Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

O l e n k a

ENDOMETRIOZA

Polecane posty

Witam. Poszukuje kobiet chorujących na endo i starających sie o dziecko. W moim przypadku bedzie to 1 dziecko. Jaka metodę leczenia wybralyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadna z Was nie ma endo i nie stara/bedzie starać sie o dziecko? A może nie chcecie tu o tym pisać? Ok, rozumiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolinko
Endo - to znaczy co, ajk potwierdzone, który stopień? Ja miałm 2 torbiele endometrialne, usuniete laparoskopowo, potem leczenie silnym danazolem (powodującym coś na kształt sztucznej chwilowej menopauzy), potem brak ognisk endo na usg, rótko przed zajsciem jakieś 3 "coś" w janiku, może znowu rosły torbiele, teraz 14 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam usuwana torbiel endometrialna laparoskopowo, pare ognisk tez usunęli, z tego co mówili to 3 lub 4 stopień, czekam na wyniki histop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę sie lolinko, ze Ci sie udało. Czytałam o tym Danazolu, jest jeszcze Zoladex czy jakoś tak. Wiadomo, ze to silne leki, ale będę próbować, żeby tylko zostać mamusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexia 30
2 st endo i niestety jedyny ratunek to in vitro . Nic nie pomogło 3 lata leczenia, 2 laparoskpoie 2 inseminacje i dopiero ICSI doprowadziło do ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjar3476
witam. mam małe pytanie...dziś odebrałam wynik usg i wyszło coś takiego endometrium 17 mm struktura śluzówki jednorodna. na jajniku prawym obszar o charakterystyce odpowiadającej ciałku żółtemu, sąsiaduje z jajnikiem bocznie torbiel dwukomorowa o łącznych wymiarach 52x36x32mm grubość ścian 2mm zawartość bezechowa... tak się zaczęłam zastanawiac czy to nie jest endometrioza...dodam tylko że czekam na wynik cytologii,,,poprzednią robiłam miesiąc temu i wyszły jakiś zmiany w komórkach gruczołowych i nieokreslone komórki czyli asc-h...dostałam leki dopochwowe...lekarz kazał sie nie martwic,,,i ten dzis też powiedział że endometrium tylko nieco podwyższone.....martwię się trochę,,,może ktoś coś wie na ten temat,,, pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ydtdifrzygjftrx
Grubsze endometrium to nie jest endometrioza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjar3476
no właśnie się nad tym zastanawiam,,poczytałam trochę w necie i sama nie wiem co myśleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ydtdifrzygjftrx
To nie wymyślaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjar3476
słuchaj nic nie wymyślam...po prostu próbuję się dowiedzieć czy coś jest na rzeczy czy nie,,,czytałam że endometrioza objawia się róznymi symptomami,,jak obfite miesiączki, krwawienia pomiędzy, i właśnie endometrycznymi torbielami,,,,,,wiec jesli nie masz nic do napisania w tym temacie to sie poprostu nie udzielaj,,,,,,,i w zasadzie dziewczyny na forum nic nie wymyślają,,,każda z nas tu pisze bo czegoś nie rozumie,,czegoś się boii,,albo poprostu chce sie wygadac,,,i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjar3476
no i własnie dlatego napisałam tu na to forum...żeby się dowiedzieć od kogoś co i jak....torbiel mam,,,pisałam w pierwszym poście,,jakaś dwukomorowa itd......ale nie ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjar3476
być może coś sobie wmawiam,,ale pisze tu po to aby sie cokolwiek dowiedzieć,,a torbiel jest,,,przy prawym jajniku,,,czyt,,post wyżej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×