Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapalenie płucc

Czy można wyleczyć zapalenie płuc bez antybiotyku?

Polecane posty

Gość zapalenie płucc

U dziecka. To jest wykonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też jestem katoliczką
Nie. To jest krótka odpowiedź i nie ma innej. Musisz z dzieckiem jechać do szpitala bo bez antybiotyku mogą pojawić się groźne dla zdrowia a nawet życia powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można ale osobiście nie podjęłabym się tego poczytaj o stawianiu baniek etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
Do szpitala? Byłam w przychodni i lekarz powiedział ze próbujemy bez antybiotyku i przepisał baktrim enkorton kazał postawić bańki i smarować maścią wygrzewającą i w poniedziałek do kontroli i jak nie przejdzie to wtedy antybiotyk. Dlatego pytam jakie są szanse ze przejdzie bez tego antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale w jakim wieku jest dziecko
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcghjkoijhugytfghu
zapalenie pluc???? bez antybiotyku??? zmien lekarza bo robi experymenty na dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooleeczkaa
szanse marne, wrecz zerowe zapalenie pluc to nie sa przelewki, powiklane czesto konczy sie smiertlenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooleeczkaa
a swoja droga ten encorton-jeden z najsilniejszych sterydow narobi dziecku duuuuzo wiecej szkody niz antybiotyk zmien lekarza na takiego co nie ekspetymemntuje na dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
Dziecko ma 6 lat i ma takie bezobjawowe zapalenie płuc. Troszkę kaszle ale myślałam ze to gardło tylko bo niewiele tego kaszlu a tu lekarz zbadał i mówi ze prawostronne zapalenie płuc i RTG potwierdziło to. Nie ma gorączki, nie jest marudne, poszliśmy po przedszkolu do lekarza tak na wszelki wypadek zobaczyć co z tym kaszlem. Jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooleeczkaa
no ja tez bym byla ale lekarz nad wyraz nieodpowiedzialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
Nie wiem co robić Te bańki już rano postawiłam i dwie dawki tego encortonu dałam po 2 tabletki, jutro mam dać dwa razy po 1 i 1/2 a w sobote i niedziele dwa razy po 1 i potem w poniedziałek rano na wizytę. Ale jak piszecie ze to może zaszkodzić to teraz nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam bo lubię
O matko!!!Enkorton? To są silne sterydy, których nie można od tak sobie podawać, moje dziecko bierze enkorton po biopsji nerek, ma nefropatię. Widzę, że zaczyna się teraz dawać sterydy jak mkiedys antybiotyki, choć lepsze antybiotyki..............Pamiętaj, że encortonu nie można odstawić od tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcghjkoijhugytfghu
ubierz dziecko jedx na pogotowie aby osłuchal powiedz ze u lekarza nie byłas i chcialaś na własna reke powiedz ze sie pogorszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jesli chcesz by Twoje dziecko wylądowało w szpitalu z sepsa to lecz go dalej bez antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTNA -zona-
mozna i bez antybiotyku,ale jest szansa ze kostnicowy zarobi:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
Przestańcie tak na mnie naskakiwać jakbym była nie wiem jak zła. Ja nie jestem lekarzem, nie znam się na tym poszłam do pediatry i to on zlecił leczenie przeciez nie zamknęłam chorego dziecka w piecu na 10 zdrowasiek tylko wybrałam się do specjalisty żeby udzialił pomocy. Teraz to się tak boję, ze nie wiem co zrobić. Po bańkach nie mogę wyciągnąć dziecka na mróz przecież więc zabranie go na pogotowie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam bo lubię
Ale Ty na prawdę bańki dziecku stawiałaś? Jedna z pań napisała, że w zyciu nie podałaby dziecku encortonu, niestety sa takie sytuacje i choroby, że trzebą... Ale na pewno nie jst to zapalenie pluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcghjkoijhugytfghu
encoWskazania: Zakres wskazań preparatu jest bardzo szeroki, stosuje się go między innymi w następujących dolegliwościach: zaburzenia endokrynologiczne (zapalenie gruczołu tarczowego); choroby reumatyczne:łuszczycowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, początkowy okres choroby reumatycznej, ostre zapalenie kaletki maziowej, ostre nieswoiste zapalenie kaletki maziowej, ostre dnawe zapalenie stawów; kolagenozy - toczeń układowy, reumatoidalne zapalenie stawów; choroby skóry - pęcherzyce, ciężki rumień wielopostaciowy, złuszczające zapalenie skóry, ciężka łuszczyca; choroby alergiczne - postaci ciężkie: astma, kontaktowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, choroba posurowicza, reakcje nadwrażliwości na leki; ostre i przewlekłe alergiczne i zapalne procesy ciężkiego stopnia dotyczące gałki ocznej; przewlekłe choroby przewodu pokarmowego - choroba Leśniowskiego i Crohna, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, choroby układu oddechowego - zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, zachłystowe zapalenie płuc, gruźlica; choroby hematologiczne - niedokrwistość, małopłytkowość; choroby nowotworowe. rton: nie czytalaś ulotki zanim podalaś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
