Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlennkka

Chora 4-latka. PIERWSZT RAZ CHORA proszę więc o pomoc

Polecane posty

Gość Marlennkka

Dziewczyny moja córka, która ma 4,5 roku pierwszy raz w życiu jest chora, nigdy nie miała nawet kataru, nie chodziłyśmy nigdy do lekarza pomijając szczepienia i bilans. Chciałabym uniknąć antybiotyku, a wiem, że lekarze z Naszej przychodni zawsze i na wszystko go przepisują. Może poradzę sobie z przeziębieniem sama? Tylko jak? Nigdy tego nie robiłam. Mała od 2dni ma mokry kaszel i nic poza tym. Żadnego katary, gorączki nic. Tylko ten kaszel, ale taki okropny... rzadko kaszle, ale brzydko. Zrobiłam jej syrop z cebuli, w aptece poradzili Flavamed wiec podaje te 2 syropy, robię inhalacje z soli fizjologicznej, bo mamy inhalator, ale to chyba bardziej na katar? Poza tym mała dziennie zjada dużo owoców - kiwi, pomarańcze, banana, jabłko - to zjada dziennie. Nie wychodzę z nią od tych dwóch dni. Nie narzeka na żadne bóle... Co mogę jeszcze zrobić? Po jakim czasie udać się do lekarza? Może już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flavourred
flavamed mam nadzieje ze nie dajesz na noc:O idz jutro do lekarza, niech oslucha dziecko skad wiesz ze nie ma zapalenia oskrzeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flavamed podawaj rano i pozniej przed 17 najpozniej. na noc gdyby ja meczyl kaszel podajesz sinecod. inhalacje sa nie tylko na nos na gardło równiez. mozesz jej psikac do gardła hascoseptem (3 razy dziennie po 4 psiki). choroba moze sie zaczac od kaszlu, dopiero moze ci dojsc katar moze goraczka itd. nie ma co panikowac, wszystko na spokojnie, nie panikowałabym ze to zapalenie oskrzeli od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaassiiiiiaa
ja bym poszła do lekarza jak najszybciej aby stwierdzić czy osłuchowo jest Ok, jesli tak to lecz sobie dalej cebulą ale jeśłi sa jakieś zmiany na płucach czy oskrzelach to domowe metody na nic. Im dłużej odwleczesz ewntualny antybiotyk to tylko gorzej dla dziecka bo choroba się rozwinie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlennkka
Tak wiem, podałam flavamed przed 17 i rano... Posmarowałam ją jeszcze na noc maścią majerankową Moja sąsiadka (jej syn często choruje) mówiła, że w naszej przychodni długo się czeka na swój numerek i dziecko wychodzi bardziej chore niż przyszło :( dlatego wolałabym tam nie iść... odczekam 3dni. Jak nie zauważę poprawy to wezwę lekarza do domu. Dzięki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwierz mi kochana
od kiedy leczymy dzieci przez internet?tylko lekarz autorko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberry berry
to idz prywatnie albo zamow sobie pediatre do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahhaahahhahahahhaha
Wariatki!! Dziecko 2 dni ma kaszelek i nic poza tym, ma 4 lata i już lecieć z nim do lekarza, w te chore dzieci i antybiotyk odrazu i super! Fajne macie podejście - nie ma co. Ja mam syna lat 8 i zawsze robiłam tak jak autorka i zawsze go wyprowadziłam z przeziębienia... raz jeden jak sobie nie radziłam i widziałam, że poprawy brak to wtedy do lekarza, a nie odrazu :o To przez takie mamuśki przychodnie pełne i zaraza się roznosi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby tylko kaszel ale jak piszesz brzydki to moze byc cos konkretnego. Mozesz probowac ja leczyc syropem z cebuli i liczyc ze nic sie nie rozwinie ale zebys za chwile nie plakala jak skoczy jej temperatura do 40 i wyladuje na swieta w szpitalu z zapaleniem pluc:O mialam taki przypadek, niby tylko kaszel a jednak zmiany w plucach byly zbyt powazne . Czasem warto podsc sntybiotyk ktory leczy powazne infekcje jakimi sa zapalenie pluc i oskrzeli a tego golym okiem nie stwierdzisz a internautki tez ci nie pomoga. Ale zrobisz jak zechcesz, boisz sie lekarzs to super tylko pamietaj: zeby pozniej nie bylo lamentu. Ps: moj wujek tez zawsze unikal lekarzy, niby nigdy nie chorowal, ewentualnie jakis kaszelek, ale jak juz zachorowal tak w jeden dzien bylo po nim:O bo na leczenie bylo juz za pozno... Kochasz swoje dziecko to dbaj o jego zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara

Warto zainwestować w wariant Baby marki Sanity. Dopasowany do potrzeb małych dzieci, ale z drugiej strony można go też używać przy inhalacji osoby dorosłej, także jak najbardziej rodzinna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttra

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o model urządzenia dla dziecka to warto się zdecydować na sprzęt Sanity i model Baby. Specjalnie przygotowany z myślą o najmłodszych więc w praktyce bardzo dobrze się sprawdzi. My jesteśmy zadowoleni z tego sprzętu, możemy go innym również polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 29.08.2019 o 13:13, Gość ttra napisał:

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o model urządzenia dla dziecka to warto się zdecydować na sprzęt Sanity i model Baby. Specjalnie przygotowany z myślą o najmłodszych więc w praktyce bardzo dobrze się sprawdzi. My jesteśmy zadowoleni z tego sprzętu, możemy go innym również polecić.

polecam ten inhalator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×