Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brakukumozgu

Zdanie doswiadczonych

Polecane posty

Gość brakukumozgu

Witam Postaram sie strscic i jak najszybciej opisac moj przypadek. 32 dni temu uprawialem seks z moja dziewczyna. Zazywala tabletki "Lesine" brala je wg. zalecen wszystko bylo tak jak trzeba. Do wspolzycia doszlo po 14 dniach od 1 zazycia 1 tabletki. Jakos po nastepnthc 2 tyg przyszedl czas na przerwe miedzy opakowaniami. Dostala plamienia 4 dnia. "Cyrki" Zaczely sie przy 8 albo 9 tabletce drugiego opakowania kiedy obudzila sie z duzymi zawrotami glowy miala do tego niskie cisnienie typu 95/65. W peirwszy dzien bylo najgorzej zakreciloi sie jej kilka razy. Podwieczor zdecydowalismy zeby nie brala nastepnej tabletki bo w skutkach ubocznych pisalo z emoga wystapic zawroty glowy. NAstepnego dnia czula sie juz lepiej jednak cisnienie dalej miala niskie. 3 dnia zakrecilo sie jej juz tylko 2 razy cisnienie dalej niskie , zaczela lykac acard i pic magnez, 4 dnia nie zakrecilo sie jej juz ani razu. Czula sie tylko slabiej niz zwykle ale w porownaniu z dniem 1 bylo dobrze. PRzy uprawianiu seksu bylismy pod wplywem alkoholu mialem dodatkowo prezerwatywy ale z chwila emocji zdarzyly sie 2 momenty po 30-45 s w ktorych robilsimy to bez dodatkowego zabezpieczenia. Po tym jak odstawila tabletki nie konczac opakowania dostala 4 dnia krwawienia jak to bylo po pierwszym opakowaniu. Jutro idzie robic badania krwi a w poatek do ginekologa, powrocila nas obawa "wpadki" Czy jest to mozliwe? Bylo to troche dawno ale zarowno ja jak i ona nie pamietamy zbeym "w niej" konczyl. PRawda jest taka ze jestesmy "swiezakami" Moze znajda sie jacys bardziej doswiadczeni ludzie w tych sprawach ktorzy bd mogli podzielic sie swoim zdaniem na taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
a to teraz ginekolog nie udziela takich porad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak mózgu - z posta wnioskuję, że lepiej jak się zajmiesz lekcjami. Dzieci bawią się w seks, a potem się trzęsą przed "wpadką". To musi być cudowne uczucie być takim dzieckiem z "wpadki", albo jeszcze lepiej wyskrobanym. Jak nie jest się gotowym na dziecko i potencjalne zostanie rodzicem, to znaczy, że na seks również się nie jest gotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Specjalnie dobralem taki nick. Do czasu gdy pojawily sie zawroty glowy WYDAWALO mi sie ze jestem gotowy. Po fakcie zrozumialem ze jednak nie bylem i wiem ze dalej nie jestem. Nie ukrywam , nie doroslem i jest to jasne. Dlugo minie nim sie zdecyduje drugi raz nie ma co. Chcialem sie poradzic i tylko to. Oczywsice ginekolog udizela takich porad, jednak wizyta jest za dwa dni a im blizej wizyty tym nerwy i stres wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te zawroty głowy były raczej od leków. Tabletki antykoncepcyjne to ogólnie gówno - rozwala równowagę hormonalną kobiety i niekiedy prowadzi do trwałej bezpłodności. To prawie jak sytuacja, gdy facet zaczyna przyjmować sterydy. Wielu ginekologów o tym wspomina, ale nie wszyscy. Ogólnie rzecz biorąc - coś za coś. Jakbym był kobietą, to nigdy bym się nie zdecydował na takie samookaleczanie. Prezerwatywy prawidłowo używane również zabezpieczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Decyzja o przyjmowaniu przez moja dziewczyne tabletek nie byla taka latwa , "szybko". Troche o niej debatowalismy. Zaczela je przyjmowac ale ustalilismy ze w razie jakichs klopotow ze zdrowiem tabletki ida na bok jako pierwsze. Poczytalismy ulotki nie tylko tych co ona zazywa , tak samo fora wiemy ze strasznie mieszaja w organizmie kobiety ktora je zazywa. Z hormonami nie ma zartow. Twoje porownbanie ze sterydami wg. mnie jest trafione z 10. Po tym jak odstawila tabletki i zawroty glowy "magicznie" znikly znacznie sie uspokolilsmy. Po za tym 4 dniowy incydencie nie bylo juz zadnych problemow, nie zakrecilo sie jej juz ani razu i nic innego ja nie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze i tak są skutki, których nie widać od razu - głównie chodzi o zakrzepicę żył głębokich i właśnie trwałą bezpłodność. Oczywiście w przypadku tak szybkiego odstawienia nie wchodzi to jeszcze w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW. Mało kto o tym krzyczy (bo mówić czasami mówią - mimochodem najczęściej), bo kasę na lekach trzepią koncerny, a na koncernach lekarze. Mówię to jako lekarz - nie ginekolog na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Były to jej pierwsze tabletki brala je maksymalnie 40 dni z 7 dniowa przerwa ma 23 lata wg. mnie wiek tez jest wazny, mam ogromna nadzieje ze nie zdazyly jej bardzo namieszac w organizmie. W piatek idzie do ginekologa ciekawe jaka bedzie jego opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Były to jej pierwsze tabletki brala je maksymalnie 40 dni z 7 dniowa przerwa ma 23 lata wg. mnie wiek tez