Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia2013

Czy mogę dać córce na imię calineczka?

Polecane posty

Gość Mamusia2013

Prawd że ładne. Wiem że to śmiesznie brzmi czy coś ale to ja będę mamą i to ja powinnam decydować jak ma mieć na imię moje dziecko. Mogę takie dać wg prawa polskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie mozesz. Ale mozesz nazwac ja Celina i nazywac w zdrobnieniu calineczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje udanie się do USC i zadanie tego pytania, ze względu na to, że ze mną np się kłócą, że nie można dać na imię Kuba tylko Jakub a jest wiele przypadków że dziecko ma w metryce Kuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gertruda30
Okropne imię a raczej nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj Calina. Calineczka to jednak zdrobnienie i mozesz miec problemy. A Calina mysle ze przejdzie w koncu jest Celina wiec moze byc i Calina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Smieszne to będzie,jak wyrośnie na 185cm, 95 kg wagi i rozm.buta 43 ;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vhvd
A sama chcialabys tak miec na imie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Kubus by juz pewnie nie przeszedl prawda? Przejdzie Ania ( znam Anie nie Anne) ale Aneczka?- bardzo watpie. Calinka moze przejsc ale z calineczka mam duuuze watpliwosci. Zreszta najlepiej zapytac u zrodel - w USC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
jeśli mieszkasz w Warszawie to możesz, popatrz na listę imion dziewczynek, pod koniec listy: http://gorny.edu.pl/imiona/ zastanawiałam się nawet jak to możliwe że ktoś tak nazwał dziecko, ale jak widać nie on jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BEDĄC W CIĄŻY
"Wiem że to śmiesznie brzmi..." skoro wiesz to po cholere tak chcesz dziecko nazywac bo masz taki kaprys? to ona się bedzie borykac z tym do konca zycia. pomysl sobie ze np kiedys zechce zostac dyrektorem w jakiejs korporacji i jak to bedzie brzmiec dyrektor calineczka, masakra a ni to powazne ani fajnie, poprostu dno. Mam nadzieje ze to nie przejdzie bo takiego imienia poprostu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diviannna
eheheh nazwij ja Halina, halineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diviannna
halineczka zaminiasz h na c i masz calineczke i nie bedzie glupio jak ona dorsnie i bedzie np. dyrektorem to bedzie pani Halina, albo profesor Halina a nie "Profesor Calineczka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quantanamera Calineczka Amnezja Mrowka Niunia :O Nic mnie juz nie zdziwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfrtghjkmnbvcdfghj
te imiona warszawskie to sciema, pytali matki po porodacho imoina a te ktore nie mialy imienia podawaly zdrobnienie ktorym nazywaly noworodka i stad np Ninia i t d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepka3
Zapytaj się w urzędzie, pod względem gustu wzbudza u mnie śmiech,ale kończy się na ''a'', więc czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym zdecyduje urzednik w waszym usc a mi to imie bedzie sie kojarzylo z domem sasiadow, bo nazywa sie calineczka i psem znajomych czlala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smigolek
Moja córeczka ma na imię Celinka. Rodzice i teściowie byli strasznie przeciwni lecz mojemu mężowi się bardzo to imię podobało i to on zdecydował, że tak będzie miała na imię nasza córka. Ja wybierałam imię dla synka i jest Bartuś. Celinka jest drobnej budowy i wszyscy mówią, że imię ma świetnie dobrane bo to taka nasza Calineczka. Lekarz pediatra tak się nawet do niej zwraca :-) ma teraz roczek. Mówimy na nią najczęściej Celinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo, mają wejść łagodniejsze przepisy o imionach. Teraz możesz dać dziecku nawet bezpłciowe imię. Ale zanim to zrobisz, zastanów się czy warto dawać dziecku tak oryginalne imię. Niestety, ale może mieć pod górkę z wymyślnym imieniem. Wiem, co mówię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samodzielna mama,,
Rollie Nikolina nawet nie glupie a chetnych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samodzielna mama,,
No prosze was, celina kojarzy mi sie z taka stara alkoholiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zainspiruj się inną bajką - "Uniwersytet Potworny"! Pani dziekan z tej bajki ma piekne imie Skolopendra, powinno ci sie spodobać. A jeśli wolisz tradycyjnie, to Kopciuszek jest fajnym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widac autorko dla ciebie dziecko to zabawka do cycusiowania, ktore nigdy nie bedzie mowic, myslec ani sie rozwijac.ona bedzie rosnac, pojdzie do szkoly, bedzie nastolatka i doroslym czlowiekiem, a nie wiecznie maskotka mamusi.chcesz zeby dzieci sie z niej smialy a ona sama zlozyla wniosek o zmiane imienia?myslalam ze matce powinno zalezec zeby dziecko bylo szczesliwe a nie zeby zrealizowac swoja zachcianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Celina ładne, kiedyś mi się nie podobało , a teraz żałuję, że żadnej z córek tak nie dałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka

Można tak nazwać. Sama tak chciałam nazwać córkę. Ale dałam jej inne imię lecz od urodzenia wszyscy mówią na nią Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pniseczka

A jakby dać dziecku na imię numer? Na przykład 28. Co to za różnica calineczka czy dwadzieścia osiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×