Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kinrukyrg

zamiennik YAZ

Polecane posty

Gość kinrukyrg

Z tego co wyszukałam jedynym zamiennikiem Yaz są tabelki Daylette. Jaka jest różnica w cenie? W aptece "Kwiaty polskie" płaciłam 35zł/opak, niestety od kiedy mieszkam we Wrocławiu nie znalazłam w swojej okolicy taniej niż 47zł/opak. :/ Zastanawiam się czy przerzucić się na zamiennik, któraś z Was może to zrobiła? Jak samopoczucie itd? Dla mnie Yaz są świetne, żadnych skutków ubocznych, więc jeśli Daylette miałby jakoś negatywnie na mnie oddziaływać, to wole więcej płacić, z resztą i tak z chłopakiem na pół, ale jestem ciekawa jaki wpływ na organizm ma zmiana tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw w przelocie XV
Ja za YAZ płacę ok. 38zł, za Daylette w kwietniu-maju zeszłego roku zapłaciłam niecałe 22zł. Jest to dla mnie nielogiczne, ale ja po Daylette czułam się gorzej. Przy YAZie nie mam skutków ubocznych. Przy Daylette zdarzyły mi się dwa razy zawroty głowy, poza tym cały czas czułam się opuchnięta, zwłaszcza nogi (raz nie mogłam nawet założyć moich kochanych sandałków, bo tak mi stopy spuchły) i częściej też drętwiały. Brałam jest przez 2 miesiące, bo receptę dostałam na próbę na dwa opakowania. Zastanawiałam się czy nie dać im jeszcze szansy przez kolejne dwa opakawania, ale w końcu uznałam, że za 16zł miesięcznie nie warto eksperymentować i wróciłam do YAZu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw w przelocie XV
Co do ceny Daylette to taką spotkałam tylko w jednej aptece, w pozostałych, w których pytałam cena była nieco ponad 30zł. Nie była to apteka w okolicy, a nie wiem czy zawsze miałabym czas po nie podjechać. Natomiast YAZ mam w tej cenie (38zł) w aptece blisko domu, a jeszcze mam tutaj rabat, więc w sumie wychodzi ok. 37 z groszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinrukyrg
a w jakiej aptece kupujesz yaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw w przelocie XV
To nie jest chyba żadna sieciowa apteka. Mają czasami materiały promocyjne zdrowie z kangurem czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile kosztują teraz zamienniki Yasminelle ale swojego czasu były dużo tańsze. Yasminelle ma ten sam skład tabletek aktywnych co YAZ tylko w opakowaniu jest 21, tabletek i trzebaby dobrać z nowego opakowania 3 tabletki i 4 dni przerwy bez tabletek placebo (sam cukier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze vibin i vibin mini, niecałe 30 zł za opakowanie, jedyna róznica to, że nie ma 24+4, a 21+7, właśnie niedawno zmieniłam yaz na vibin mini, 20 zł miesięcznie oszczędzam, piechotą nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też polecam Vibin mini system 21+7 bardzo wygodny. Ilość hormonów ta sama a cena dużo niższa :) mi łatwiej było się przestawić na system 21+7 niż np 24+4 bo wcześniej brałam 21 tabl i czekałam tydzień. teraz jak chcę od razu wziąć drugie opakowanie i nie mieć okresu to wyrzucam 7tabl placebo i od razu zaczynam kolejne opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×