Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mamusią 2013

Kosmetyki dla niemowląt

Polecane posty

Gość Przyszła mamusią 2013

Co jest naprawdę potrzebne? jakie kosmetyki? oczywiście oprócz mydła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaliiheli
Nie używałam mydła. Do mycia żel Emoium. Podobmnie do nawilżania ciałka Emolium albo zamiast tego specjalna emulsja do kąpieli, wtedy już nie trzeba smarować. Bephanten do pupy - okazał się najlepszy ze wsystkich kremów. Na zimno krem do smarowania buźki - krem barierowy Emolium. Tyle u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mamusia 2013
Ja chce takie mydło w płynie 2w1 z szamponem ale chodziło mi o to żeby oprócz tego wymieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od urodzenia używam hippa. płyn do kąpieli żel szampon 2 w 1 a po kąpieli mleczko nawilżające. Są fajne i bardzo wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pupy też krem hippa, jak podrażnienie to sudocrem. Na buzię teraz krem ochronny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleczekk1986
My uzywamy kosmetykow Hipp. Malutki nie ma na nie uczulenia, sa wydajne, bez parabenow, bez parafiny i nie sa perfumowane :-) Pupa - krem do pupy z cynkiem oraz husteczki nawilzajace(dobrze sa nawilzone) Glowka i czasami cialko - oliwka do ciala Cialko - mleczko pielegnacyjne buzia - po kapieli najpierw myje przegotowana wada uzywajac jalowego gazika a potem smarujemy kremem do twarzy i ciala kapiel - zel do mycia ciala wkrapiam 2 pompniecia, a do mycia calego cialka i glowki stosuje mydelko Bambino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani autorka
zel do mycia cialka i wlosow oliwka dla niemowlat krem na niepogode balsam do ciala masc/krem przeciw odparzeniom sudococrem na ew odparzenia Oliwke dokupilam dopiero niedawno za rada pediatry i smaruje najbardziej suche miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja będę korzystać z olejka
ze słodkich migdałów. żadne inne emolienty na bazie parafiny. ewentualnie hipp albo babydream, one mają dość dobry skład. Ale jeżeli olejek się sprawdzi to po co mam przepłacać za nazwę firmową :) one też są na bazie tego olejka. na razie mam 3 próbki olejku pielegnacyjnego hippa i kupiłam krem pielegnacyjny babydream. a do pupy tez babydream tylko z tlenkiem cynku. zobaczymy jak się sprawdzą, mam nadzieje, że nie będzie niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka:-)
u nas na początku do kąpiel opłatom,załatwia wszystko.potem żółty j&j.nigdy niczym nie smarowalam,nie było potrzeby.do pupy sudofrekwencja lub mąka ziemniaczaną.ale to też wyjątkowo.na zimę na dwór krem z musteli.najlepszy:-),a przetestowałam ich kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
ale mi tel nowe słowa wstawił! oilatum miało być:-) i Zapomniałam o szamponie do włosów.bambino. ostatnio kupiłam na próbę płyn do kąpieli babydream i moim zdanie super.będzie wymiennie stosowany z johnsonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka sudokrem
jako sudofrekwencja też jest fajny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem zdecydowanie fanką linii Chicco Baby Moments - hipoalergiczna, bez parabenów i naprawdę dobrze dba o skórę dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszych 2 m-cach życia Pharmaceris baby żel do mycia i balsam. a teraz (skończone 2) jedziemy na babydream. bepanthen do pupy. alantan zasypka w pachwinki, bubchen szampon do włosków, ale niekoniecznie, teraz zele sa 2 w 1, a szampon kupilam dla siebie i myję czasem małej tak dla fanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clavdia2013
Moim zdaniem dobrym i niedrogim kremem jest Sudocrem, ta marka istnieje juz wiele lat na rynku, więc myslę że nawet czesc z Pani powinna go kojarzyć ze swojego dzieciństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam przez 5 mcy tak: na samym początku tylko oilatum-nie potrzeba po nim ani oliwki ani balsamu i obowiązkowo sudocream, jak dla mnie najlepszy, tylko szukaj w sklepach chemicznych (on jest również stosowany na odleżyny itp) bo np w aptece 20 pare złotych malutkie pudełeczko a ja za 400 gram płace niecałe 40 zł. Nie miał włosków i dopiero teraz doszedł szampon do włosków :) oprócz tego mam ale nie stosuje, bo nie wystawiam buzi dziecka na słońce-krem z filtrem 50+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitawern
moim zdaniem dobrym i nie drogim kremem jest babycap krem specjalny 15 zl tylko kosztuje, ekstra sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre, hipoalergiczne kosmetyki dla dzieci jak i dla niemowląt kupisz w necie - to chyba najłatwiejszy sposób. Ja zamawiam z https://hipoalergiczny24.pl/. Kupuje też tam hipoalergiczne żele intymne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zośka trzepała dywan
też zawsze sądziłam że kremy naturalne są drogie, więc trochę je omijałam szerokim łukiem. ale na niemwlaczku nie można oszczędzać. a tu się okazuje że te kosmetyki mogą kosztować kilkanaście zł.np krem na niepogodę Bebble kosztuje 12 zł,a jest skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorkaax
Zgadzam się, mleczko do ciała Bebble kosztuje coś koło 12-13zł a znakomicie nawilża skóre zarówno przy pierwszej jak i drugiej ciazy stosowalam i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łagodne emulsje, to na pewno Oilatum się sprawdza.  Korzystaliśmy, bo moja mała ma bardzo wrażliwą skórę i nic się nie działo. Do tego na plus  działa wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×