Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bielszczankajaaaaaaaaaa

Szpital na wyspiańskiego Bielsko - Poród

Polecane posty

Gość gość
Ponieważ sama kiedyś szukałam na forum informacji co zabrać do szpitala, a jesteśmy już po porodzie SN, przekazuję co się przydaje: Co zabrać do szpitala: *Na czas porodu i przejścia na salę poporodową: - dowód osobisty - kartę NFZ - kartę ciąży - wyniki badań - grupa krwi i GBS (jeżeli jest wynik pozytywny, to w trakcie porodu podają antybiotyk) - koszulę której nie będzie szkoda ubrudzić - podkłady poporodowe 60x90 (ok. 3szt.) - gumkę do włosów przy długich włosach i pomadkę do ust nawilżającą - klapki pod prysznic - ręcznik kąpielowy - woda niegazowana do picia (najlepiej z dzióbkiem) - podpaskę Bella Mama - jednorazowe majtki siateczkowe - koszulę do przebrania po prysznicu - dla męża klapki na salę porodową i ubranie na zmianę (czysta koszulka + spodnie) *Na oddział: - koszulę nocną do karmienia - szlafrok - skarpetki jeżeli ktoś jest zmarzluchem:) - podkłady poporodowe 60x90 (ok. 5 szt.) - jednorazowe majtki siateczkowe (ok. 5 szt.) - ręcznik kąpielowy (ten ze sali porodowej może się zbrudzić) - woda niegazowana do picia (duże ilości, najlepiej przelewać do butelek z dzióbkiem, bo wygodniejsza) - podpaski Bella Mama (z reguły idą 2 opakowania po 10szt) - najlepiej mieć swoje sztućce do posiłków (ale też można pobrać szpitalne do posiłków) i własny kubek - coś na przekąszenie np. wafle ryżowe - ręczniki papierowe lub papier toaletowy (przydają się do osuszania krocza po prysznicu) - stanik do karmienia (a nawet 2 szt., bo może się zdarzyć przeciek) - wkładki laktacyjne (kilka sztuk) - może się przydać laktator (np. gdy dziecko nie od razu może być z matką lub jak będzie nawał pokarmu) i pielęgniarki z oddziału noworodków polecają nakładki na brodawki, gdyby się pojawiły problemy z karmieniem (choć ja nie używałam) - przybory toaletowe (łagodne, bez substancji zapachowych: szampon, szczoteczka, pasta, grzebień, mydełko np. w płynie w małym opakowaniu) - kapcie do chodzenia po szpitalu - ubranie na wyjście (ciuchy włącznie z majtkami, buty, podpaska) - aparat fotograficzny - ładowarkę *Dla dziecka: - 2-3 pieluszki tetrowe (do położenia na ramieniu przy odbijaniu dziecka) - chusteczki pielęgnacyjne (mokre) - pampersy (ok. 20 szt.) - krem do pupy (Alantan, Linomag lub Bepanten) - kocyk lub pieluszkę flanelową do przykrycia dziecka - podusia do karmienia - ewentualnie łapki niedrapki (chociaż ja w zasadzie nie używałam) - bawełnianą cieńką czapeczkę dla maluszka (aby założyć np. na noc, gdy jest chłodniej) - szpital daje ubrania dla dziecka, ale można mieć swoje jeżeli ktoś sobie życzy lub jeżeli dziecko może mieć alergię (duże prawdopodobieństwo jeżeli rodzice są alergikami) - ubranie na wyjście dla dziecka - fotelik samochodowy (Na oddziale nie stosuje się smoczków uspokajających)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam zamiar w listopadzie udać się do tego szpitala, poród pewnie naturalny jak się nic nie zmieni. powiedzcie kobitki które tam rodziły - czy miałyście opłaconą położną? bo ja nie mam zamiaru nikomu wciskać kasy bo to przecież ich praca ... choć trochę się obawiam nastawienia pielęgniarek bo to mój pierwszy poród... no i czy może mi ktoś napisać jak wygląda sam poród - chodzi mi głównie o pozycję w jakiej się rodzi? pozdrawiam przyszłe i obecne MAMUSIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy na Wyspiańskiem trzeba mieć o***ta szkołę rodzenia żeby mieć poród rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aurelia dostałaś w szpitalu na Wyspiańskiego znieczulenie zewnątrzoponowe??? jakim cudem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do aurrrelkaa... aż z wrażenia dodam komentarz. znieczulenie na Wyspiańskiego??? dobry żart, dlatego nie zawsze warto wierzyć opowieścią z porodówki i osobą które wypowiadają sie na forum. gratuluje fantazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidi
hah tez padlam czytajac o znieczuleniu... na wyspianskiego nie bylo i nie bedzie mozliwosci znieczulenia zewnatrzoponowego przy porodzie sn :P kogos fantazja poniosla...chyba ze miala sprzet ze soba i znieczulenie tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscMama
Będę tam rodzić trzecie dziecko - z perspektywy czasu i jakiegoś już tam doświadczenia: po pierwsze i najważniejsze spakujcie tylko to co jest potrzebne na pierwsze dwie doby! Resztę rzeczy mąż / partner/ rodzina lepiej żeby na bieżąco wymieniali/dowieźli w razie potrzeby. Kobiety wchodzące na oddział z trzema torbami wyglądają po prostu śmiesznie! Na pewno potrzebne są: - dokumenty (karta ciąży, wynik grupy krwi i badanie czystości pochwy wykonane pod koniec ciąży, karta nfz, dowód osobisty) - podkłady poporodowe, podpaski dla kobiet po porodzie, wkładki laktacyjne (wystarczy kilka/kilkanaście w kosmetyczce/woreczku i w razie czego zapas w domu przygotowany do uzupełnienia) - koszula do porodu-krótka+rozpinana, to na pewno ułatwia sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domisia

Ja również jestem przed pierwszym porodem , na ten moment wszystko jest dobrze i myśle , ze uda się siłami natury :) 

Czy któraś z doświadczonych mam może doradzić czy zdecydować się na poród na Wyspiańskiego czy w Wojewódzkim ? Moją obawą przede wszystkim jest to , że gdyby coś szło nie tak , że decyzja dotycząca cięcia cesarskiego będzie podjęta za późno i ze dziecko będzie niedotlenione . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×