to ja już chodze w takich bawełnianych z odpinką takich ala do karmienia bo usztywniane to dla mnie są teraz strasznie nie wygodne.Dużo mi przybyło w obwodzie i wszystko uciska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo Dziewczynki .. jaki tu spokoj lalalalal :) wiem weekend :) czas dla rodzinki:) no wiecwrocilam wlasnie od szpeca od tokso i wynik jest nieswoisty czyli powiedzial ze nie mam sie czym martwic bo taksie czasem zdaza ze igm ida na plus a igg zostaja minus. :))) nawet tych dodatkowych badan mi nie robil bo powiedzial nie widzi podstaw ( a te badania kosztowaly 550 takzze jesli by byl nastawiony na zarobek zlecilby mi je ) takze super lekarz :) bardzo sie ciesze :) a co u Was ?? ja zaraz ide do brata na urodzinki i pozam jego dziewczyne takze nie moge sie doczekac :) hehe a tak to nie za bardzo sieczuje bo brzuchol mi sie napina i mam wrazenie ze wybuchen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata super wiadomość cieszę sie bardzo jednak bywają jeszcze lekarze z powołania :) teraz relaks i spokój i miły wieczór jak widzę sie zapowiada :) a masz powtorzyc badania? ja tez leniuchuje sobie jeszcze dzis i jutro bo od poniedziałku do pracy mi tez wieczorem to sie już brzuch strasznie napina i czuje sie jak bym balon polknela a wczoraj obzarłam sie za bardzo i nie mogłam spać przez pól nocy i przez to synek sie strasznie wiercil aż sie zleklam ze tak długo sie wierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Dobre wiesci Agata,baardzo sie ciesze:-) ja tez dziewczyny chodze czesto taka napompowana ze szok,mam wrazenie ze pękne... a tak poza tym to nudy,moj mezus wyjechal na tydzien i smutno tak jakos.ciagle mysle nad imieniem dla synka,nawet nie sadzilam ze to takie ciezkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×