Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Agata ale rzeczywiście macie fajna atmosferę jak Was tak mało ja tez zapisałem sie i zaczynam w 31tc i niewiem czy to nie za późno już ale nie było terminów. Myśle ze dowiem sie tam trochę rzeczy o naszych maluchach :) Gien ja właśnie na skierowaniu na usg mam wpisane + echo płodu ciekawe czy to bedzie darmowe bo jednak 300zl to sporo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu z tego co wiem to 31tc nie jest za pozno na szkoke rodzenia.czytalam gdzies ze zalecaja chodzenie do szkoly nawet w 34 tyg wiec skokojnie:-) ale takie zajecia gdzie sa 2 pary to spoko,pewnie spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ze mna wlasnie parka w 31 tygodniu chodzi na szkole :) u nas jest 8 spotkan :) a ostatnie ktorym bylo zwiedzanie porodowki polozna rzezucila nam wczesniej wrazie gdyby ktoras z nas wczesniej chciala rodzic:) hehe :) a nnie ukrywam ze zalezy mi zeby ta porodowke zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No 2 pary to fajnie ja pewnie bede miala duzo wiecej par i do tego dowiedzialam sie ze chyba będę musiała do szkoły chodzić sama bo mój mąż akurat wtedy bedzie miał wyjazd sluzbowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no wlasnie dlatego ja sie chyba nie zdecyduje na ta szkole rodzenia, ze wzgledu na meza, bo on tez ma ciagle jakies wyjazdy ... a samemu chodzic, to nie to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja stwierdziłam ze zawsze czegoś sie nauczę zobaczymy jak to bedzie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z badań na igm i igg jutro wyniki i wizyta u zakaznika ciekawe co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
mnie coraz bardziej kusi ta szkola, moze namowie męza, fajne jakby chociaz na kilka spotkan ze mna poszedl ;-) Ania kupilas juz cos dla synka, czy jeszcze sie powstrzymujesz?? co ile czasu powtarzasz badania? kiedy mialas ostatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja tak właśnie pomyślałam ze zawsze cos zobaczę tak jak pisała Agata zobaczę porodowke w szpitalu w którym będę rodzic dowiem sie cos o kapaniu przewijaniu karmieniu. Ja pewnie będę musiała sobie z synkiem poradzić sama bo nie będę miała nikogo do pomocy wiec zawsze nowe informacje sie przydadzą. Nic jeszcze Monia nie kupiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Całe szczęście dzisiejsze badania nie potwierdziły wczorajszych podejrzeń i mój maluch ma zdrowe serduszko. Oczywiście badanie muszę powtórzyć w połowie ciąży, ale to już raczej formalność. Jutro idę zrobić sobie badanie na toxo i mam nadzieje, że przeciwciala spadają. Tak się cieszę. A i jeszcze Pani doktor powiedziała, że ten mały człowieczek w moim brzuchu to chłopak. Także jeszcze chwila i będę miała w domu drużynę koszykarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Gratuluje Gien:-) kolejny chlopak na naszym forum.u mnie imie dalej nie wybrane.ciezka decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamień spadł mi z serca. Co do imienia to nawet mam opcje ale są staroswieckie jak moje poprzednie więc nie wiem czy ujawnić :). Tak na serio to mamy już Jana i Antoniego więc trzeci też zasługuje na poważne imię. Jeszcze z mężem nie dyskutowalismy za bardzo, bo myślałam, że na tym etapie ciąży 13 tydzień nic nie widać. Ale jak lekarka mi pokazała dzisiaj to jakby nie patrzeć penis był :). W sumie mniej wydatków bo mam wszystkie ubrania po chlopcach, biedny bo przechodzone wszystko będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje chlopczyka:))))) hihih no to teraz Franus Bolek bedzie??? teraz jest moda na takie imiona ;))) KUrcze pociesze Was bo ja pamietam swoj 13 tydzien ciazy i to naprawde tak zlecialo .. teraz juz 29 :) odliczam do konca i nie moge sie doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien no troche biedny ale cos nowego tez przeciez dostanie ;) ja tez będę musiała zapłacić 300zl za echo serca wiec niezle tylko stowkami sie płaci. Dziewczyny mialyscie jakieś badanie robione odnośnie cukru ale nie na czczo tylko jakieś po 2 godz od podania glukozy dokładnie to niewiem o co chodzi podobno wszystkim sie takie badanie robi? A wiecie jak to badanie sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja mialam to badanie robi sie je zazwyczajmidzy 24 25 tyg ciazy. w zaleznosci co zleci lekarz kupujesz w aptece glukoze albo 50 g albo 75g i idziesz na czczo do laboratorium. pobierajaCi krew i popobraniu Panie z laboru rozcienczaja ci ta glukoze i kaza wypic. i po 5o g glukozy czekasz godzine a po 75 g czekasz 2 hodziny i pobieraja Ci znowu krew. musisz siedziec na miejscu nie mozesz sobie pojsc i wrocic..:) badanie malo fajne;) moze zrobic sie slabodlatego fajnie wziasc meza ze soba i dla zabicia czasu