Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość New_forumowiczka

Analiza składu ciała

Polecane posty

Gość gość
Najlepsze na rynku analizatory składu ciała są marki Tanita. Nie są może najtańsze, ale zdecydowanie są klasą samą w sobie. Oprócz profesjonalnych urządzeń mają też takie do użytku domowego. W większości poradni dietetycznych można spotkać właśnie analizatory Tanita. http://urzadzenia-medyczne.com.pl/16-analizatory-skladu-ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem dietetykiem i prowadzę własny gabinet dietetyczny i powiem wam jedno – chodźcie do takich osób, które dysponują bardzo profesjonalnymi analizatorami składu ciała, np. InBody. Ja takie mam i to jest bardzo duża różnica. Np. ten mój podaje wyniki realistyczne, a nie jakieś uśredniene itp.,co prawda podaje się dane takie jak wiek, płeć przed analizą ale one nie zakłamią same w sobie wyników w żaden sposób! To moim zdaniem bardzo istotne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełna zgodna z koleżanka wyżej. Też się tym zajmuję i akurat także mam na warsztacie InBody (120). Wcześniej pracowałam na mniej profesjonalnym analizatorze i różnica jest kosmiczna w jakości danych! Poza tym przy tak profesjonalnym analziatorze możesz znacznie łatwiej określać np. plany treningowe pacjentów prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam na takiej analizie składu ciała w Skarabeusz Łódź uważam, że to jest świetna opcja, kiedy chcemy zacząć odchudzać się dla mnie to był pierwszy krok w strone zdrowego stylu życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszym sklepie oferujemy najlepsze profesjonalne medyczne Analizatory Składu Ciała, Zestawy do Pomiarów Antropometrycznych, oraz inny asortyment dla Dietetyków, Lekarzy, Trenerów Sportowych, Fizjoterapeutów, i innych https://vitako.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BIA (Bioimpedance Analysis) – analiza impedancji bioelektrycznej jest szeroko stosowana na świecie w badaniach klinicznych. Istnieje cała seria literatury na temat teorii i metodologii BIA. Coraz więcej jest także dostępnych informacji na temat stosowania i interpretowania metody BIA w praktyce. Mimo to, możliwości BIA są wciąż nie w pełni wykorzystywane, a analizatory są niedocenianym narzędziem do oceny stanu odżywienia pacjenta w podstawowej opiece zdrowotnej. Analiza składu ciała człowieka metodą BIA znajduje szerokie zastosowanie m.in.: w poradnictwie żywieniowym, w dietetyce i sporcie (profilaktyka i właściwe ukierunkowanie terapii żywieniowej i aktywności fizycznej) zastosowanie kliniczne (diagnozowanie i leczenie); otrzymane w wyniku pomiaru składu ciała na analizatorze BIA wyniki można wykorzystać: w diagnozowaniu niedożywienia, leczeniu pacjentów z niedowagą, z symptomami niedoborów składników odżywczych w leczeniu otyłych pacjentów z grupy ryzyka zachorowania na cukrzycę i miażdżycę w monitorowaniu masy i składu ciała pacjentów w różnych jednostkach chorobowych, np. w chorobach nowotworowych, chorobach nerek; znaczna część pacjentów hospitalizowanych jest niedożywionych, wyczerpanych i wymaga zastosowania indywidualnie dopasowanego żywienia; ocena gospodarki wodnej pomaga w monitorowaniu pacjentów dializowanych; śledzenie zmian w wartości kąta fazowego umożliwia monitorowanie ogólnego stanu zdrowia i kondycji pacjenta w chirurgii plastycznej, np. sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej przed i po wykonanych zabiegach w monitorowaniu efektów rehabilitacji, fizjoterapii: zmiany zawartości tkanki mięśniowej/ beztłuszczowej masy ciała w segmentach ciała w stosunku do zawartości tkanki tłuszczowej, zmiany masy komórkowej, bilans wodny, itd. w sporcie – ocena składu ciała daje możliwość indywidualnego dostosowania programu treningowego i planu żywieniowego, ukierunkowanych np. na odpowiednią rozbudowę tkanki mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej; ewaluacja masy tłuszczowej i mięśniowej jest istotna przed rozpoczęciem zawodów treningowych lub obozów przedsezonowych; doświadczeni lekarze sportowi mogą zdefiniować wartości graniczne dla poszczególnych sportowców w celu optymalizacji wydolności; obserwując kąt fazowy można określić stan przetrenowania i wyczerpania organizmu; niewystarczająca ilość odpoczynku i nieodpowiednie odżywianie powoduje spadek wartości kąta fazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sklep z Medycznymi Analizatorami Składu Ciała VITAKO : Analizatory Składu Ciała - Dane Empiryczne a "Pomiar Rzeczywisty" W analizie impedancji bioelektrycznej wykorzystywane są naturalne właściwości fizyczne komórek ludzkiego ciała, związane z całkowitym oporem biologicznego przewodnika (komórek organizmu) wobec zadanego prądu zmiennego (o różnej częstotliwości), na podstawie których określany jest skład ciała badanej osoby. Stosowana do badania składu ciała człowieka metoda opierająca się na pomiarze impedancji bioelektrycznej organizmu wymaga uwzględnienia wielu zmiennych, które wpływają na wartości otrzymanych wyników. W praktyce, przed badaniem i w trakcie badania pacjenta na analizatorze składu ciała, uwzględnia się tzw. dane empiryczne, takie jak: wysokość, płeć, wiek. Pomiar wykonywany za pomocą analizatora BIA bez uwzględnienia tych danych jest obarczony większym błędem w stosunku do pomiaru uwzględniającego dane empiryczne, ponieważ w pierwszym przypadku ignorowane są podstawowe założenia, przyjęte dla potrzeb wykorzystania metody BIA w badaniu składu ciała człowieka. Według pierwszego założenia w badanym układzie funkcjonują wyłącznie połączenia szeregowe, co nie jest prawdą, ponieważ w żywym organizmie występują zarówno obwody o połączeniu szeregowym jak i równoległym. Kolejne założenie według którego przyjmuje się, że ludzkie ciało składa się z pięciu walców, stanowi kluczowy argument uzasadniający potrzebę uwzględnienia danych empirycznych. Mianowicie to fakt, że segmenty ciała ludzkiego nie są idealnymi walcami. Prąd elektryczny pokonując zawady (przeszkody) wybiera najkrótszą drogę. Taki stan rzeczy wymusza wprowadzenie przekształceń matematycznych, uwzględniających różnice anatomiczne w budowie ludzkiego ciała. Należy przy tym podkreślić, że wszystkie dane empiryczne wykorzystywane do określenia składu ciała opierają się o liczne badania naukowe uwzględniające wiek, płeć, rasę itp. różnicujące cechy w danej populacji. Rozwój metody impedancji bioelektrycznej pozwala w obecnych czasach nie tylko określić skład ciała badanej osoby, ale dzięki wspomnianym badaniom naukowym możliwe jest porównanie otrzymanych wyników pomiaru składu ciała z przyjętymi normami. Aby otrzymać dokładne wartośc***arametrów składu ciała człowieka należy wybierać analizatory BIA uwzględniające dane empiryczne. Jakość otrzymywanych wyników jest zależna od zastosowanych przekształceń matematycznych, które powinny być oparte o rzetelne badania naukowe. Kluczowymi czynnikami wpływającymi na wiarygodność pomiaru składu ciała są: odpowiednie przygotowanie pacjenta do badania oraz prawidłowo przeprowadzony wywiad. https://vitako.pl/pobierz-katalog.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksana Czarnas
