Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewiedzaca i proszaca o pomoc

Projekt rozbudowy budynku wolno- stojącego cena

Polecane posty

Gość niewiedzaca i proszaca o pomoc

Witam. Chcę rozbudować budynek wolno-stojący o jakieś 40 m2. Na ten budynek mam cały projekt, zagospodarowanie działki, szambo elektryka, woda itd jest tam podciągnięta,ponieważ jest to lokal użytkowy. Teraz muszę zrobić projekt rozbudowy tego budynku wolno stojącego. Pani architekt obliczyła mi to w ten sposób: WYCENA DOKUMENTACJI POTRZEBNEJ DO POZWOLENIA NA ROZBUDOWĘ BARU O ZAPLECZE (MAŁA GASTRONOMIA) Materiały potrzebne dostarczone przez Inwestora: 1.mapa syt-wys - ok. 700.0zł wypis i wyrys z planu miejscowego - 70.0zł Projekty: 1.Projekt zagospodarowania terenu - 2.Inwentaryzacja budowlana części budynku - ok. 2000.0zł 3.Projekt architektoniczny - 4.Projekt + ekspertyza konstrukcyjna - ok. 900.0zł 5.Uzgodnienie P.Poż, San-Epid - ok. 800.0zł 6.Opinia geologiczna (1 „dołek) - 400.0zł 7.Rozbudowa instalacji wewn. c.o., elektryki, wod-kan - 3x ok. 500.0zł 8.Charakterystyka energetyczna - 300.0zł 9.Wody opadowe do zbiornika +zudp - ok. 500.0zł +120.0zł 10.Koordynacja administracyjno-branżowa 11.Sprawdzający Uzgodnienia?? 1. wyłączenie z produkcji rolnej 2. zjazd UWAGA: 1. Do ceny należy dodać VAT 23% (faktura) 2. Ewentualne, dodatkowe projekty i uzgodnienia wynikłe w trakcie postępowania uzgadniane będą na podstawie odrębnej wyceny. Zaliczki: 1. ............................................................ 2. ............................................................ 3. ............................................................ 4. ............................................................ Dla mnie to za dużo. Przecież chcę dostawić tylko budynek wolno stojący ok 40 m2. A tu wychodzi ok 10 tys. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie znam się na tym. Czy to nie za dużo? Czy nie da się uzyskać pozwolenia na budowę bez takich kosztów. Jakie może być inne rozwiązanie?? Jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania, to jest to wieś koło Wieliczki, a architekt jest z wyżej wymienionej miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osdasad
Czy nikt nie potrafi udzielić mi odp na pytanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie na tym ,ale może nie opieraj się na wycenie jednego człowieka ? znajdź inna firmę , innego architekta ? niech on sporządzi swoja wycenę ? Bo rzeczywiście - to dużo wziąwszy pod uwagę powierzchnię , choć zdaję sobie sprawę ,ze pewnych kosztów nie przeskoczysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca i proszaca o pomoc
Też to rozumiem. Teść za projekt tego blaszaka, w którym mamy teraz mini bar zapłacił 1500 zł, ale to było z 15 lat temu. Liczyłam, że architekt weźmie z 5 tys, ale nie aż tyle. Po co ten punkt 7.Rozbudowa instalacji wewn. c.o., elektryki, wod-kan - 3x ok. 500.0zł Przecież wszystko jest podciągnięte. My burzymy jedną ścianę i ten blaszak chcieliśmy z innym wolno stojącym połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca i proszaca o pomoc
Nikt nic nie wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajacy sie na rzeczy
co do Twojego pytania na punkt 7 czyli 7.Rozbudowa instalacji wewn. c.o., elektryki, wod-kan - 3x ok. 500.0zł Takie są przepisy zawsze możesz te 40 m2 rozbudowac i po to są te wszystkie duperele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajacy sie na rzeczy
a co do wycenyy innego architekta , szecze to i tak nie są wysokie stawki , takie mamy prawo budowlane niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kogo moglibyscie polecic do ekspertyzy przy takiej rozbudowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja opierałem się na usługach warszawskiego http://ekspertyzy.waw.pl/ . Nie określiłeś się dokładnie, jaki rejon Cię interesuje. Dla mnie w mgnieniu oka sporządził opinię i ekspertyzę techniczną z zakresu budownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×