Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kokietka 42,

Menu na Sylwestra

Polecane posty

Gość Kokietka 42,

Hej moi drodzy wyprawiam Sylwestr. Kreację już mam ale nie mam pojęcia co zrobić na zakąskę. Przyszła mi do głowy: Pieczarkowa Karkówka z pieczonymi ziemniakami Naleśniki ala krokiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka - jarzynowa, gyros bądź jakaś inna, kotleciki mielone w wersji mini koreczki - wersja z pszennym chlebem bądź oparte na żółtym serze lub szynce gulasz barszczyk bądź rosół - ale nie z paczki kąski kurczaka w panierce ogólnie uważam, że im więcej dań takich "na gryza" tym lepiej oczywiście oprócz konkretów w stylu bigosu, ale każdy robi jak lubi, albo jak lubią jego goście :) nie wiem czy ma to być posiadówa czy raczej impreza tańczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrretta
Zależy, co zadeklarują przynieść goście (w sobotę będę wiedzieć), ale mam dużo zamrożonej papryki, więc na ciepło na pewno zrobię leczo, do niego będzie bagietka. Do tego rzeczy typu np. tarteletki z kozim serem, quiche lorraine, tarta z karmelizowaną cebulą, ślimaczki z pesto, roladki z wędzonego łososia czy szynki. I jeszcze może łódeczki z cykorii z serem typu Lazur, jajkiem i orzechami; albo ogórek nadziewany tuńczykiem czy twarożkiem; albo parę dipów (np. tapenada, hummus, pomidorowy pikantny...) i różne rzeczy do maczania w nich (warzywa, krakersy, grissini...). Niekoniecznie wszystko na raz oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, nie wiem czy jesteś tą samą osobą co Kokietka 42, ale dania wymienione w 2 poście jakoś nie pasują mi do tych wymienionych w pierwszym, no ale nic, to tylko oznacza jakie ograniczenia założyłam sobie :D a podsumowując - czyli menu już jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie może pomysły co zrobić z takiego ciasta francuskiego? http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/t/ciasto-francuskie-tesco Dostałam 2 opakowania i totalnie nie mam koncepcji. Organizuję sylwestra, więc to chyba dobra okazja na wykorzystanie. Tylko prosiłabym o jakiś prosty przepis, bo nie mam jeszcze doświadczenia z ciastem francuskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 z ?
Ciasto franccuskie mozesz uzyc jako spod do tarty lub np.owinac mozna male paroweczki lub mozna zrobic paszteciki z dowolnym farszem. Na slodko z jablkami,serem lub z czekolada.Moga to byc male wypieki np.rogaliki,pierozki czy ciasteczka albo z calego platu ciasto z nadzieniem.Pomyslow jest mnostwo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
ja bym z ciasta francusz=kiego zrobila paszteciki ze szpinakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
ja na sylwestra robie: bigos paszteciki ze szpinakiem salatka gyros sernik czekoladowy dodatkowo jakas wedlina, ser. Reszte przyniosą goście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prowo...
odnoszące się do sławnej ewy i jej noby to popisowych dań.... eh... nic sie nie domyślacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×