Szanowni Państwo, zajmuję się analizą składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej od 2009 roku. Pracuję w firmie Vitako. Jeśli potrzebują Państwo specjalistycznej porady, to zachęcam do kontaktu. Z uwagi na długoletnią obserwację tematu i pracę z większością urządzeń dostępnych na rynku analizatorów, wytłuszczę Państwu wady i zalety każdej marki analizatora. W przypadku pytań, zachęcam do kontaktu: Roksana Czarnas, Vitako Sp. z o.o. Oddział w Szczecinie, tel.: 503435229, e-mail: roksana.czarnas@vitako.pl Nawiązując do postu "Gościa" z 2017.05.16 , rozczaruję Państwa, ale w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak "pomiar rzeczywisty". Pomiarem rzeczywistym można by nazwać pomiar dokonany podczas sekcji zwłok człowieka, gdzie tkanka tłuszczowa zostałabym metodami fizycznymi oddzielona od mięśni. W związku z tym, wszyscy producenci dobrych analizatorów składu ciała korzystają z tzw. "danych empirycznych". W związku z tym, że analizator jest tylko analizatorem, a ciało człowieka nie jest jednolitą bryłą wykonaną np. z plastiku, wskazanie dokładnego składu ciała bez opisania obiektu badanego jest niemożliwe. Jest to związane z ogromną bioróżnorodnością ciała człowieka, oraz ogromnymi i oczywistymi różnicami w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn :-). Proszę się zastanowić - prąd płynie zawsze najkrótszą drogą, więc analizator nie będzie wiedział, że bada kobietę, która ma piersi, dlatego trzeba mu to podpowiedzieć. "Pomiar rzeczywisty" - kiepskie stwierdzenie, będące tanim chwytem marketingowym, choć chwytliwym - ludzie się nabierają. Ten rodzaj pomiaru potrafi wysoce zafałszować wynik badania np. osoby o mocnym umięśnieniu. Przesyłam link do ciekawego filmiku z targów FIWE: https://www.youtube.com/watch?v=4xittIaQ_FY Na filmie Pan Michał Karmowski – znany polski kulturysta, testował i obśmiewał analizatory składu ciała. Pan Michał generalnie nie jest zwolennikiem analizatorów, co bez problemu wywnioskują Państwo z obejrzanego filmu. Wysyłam jednak link, aby mogli Państwo zobaczyć wynik osoby o typie sylwetki atletycznym, zbadanej na „analizatorze rzeczywistym” i jak przekłamany jest wynik - wskazując ponad 16% tkanki tłuszczowej (minuty 8:30 do 10:45)!! Nie może być tutaj wytłumaczeniem spożyty posiłek, bo z doświadczenia wiem, że wpływa to na wynik pomiaru w niewielkim stopniu (badany postury Pana Michała musiałby spożyć około 20 kilogramów pokarmu, aby analizator zafałszował wynik tak bardzo)… I jak to wytłumaczyć klientowi? Dietetyk/ trener personalny ma wtedy duży problem. Następnie Pan zbadał się na „analizatorze empirycznym” - tutaj Jawon Medical, który wskazał mu zawartość tkanki tłuszczowej bardzo dokładnie (na moje oko) – około 6% (minuty 11:18 do 12:30). Analizatory korzystające z "danych empirycznych" jak widać sprawdzają się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zainteresowanych tematem działania analizatorów składu ciała :-) Nazywam się Anna Bugajska i jestem inżynierem sprzedaży w firmie Vitako (importer i dystrybutor profesjonalnych analizatorów składu ciała). Od 6 lat z zaangażowaniem zajmuję się doradzaniem specjalistom (dietetykom, lekarzom, trenerom, uczelniom) w wyborze jak najlepszego dla nich sprzętu. Wybór urządzenia zależy od tego: - z jakimi osobami będziemy mieć do czynienia? - jakim będę specjalistą: stacjonarnym czy mobilnym? To są dwa główne pytania, ale podczas rozmowy wstępnej pojawia się ich znacznie więcej. Zwracam uwagę na to co jest najważniejsze, najpraktyczniejsze i najdokładniejsze. Służę radą i wiedzą, jaką zdobyłam przez 6 lat pracy z najlepszymi dietetykami oraz trenerami w kraju, i przy współpracy z producentami na całym świecie. Miałam okazję testować niemalże wszystkie dostępne na rynku analizatory składu ciała (Tanita, Jawon Medical, Seca, Akern, Bodystatt, Impedimed itp.) i znam je od podszewki. Jeżeli potrzebujecie Państwo profesjonalnej pomocy w wyborze urządzeń i przyrządów niezbędnych do pracy w zawodzie dietetyka, bądź też trenera, to zapraszam do kontaktu (663-733-110 lub ania.bugajska@vitako.pl ) Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania! Pozdrawiam! Ania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej 
Kupował kupował może ktoś analizator poza granicami Polski? Czechy, Słowacja, może Oni mają tańsze urządzenia niż u Polskich dystrybutorów??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×