Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rozsan

Spirala mirena....włąśnie założyłam.

Polecane posty

Witam...dużo ostatnio czytałam na temat tej metody antykoncepcyjnej. ale zdania kobiet były tak podzielone że trudno było się ustosunkować do ich wypowiedzi. W końcu sama postanowilam założyć Spiralę mirena. Pani g. załozyła mi ją w pierwszy dzień miesiączki, ale tylko dlatego że krwawienie było dość małe. ( gdyby było większe, istniala by możliwość wypchnięcia jej przez krew) mierzenie szyjki oraz zakładanie spiraliki trwało około 5 minutek i kompletnie mnie nie bolało...za to po godzinie od założenia miałam zawroty głowy i mdłości lekkie bóle podbrzusza. potem pół dnia wymiotowałam i było mi słabo. Następnego dnia rano krwawienie było znikome...a wszelkie dolegliwości poszły w niepamięć... nie czuję dyskomfortu, ani psychicznego ani fizycznego...o skuteczności jeszcze nic nie powiem bo to cudeńko mam dopiero drugi dzień...a i jeszcze po włożeniu spirali jest celibat na sex ,na około 5 dni. Mam nadzięję że może ciut pomogłam kobietom które myślą nad założeniem spiralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez mam spirale ale nie hormonalna tylko zlota ja nie mialam az takich zlych objawow jak ty na drugi dzien po zalozeniu bolal mnie brzuch jak na poczatku okresu i to wszystko no lekkie plamienia byly moze 2 dni . Ja zakladalam w 4 dzien okresu i nic mnie nie bolalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, widzisz..miałysmy zakładane dwie różne spirali objawy różne..ale za to zero bólu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to kazda kobieta inaczej odczuwa w koncu to cialo obce wiec nie ma co sie dziwic, kazdy organizm bedzie inaczej sie zachowywal tak jak przy tabletkach . A Ty juz rodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latoooooooooo
W tych czasach spirala? wiele kobiet zachodzi w ciaze majac spirale..niestety skutki takowej ciazy sa oplakane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak rodziłam, synek ma roczek...a na spiralke zdecydowałam sie po tym jak moje tabletki anty. rozlegulowały mi cały okras...pewnie zostały źle dobrane..chociaz to dziwne poniewaz P.g nie przepiasała mi ich po tylko na podstawie rozzmowy jak u wiekszosci kobiet. miałam robione mase badań...a i tak tabletki mnie rozczarowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tych czasach??? to inne czasy na spiralkę były lepsze??? paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co pisza tutaj niektore osoby na temat spiralek to mi sie czasem w glowie nie miesci skad takie bzdury mozna wytrzasnac ... . Popatrzcie lepiej na cudowne dzialanie tabletek anty to dopiero masakra i wyniszczenie dla organizmu a przy spirali jedyne ryzyko to to ze jak sie nie przyjmie w organizmie to potem moga wystapic skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
ej a jak to działa? wiem że to jakiś "mały drucik" , ale nie wiem jak to działa że chroni przed zajściem w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miraaaaaa
hej dziewczynki,ja też mam mirene i jestem baaaardzo zadowolona.Założyłam ją 3 miesiące temu,mnie akurat bolało,a plamiłam 3 tygodnie.Teraz bez tabletek czuję się wolna,nie myślę o tym zupełnie że muszę wziąc,że biorąc antybiotyk mogą nie działać,że musze uważać na cytrusy,acha i libido wróciło do normy,bo na tabletkach-szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minipizza musisz poczytac dokladnie na internecie o dzialaniu ale zloto lub miedz hamuja ruchy plemnikow i spirala tworzy bariere ktora nie pozwala na dalsza droge plemnikow a hormonalna w przeciwienstwie do tabletek nie dziala na caly organizm tylko w tym miejscu w ktorym jest zalozona wiec jest lepsza niz tabletki ale Mirene zaleca is etym kobietom ktore rodzily ze wzgledu na to ze jest duza i najpewniej nie zmiescilaby sie w macice kobiety ktora nie rodzila jeszcze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miraaaaaa
do autorki-nie masz plamień w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, plamienia mam ale bardzo skąpe... czuję się z godziny na godzinę coraz lepiej..myślę że po kilku dniach będzie cudownie..i moje libido również wzrośnie..bo po tabletkach było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miraaaaaa
ja też z tego powodu zmieniłam tabletki na wkładkę, kolosalna różnica,zobaczysz ,teraz sie zastanawiam dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowałam,miałam ogromne opory przed założeniem mireny (zupełnie niepotrzebnie) a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie....na razie czekam na pierwsze igraszki zeby sie przekonac jak w praktyce to bedzie wygladało...i czy mój partner nie bedzie nic odczówał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś czas temu też miałam zakładaną mirenę w http://www.s-medi.pl/ i jestem zadowolona. Kilka godzin po założeniu kiepsko się czułam, ale na drugi dzień już było ok i do tej pory nie czuje żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest z ******iem czy jest wyczuwalna.i jak często z niej korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×