Super ze bys nie poodała ale ja juz podałam dwie dawki i pytam co teraz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porannarosaaa
o mój boze do jakiego ty lekarza chodzisz!? Zapalenie płuc jest zapaleniem BAKTERYJNYM i żadne stawianie baniek tu nie pomoże!!! W łucach twojego dziecka zbiera się płyn, który utrudnia mu oddychanie, jesli nie zaczniesz go leczyć poprostu "utopi się" we własnej wydzielinie płucnej, poprostu się udusi. Już nie wspominając o grożnych powikłaniach zapalenia płuc, takiego jak zapalenie opon mózgowych czy zapalenie mięśnia sercowego!!! To już nie przelewki! Idź do inngo lekarz a ja to bym nawet na pogotowie pojechała niech biednemu dziecku antybiotyk jak najszybciej przepiszą. Sama przechodziłam w młodym wieku zapalenie płuc i nawet chcieli mnie do szpitala na to wziąć chodź wcale nie był o najostrzejszy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam bo lubię
wezwać innego lekarza do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego staracie sie byc madrzejsze od lekarza? Przeciez chyba wie co robi.Spokojnie autorko,encorton w krotkim cyklu i niewielkich dawdach krzywdy mu nie zrobi.To silny lek p/zapalny ma szerokie spectrum zastosowania i dziala duzo szybciej i skuteczniej niz antybiotyk.Widocznie lekarz uznal,ze trzeba uderzyc silniejszym lekiem.Glowa do gory,moj syn tez bral i nic mu nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też jestem katoliczką
Zadzwoń na pogotowie i powiedz jaka diagnoza i co zalecił lekarz i niech się ustosunkują i pewnie zalecą przyjechać więc ubierasz ciepło dziecko i do taksówki albo własnym samochodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zawołaj prywatnie lekarza do domu i tyle, nie wiem na co czekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie płucc
No nic rozmawiałam z pediatrą i jak zawsze okazuje się ze takie fora tylko przeszkadzają a nie pomagają. Jeśli ma swist w płucach to znaczy ze jest obrzęk a jak jest obrzęk to standardowo podaje się dziecku sterydy hydrokortyzon maluchowi albo encorton u większych dzieci. Dziecko ma podobno swietnie dobraną dawkę do masy ciała i dostało dobrze rozpisane dawkowanie, lekarz pochwalił i powiedział ze jeśli nie ma innych objawów to jest duża szansa ze na samym sterydzie przejdzie. Bańki usuwają toksyny z krwi i wygrzewają organizm pobudzając układ immunologiczny do pracy, a na bakterie dostało dziecko baktrim 7,5 ml na dobę. Lekarz powiedział ze leczenie bardzo dobre i jeśli nie wystąpi nagła gorączka, duszności czy inne objawy to powinno pomóc. Żałuje że tu napisałam bo tylko się strachu najadłam. Teraz jestem spokojna. Dobrze ze sobie przypomniałam ze mam znajomego pediatrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jxnjznxxjn
Ja otrzymałam ten lek na leczenie niepłodności ale on bardzo wchłania sie w krwioobieg. Ostatnio córka koleżanki dostała go na silne zapalenie krtani więc znajoma postanowiła zapytać z ciekawości opinii innego lekarz i ten powiedział że to jest bardzo silny lek który podaje się na prawdziwe , cieżkie choroby przewlekłe i napewno nie poleca się go dzieciom bo od stanów zapalnych nieleczonych lekkimi środkami farmaceutycznymi są antybiotyki . Nie wiem autorko czy dobrze zrobił twój lekarz ale jak masz wątpliwości to faktycznie zadzwoń na pogotowie jak ktoś tu pisał i zasięgnij ich opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjnhdjnj
wafelek sra i sika z radości że udało się zabłysnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echhhhhhhhhhhhhhhh
ej nie straszcie tutaj kobiety Ja co prawda jestem stara, ale też leczę się u pediatry. Ostatnio miałam zapalanie oskrzeli na pograniczu płuc i od razu dostałam antybiotyk, bo z tym nie ma żartów. Ale na kontroli po 5 dniach wyszło, że infekcja nie schodzi mi z dróg oddechowych, więc musiałam dodatkowo brać encorton i pomogło bardzo szybko. W tym względzie Twój lekarz jakiś dziwny, najpierw powinien pojechać z antybiotykiem, bo to podstawa przy takim zapaleniu bakteryjnym. Ale też nic się nie dzieje, jak trzeba wziąć coś bardziej hadcorowego, bo ewentualne efekty uboczne są mniej niebezpieczne niż powikłania. Encortony faktycznie nie można odstawiać szybko, ja brałam zmniejszającą się dawkę codziennie przed 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×