Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

keysy2121

prosze mamy o pomoc

Polecane posty

przedstawie nizej moja liste do szpitala. jesli mozecie przyjrzyjcie sie jej i ew doradzcie czy cos bedzie zbaedne lub cos jeszcze mam dodac tak z praktycznego punktu widzenia DLA MAMY -3 koszule nocne z mozliwoscia karmienia -1 szlafrok -3 reczniki -laczki i klapki pod prysznic -2 pary majtek zwyklych -4 pary majtek poporodowych -2 pary stanikow -skarpety -2 paczki podpasek maxi -wazelina -woda z dziubkiem -kosmetyki -rolka recznikow papierowych -husteczki hig -laktator reczny -dokumenty DLA MALUCHA -2 czapeczki -3 skarpetki -2 pary niedrapek -2 pary polspiochow -2 razy spiochy -3 bluzeczki -4 pieluchy tetrowe -28 szt pampersow -1 paczka husteczek nawilzanych -kosmetyki(krem do pupci, do twarzy, oliwka, szcopteczka do wlosow, zel do mycia) -butelka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla maluszka zamiast bluzeczek zdecydowanie body. Po co ci skarpetki jak ma śpioszki i półśpioszki? Zamiast 2 paczek podpasek przynajmniej jedne podkłady poporodowe siła krwawienia może cię zaskoczyć. Możesz wziąć tez kilka wkładek laktacyjnych. Ewentualnie smoczek bo niektóre dzieci chcą od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o chcialam uniknac tych obrzydliwych podkladow ale chyba sie nie da... no tak skarpetki moga sie nie przydac ale jedna pare wezme w razie w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kwestia szpitala co Ci będzie potrzebne, u nas np. wymagali rożka, nie były potrzebne dla dziecka kosmetyki inne niż krem do pupy, ja miałam podobna liste do Twojej a mąż dowiózł mi wiecej podkładów poporodowych, papier toaletowy (rzecz bezcenna ;)), suchary i wode mineralną w duzych butelkach i babską gazetę do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhfbgkj
odlady wcale nie są obrzydliwe a bardzo wygodne, bardziej niz podpaski - mowie tu o miejscu jakim jest szpital gdzie praktycznie caly czas lezysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu to praktycznie połowa z tego co wymieniłaś by się nie przydało. Dawali wkłady i podkłady, dla dziecka rzeczy były potrzebne tylko na wyjście a tak to kąpali i ubierali w swoje (podejrzewam, że inne po prostu by poginęły w szale rozbierania noworodków do kąpieli). Kosmetyki dla dziecka też szpitalne. Używali Johnson's do mycia, kremami na odparzenia też smarowali itd. Przez dwa dni zawijałam normalnie w tetry jak zresztą wszystkie kobiety na oddziale. Z butelek też korzystałam szpitalnych. Do każdego karmienia dawali nowego smoczka więc nie widziałam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Ja bym do tego dodała z 2 pary pajaców . U mnie w szpitalu dziecko po porodzie ubierali w takie welurowe pajacyki. No i ręcznik z kapturkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu po porodzie w tetry? przeciez to dzieciak sie caly zaraz przeleje... no to chyba rzeczywiscie kupie podklady bo racja lezac to leci wszedzie... mineralke z dziubkiem to z mysla o porodzie chce bo taka zwykla w butelce 1,5 l to na sale. u mnie w szpitalu lepiej miec wszystko bo tu za nowoczesni nie sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kąpała położna na sali a dziecko było cały czas przy nas,. ja ubierałam i rozbierałam do kąpieli w swoje rzeczy. Pieluchy i chusteczki też sama używałam. Podkłady te wkładane do bielizny trzeba mieć swoje te na łóżko dał szpital. miałam też swój rożek bo bałam się jej inaczej na początku trzymać i spała w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie podstawowe czy dowiedzialas sie co bedzie potrzebne w szpitalu. Kazda placowka ma inne "wymagania". Ja mialam: 2 reczniki maly reczniczek 2 koszule szlafrok skarpetki klapki do chodzenia i pod prysznic kosmetyki (w malych turystycznych pojemnikach) papier toaletowy mokre chusteczki kubeczek sztucce nakladki do karmienia stanik do karmienia wkladki laktacyjne wode maz dokupywal mi systematycznie tylko do porodu mialam dwie male wody z dziubkiem szpital zapewnial ubranka dla dzieci, pampersy, pieluchy tetrowe, podklady i wkladki dla kobiet, nawet koszule i szlafroki jak ktos nie chcial swoich w szpitalu byl tez dobry elektryczny laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej sprawdź na stronie szpitala lub przedzwoń i zapytaj co potrzebne, u nas np. podkład na łóżko "należał się" jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pamietam jak moja siostrzenica nosila tetre to jak olala do wszystko co mozliwe... a nie mozna od razu zwyklych pampersow no i czy mi te 28 szt starczy na szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no musze zadzwonic jeszcze choc wiem ze tu to trzeba miec wszystko swoje... szpital w stzrelnie niestety nie ma swojej str...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz mieć pampersy, przecież nikt Ci nie zabroni:) Ale taki jedno czy dwudniowy noworodek to sika jak ptaszek;) Najlepiej zadzwoń do szpitala, zapytaj lekarza lub kogoś kto tam rodził co jest potrzebne bo co szpital to inaczej jest. U mnie prawie wszystko zapewniał szpital. Ale piszą też tu dziewczyny, że u Nich prawie wszystko trzeba mieć swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
nie wiem po co ci zwykłe majtki dla dziecka, jedna czapeczka wystarczy, przeciez na oddziale jest ciepło i ta jedna czapka jest zbędna. niedrapki jedne wystarcza, 1 tetrówka, bluzeczki też zbędne, zamiast tego lepiej body i pajacyki i jedne skarpetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
a u mnie dziecko bylo myte po porodzie, a potem jak ktoś chciał to mył w umywalce, ja nei myłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie akurat przydały sie 2 czapeczki a rodziłam jak było 25 stopni :) jak mała się urodziła to wytarli ją tylko bez mycia i zapakowali w ubrania i czapkę no i czapka się oczywiście upaprała, stwierdziłam, że po kapieli zmienię, ale wogóle małej nie kąpali- kapią u nas po 2 dobie, więc zmieniłam bez kąpania na czystą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×