Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DwieLeweRęce

Sprawdzony przepis na pierogi

Polecane posty

Gość DwieLeweRęce

Witam, proszę o sprawdzony przepis na ciasto pierogowe. O ile z farszem jako tako sobie radzę, to ciasto to totalna klapa :( Albo twarde, albo się lepi.. Proszę o sprawdzony sposób. Dziękuję bardzo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaWszędobylska
Ja wysypuję na stolnicę mąkę i dolewam ciepłą wodę, lub ciepłe mleko, tak długo, dopóki cisto nie będzie dobre. Potem kładę na talerzu, metalową miskę nagrzewam nad gotującą się wodą ( można w piekarniku) i przykrywam nią ciasto na kilka minut (5-10) i potem rozwałkowuję. Podobno dobre ciasto wychodzi też z połączenia mąki i kefiru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wsypuję na stolnicę 1 kg mąki zalewam pół litra wrzątku (nawet ciut więcej) dodaje 3 łyżki oleju i posypuję trochę solą. Zakierdam nożem i jak przestygnie to ugniatam ciasto. Teściowa robi na oko, ale ja nie umiałam i znalazlam ten przepis z internetu i wychodzą zawsze bardzo dobre pierogi. Potem do rozwałkowywania potrebny drugi kg mąki do posypywania na stolnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wsypuję na stolnicę 1 kg mąki zalewam pół litra wrzątku (nawet ciut więcej) dodaje 3 łyżki oleju i posypuję trochę solą. Zakierdam nożem i jak przestygnie to ugniatam ciasto. Teściowa robi na oko, ale ja nie umiałam i znalazlam ten przepis z internetu i wychodzą zawsze bardzo dobre pierogi. Potem do rozwałkowywania potrebny drugi kg mąki do posypywania na stolnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dawać jajka to nie bedzie twarde, wrzątek albo bardzo goraca woda i bedzie miekkie i olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski slaskie lubiem
maka,gorca woda i olej oaz dlugo wyrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoppppppppppppppp
zawsze dodaje jajko i zaparzam make wrzatkiem plus troche cieplego masla stopionego nigdy nie wyszly twarde a mieciutkie, zolte i sprezyste:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×