jest wazny, mam ogromna nadzieje ze nie zdazyly jej bardzo namieszac w organizmie. W piatek idzie do ginekologa ciekawe jaka bedzie jego opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mam ogromna nadzieje ze nie zdazyly jej bardzo namieszac w organizmie." Nie zdążyły. Zresztą nie każdej kobiecie to szkodzi, tak samo jak nie każdy facet rozłoży się od sterydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Na pewno staraja sie jak najbardziej przycmic ta "ciemniejsza" strone tabletek. Jak pewnie wiekszosc takich srodkow zostala stworzona bardziej do robienia $$ niz dobra czlwoieka. Mam nadzieje ze ich statystyki nie sa z nikad i w moim przypadku sie sprawdza. Nie jestem gotow na dizecko, poaztym jak juz to nie tak to sobie wyobrazalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem na 90% nie jest w ciąży, ale nigdy nic nie wiadomo - tego nie da się stwierdzić przez internet. W najgorszym wypadku będziecie mieć dziecko - jeżeli nie jesteś z nią z braku laku i wyłącznie dla seksu, to nie powinno być to dla Ciebie tragedią :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Wg nas tez ciagle sobie powtarzamy ze jest to nie mozliwe:) Nie jestem z nia tylko dla seksu. W sumie oficjalnie jestesmy para od 4 mc a tak naprawde zaeczlo sie juz to wsyztsko duzo wczesniej moze nawet rok wczesniej. Z dzieckiem czy bez dalej z nia bede i nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej. Gdyby jednak okazalo sie ze "z" no coz niestety moje obecne wyksztalcenie technika nie gwarantujemi dobrego zarobku w naszym kraju. Bedzie chyba trzeba przerwac studia i poszukac czegos za granica. Oczywiscie, nie da sie tego stwierdzic przez internet. Pewnie bardzo rzadko ale zzdazaja sie pryzpadki ze ginekolog sie pomyli w tyej sprawie. Korzystajac z okazji ze z Toba pisze mam jeszcze pyatnie. Czy te plamienia/krwawienia wystzepujace w tyg po odstawieniu tabletek nie oznaczaja ze nie ejst sie w ciazy? Sa tylko "ullga" dla orgaznizmu i sposobem pozbycia sie nadmiaru hormonow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to nie wiem jak jest po odstawieniu tabletek, więc nie będę się mądrzył :D W swojej wiedzy medycznej jestem daleki od ginekologii. Ale jak zapytasz na jakimś forum czy portalu ginekologicznym, to pewnie ktoś Ci odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Mhm , w kazdym razie dzieki :) Twoje oszacowane " 90% " i tak dodalo mi troche spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. Swoją drogą to jak dla mnie te krwawienia wykluczają ciążę, ale mogę się mylić. Być może istnieje możliwość, że mimo wszystko jest ciąża, ale to musiałby być jakiś wyjątkowy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Szukaj a znajdziesz :) Czy mogę mieć krwawienia z odstawienia, a mimo to być w ciąży? Jeżeli popełnisz błąd w stosowaniu pigułek, istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jednak nie jesteś w ciąży, jeżeli masz krwawienia z odstawienia. Jednorazowy brak krwawienia także nie świadczy o ciąży dopiero brak dwóch krwawień może ją sugerować, choć nie tylko ciąża może być przyczyną braku krwawienia w przerwie między opakowaniami. Jeżeli jednak podejrzewasz, że możesz być w ciąży, ponieważ krwawienie nie pojawiło się, przed rozpoczęciem nowego opakowania wykonaj test ciążowy. Jeżeli wykaże wynik negatywny, możesz spokojnie rozpocząć stosowanie nowego opakowania. Moja juz dostala 2 :) w przerwie i po "niespodziewanym" odstawieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Jest to urywekz pewnego forum gdzie sa zadawane pytanie wlasnie odnoscie krwawieniu . Na moje pytanei takze znalazla sie odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepewność może wynikać z tego, że nigdy nie masz pewności, czy dane krwawienie było właśnie z odstawienia, a krwawienia w ciąży czasem mogą się zdarzać (chociaż najczęściej świadczą o patologii). Ale jak napisałem - to by musiał być wyjątkowy przypadek, więc nie specjalnego powodu do strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Zgadza sie to tez wyczytalem ze krawienia takze sa wciazy jednak fakt stosowane sa tabletki anty* sprawia ze patrze na te krwawienie pod innym katem. Wyczytalem na tej stronie ze jest one imitacja okresu co w wiekszosci jak nie we wszystkich przypadkach inormuje o tym z enie doszlo do zaplodnienia. Zazwyczaj wystepuje 3-4 dnia , moja dziewczyna miala idealnie 2 x czwartego dnia. Znacznie bardzije balbym sie gdyby ich nie bylo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Dzieki wielkie. Poczytalem inne fora i strony te 2 krwawienia i twoje iopinie bardzo mnie uspokoily :) Smigam spac , dobranoc , spokojnej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakukumozgu
Dzis rano zrobila test ciązowy wyszedl ujemny. Wg opakowania 99,9% skutecznosci tak ze mysle ze mozemy odetchnac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×