Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chrupekstrupek

Zapalenie gardła a wysypka u niemowlaka - pomocy, co robić??

Polecane posty

Gość chrupekstrupek

Witam, na samym początku napiszę ze nie oczekuję tutaj fachowych porad lekarskich,a jedynie porad mam bardziej doświadczonych ode mnie, gdyż jest to moje pierwsze dziecko, i nigdy wcześniej nie była chora. moja córeczka na początku miesiąca skończyła 6 miesięcy, wcześniej nie chorowała. w pierwszy dzień po świętach poszłam z nią do lekarza (innego niż pediatra małej, bo jej nie było akurat), bo trochę kaszlała. stwierdził u niej zapalenie gardła, przepisał antybiotyk (Ospamox bodajże) i clemastinum. nie gorączkowała. Po 7 dniach poszłam z nią na kontrolę (już do jej pediatry) która ją tylko osłuchała (nie zaglądnęła jej do gardła) i stwierdziła że wszystko jest okej, żeby odstawić leki. to był piątek. z kolei we wtorek mała gorączkowała cały dzień, poszłam z nią do lekarza w środę (znów trafiłam do tego pierwszego który przepisał antybiotyk bo pediatry małej nie było), osłuchał małą, sprawdził gardło i stwierdził że ma ostre zapalenie gardła. przepisał antybiotyk (Zinnat) i Clemastinum znowu. Dziś mamy czwartek, od wczoraj wieczorem mała nie miała gorączki, ale przy kąpieli zauważyłam wysypkę na całym tułowiu (póki co nie obejmuje rączek i nóżek). Nie jestem lekarzem, ale czytałam o trzydniówce, podobno dziecko gorączkuje około 2 dni, później temp spada i dostaje wysypki. Czy to jest możliwe przy zapaleniu gardła? i moje najważniejsze pytanie: poczekać do jutra rano z wizytą u lekarza, czy jechać teraz do szpitala? waham się, bo mała śpi spokojnie, nie ma gorączki narazie no i jest już po kąpieli. Co robić? wiem, że się rozpisałam, ale chciałam dać jak najwięcej szczegółów. Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupekstrupek
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOSALINKA
o masakra moja mała ma to samo ., . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOSALINKA
MOJA MAŁA TEZ TO MA A Z KAD WIESZ ZE TO TRZY DNIÓWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasofija
hmmm... wysypka może być też po antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasofija
hmmm... wysypka może być też po antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojku
z tym szpitalem to raczej sie wstrzymaj. Przyjma cie na oddział z wysypka a za chwile dziecko załapie jakies swiństwo bo teraz taki okres ze wirusów wszedzie pełno. No i zmiany temperatur moga jej zaszkodzic. A póki co nic sie nie dzieje. Wyjscia sa dwa - albo to była trzydniowka... co mi sie wydaje mało prawdopodobne bo dziecko z trzydniowka ma wylacznie wysoką temperaturę a jednak lekarz dopatrzył sie zapalenia gardła no i kaszlała. Albo to jest reakcja na antybiotyk i bardziej to mi sie wydaje prawdopodobne. Jka nie ma wysokiej temp i zadnych innych niepokojacych objawów to spokojnie idz z nia jutro do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby z jakiej
idz sprawdzic czy to nie szkarlatyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupekstrupek
witam. wiem że po czasie, no ale napiszę. na następny dzien po napisaniu tego postu, byłam z małą u pediatry. zbadał ją dokładnie, kazał odstawić wszystkie leki i stwierdził ze to 3dniówka. sama nie wiem czy można tym lekarzom ufać. w każdym razie w dniu dzisiejszym małej nic już nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zostaje mi tylko podziękować Ci za to że poruszyłas ten temat. w czwartek byłam z 7 miesięcznym synkiem u lekarza miał tylko gorączkę 38 st.byl marudny ( rzadkością jest to u niego) noi brak apetytu. myśleliśmy że ząbki. Lekarz zdiagnozować ostre zapalenie gardła, pęcherza w gardle... przez 3 dni dostał 3-dniowy antybiotyk i do tego co 8 godz nurofen... dzisiaj rano dostał na pleckach i syji wysypke. pojechaliśmy do lekarza na dyżur który zdiagnozować 3 dniowke. W dniu dzisiejszym pęcherza w gardle jeszcze są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do szpitala a nie słuchaj tych beznadziejnych porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×