i nudy i dla bezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info no to badanie jeszcze przede mną w piątek mam wizytę wiec pewnie mi gin zleci a to badanie sie jakoś nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dzis cicho... Co slychac..?? ja dzis zrobilam sobie przedpoludni SPA ..super kapiel olejek ladny makijaz wyprostowane wlosy :) czasem trzeba poczuc sie ladnie a w ciazy to generalnie malo mam takich dni :( ze czuje sie ladnie .. widze tylko nadliczbowe kg i sam celullit wszedzie .. zastanwiam sie co ja zrobie jak urodze ..bo przeciez trzeba sie go jakos pozbyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no to prawda Agata ze trzeba bedzie sie pozbyć tych kilogramów ja szczerze mówiąc jak tylko bedzie mozna to zaczynam biegać i dodatkowo chodzić na aerobik wiem ze to nie bedzie łatwe ale trzeba bedzie sie zmobilizować bo już nie mogę patrzeć na te kilkogramy :( Wiesz co z tym domowym spa to fajna sprawa żeby zrobic cos dla siebie ja jak pracuje to szczerze mówiąc nie mam czasu dla siebie a tym bardziej już ochoty po pracy cokolwiek robić. A tak w ogóle dziewczyny to chciałam Wam napisać ze mam już dość tych lekarzy co lekarz to inna diagnoza, byłam dziś u zakaznika do którego chodzę stale z wynikami igm i igg znowu mi spadły. Pokazalan pani dr karteczki która dostałam od dr Nowakowskiej z Łodzi która twierdzi ze zakażenie jest stare i dziecko nie mogło sie zarazić i nie muszę brać rovanecyny a ona sie zdziwiła ze nie zrobiłam amniopunkcji a tym bardziej nie mogę odstawić tabletek do końca ciazy bo o moze byc ryzykowne. Powiedziałam jej ze diagnoza dr Nowakowskiej jest potwierdzona druga diagnoza lekarza z wawy który twierdzi tez ze jest to stare zakażenie i nie muszę brać leków ale to ja w żaden sposób nie przekonało i dalej podtrzymuje swoją decyzje. No i co kogo ja mam słuchać 3 postawione diagnozy przez lekarzy 2 zgodnych jeden przeciwko jakaś masakra z ta toxo jest. Uspokoilam sie już trochę od tego a tu ciagle cos. Dziś mi już niestety ciśnienie wzrosło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Co do lekarzy to też myślę, że trochę z tą toxo przesądzają. Lekarze u których byłam na prenatalnych bardzo mnie uspokoili, a jeśli chodzi o amniopunkcję to stanowczo odradzali. Sprawdziłam ich życiorysy i są naprawdę bardzo kompetentni, szkolili się za granicą i w Polsce stale podnoszą swoje kwalifikacje. Mój mąż jest z branży, więc trochę wiem jak te szkolenia u niektórych wyglądają. Wszyscy muszą sami pokrywać ich koszty, więc niektórzy lekarze wolą kupić sobie nową furę, niż zainwestować w sprzęt czy własne kwalifikacje. Co do kilogramów to też już opracowuję plan. Chyba się wezmę za Chodakowską po porodzie, bo trochę cwiczylam z nią przed ciąża i faktycznie fajne ćwiczenia. A jak widzę rezultaty dziewczyn po 3 miesiącach to myślę, że warto. Ania nie martw się, wiem że po takim czasie już pewnie ż...asz tymi tabletkami. Ale w sumie 2 do 1. A co mówi ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a moze sproboj do tego Wielkoszynskiego uderzyc.. napisz do niego maila takiego skladnego w sensie same fakty zeby mogl zobaczyc wyniki .. mozesz mu napisac ze ja u niego bylam i stad masz namiar i ze wiesz ze robi specjalistyczne badania na tokso(koszto 550) moze warto..?? on jest szpecem od boleriozy i tokso .. wejdz na jego stronke ..przeczytaj .. moze dojdziesz do wniosku ze warto jeszcze do niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pomimo tego ze nie mam tej tokso i tak profilaktycznie bee brala antybiotyk do konca ciazy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja na każdym kroku stykam się z innymi opiniami lekarzy,jedni zalecaa amnio drudzy odradzają, jedni zalecali mi wycięcie migdałka u syna inni odradzali, jedni zalecaja szczepienie na grype inni odradzają i tak w kółko, i masz takie dwie opinie i bądź mądra i decyduj! Koszmar, wiem z doświadczenia. Mi teżtroche opadły wartości w ost badaniu. Mam zamiar zrobić kolejne badania w lutym i napisaćdo tego lekarza co pisze Agata. Jesli chcesz mojej opinii to chyba bym brała Rova dalej, niektórzy lekarze dają dawkę 2x1 więc ewentualnie bym zmniejszyla ilość, ale bym brała. Jakie teraz miałąs wyniki? JA miałam IGM 0,87,gdzie poniżej 0,55 jest ujemny i tez sie zastanawiałam czy jak spadnie na ujemny czy można odstawic leki? Może tez zmniejszyć dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka mi absolutnie nie pozwoliła zmniejszyć dawki 3x dziennie bez przerwy wiec chyba będę brała te leki czas już trudno tylko wkurzam sie ze to ja sama muszę podjąć decyzje brać nie brać bo dostałam 2 rożne diagnozy. Ja teraz mam igg 53 igm 0,83 a 2 miesiące temu było igg 63 igm 0,96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×