Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Sorki, to Nadziejka mi napisala a nie Paula:) ale tego mojego wpisu i tak nie widze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula moim zdaniem warto szczepić dodatkowymi szczepionkami i ja na pewno tak zrobię. Kanapeczko co u WAS??? Kini najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin 🌼 Marietanko jak usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xKobietki.. u małego zobaczyłam dziś jakby małe pęknięcia skóry, takie przetarcia naskórka w pachwinkach.. Nie wiem czy to łuszcząca się skóra, czy może mu "rozcięłam" gąbką czyszcząc podczas kąpieli. Posmarowałam mu to sudokremem, a wczesniej bepanthenem i to takie tłuste, ze podczas kąpieli nie udało mi się tego kremu zmyć, bo już myłam go samą dłonią. Nie wiem czy mi się jakaś infekcja tam nie zrobi.. Poza tym pod suchym pępuszkiem po kąpieli była taka maź, może dlatego że to było mokre. Niczym nie psikalam do tej pory, bo nie kazali, ale dziś użyłam tego Osceniseptu. Chodzi mi o to, czy jakieś ewentualne "uszczerbki" na skórze są normalne u noworodków, czy moze faktycznie od tego gorąca zapocił mi się i muszę go zacząc wietrzyc/trzymac bez pieluchy. Choć myslalam, że te pieluszki są oddychające. No ale w sumie pocenia się dziecka cieżko uniknać, więc nie powinnam się dziwić róznym zmianom skórnym.. Uspokójcie mnie, że to nic poważnego.. x Aneta, ja na początku zalożyłam ochraniacz, ale jak włożyłam Michasia do łózeczka, to zaraz go zdjelam.. Dziecka nie widać.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loniu pędzę żeby cie uspokoić to jest normalne zobaczysz zejdzie mu skóra z całego ciałka ,na poczatku tak jakby pękała i schodzi łuszczy az byłam z tym u lekarza wyśmiał mnie smaruj balsamem albo oliwka u mnie sprawdził sie krem troche to potrwa ale bedzie mial piekne cialko .Co do osceniseptu to po uzyciu musisz wytrzec do sucha a małego myj na razie sama ręką ja tak robie ,Pepek to masakra dla mnie była slimarczył sie był ochydny a położna mnie uspokajała że jest normalny jak odpadł to kamień z serca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko.. uf.. kamien z serca.. ogromny buzial ode mnie dla Ciebie.. dzięki za szybką reakcje.... ;-) A pępuszka oczywiście nie wytarłam... Nastepnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - tak rotawirusy , pneumokoki i meningokoki wchodzą w skład dodatkowych szczepień. Taka skojarzona szczepionka np 6w1 plus rotawirusy kosztuje ok 730 zł (ceny mogą się różnić nieznacznie , zależy jaką opcję wybierzesz) Jasne że warto szczepić , niż potem leczyć. Szkoda tylko że nie są refundowane w całości jak w innych krajach UE i nie wszystkich rodziców niestety na nie stac. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja powiem Ci szczerze że nie myślę narazie o potomstwie ;-) jeszcze nie ogarnęłam tego wszystkiego a wizja leżenia na tym blaszanym stole wciąż mnie prześladuje...Jeszcze za mało czasu minęło , ale chciałabym żeby było jakieś 2-3 lata różnicy maksymalnie. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anetka ochraniacz u nas jak najbardziej.. i to od jakiegoś miesiąca. Na początku wogóle nie był potrzebny , zakładałam go dla ozdoby i jakoś jakby przytulniej w tym łóżeczku ale teraz ona ''wędruje'' po łóżeczku , budzi się w poprzek a najgorsze jest to że wkłada nogi między szczeble. Teraz mam go prawie dookoła łóżeczka , niekoniecznie u wezgłowia raczej na bokach i zostawiam tylko taką wolną przestrzeń żebym mogła ją widzieć z poziomu mojego łóżka , także teraz jest niezbędny. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu co do otarć , pęknięć skóry i łuszczenia to normalna sprawa. Ja też to przerobiłam , położna mi powiedziała że tak ma być , w końcu też byś się łuszczyła jakbys pływała w wodzie tyle miesięcy. To bardzo szybko przechodzi , ja na początku po każdej kąpieli smarowałam ja oliwka a potem już tylko balsamem. Szybko zrzuciła skórę. Ale fakt dziwnie to trochę wygląda , od przegubów się zaczyna ;-)Tylko buzi mu nie smaruj oliwką w taki upał bo potówek dostanie. A pępek to odkażałam osceniseptem odrazu po powrocie do domu , czasem nawet spirytusem 90% na patyczku i pępek odpadł po tygodniu.Jeśli jest mokry t musisz go wietrzyć żeby się nie babrało , wytnij w tym miejscu pieluszkę nożyczkami. Pępek osuszaj wacikiem , powinien szybko odpaść , ja kręciłam tym kikutem na wszystkie strony , trzymał się praktycznie na ''włosku'' zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Dziękuję za życzenia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lloniu pekniecia w pachwinkch moga btc od mokrej pieluszki jak za dlugo lezał, staraj sie wietrzyc i smaruj czasem mascia powinno przejsc szybko, to normalne Ala do tej pory czasem jak sie spoci w te upaly to w pachwinkach moze nie peka skora ale taka odmoczona sie robi to zaraz d*pke wietrze i szybko przechodzi. Anetka ty chyba pytałaś o rozek wydaje mi sie ze zwykly wystarczy bo z tym wkladem to jednak sztywny i nie wiem jak on sie bedzie ukladal a zwyklym fajnie opatulisz. z drugiej strony jak bedzie cieplo to nie bedziesz uzywac rozka zeby nie przegrzac malucha. kurcze denerwuje mnie pisanie z tel pozniej skoncze Kanapeczko hop hop gdzie jestes? w dwupaku jeszcze czy juz z Damiankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tak o sobie, bo chcę sie zdrzemnąć. Kanapeczka nie śpi 3 noc. W poniedziałek o 22ej pojechalam ze skurczami ale to nie to. A w nocy męczą mnie te skurcze co 8,6,4min ale rozwarcia brak. Płaczę i wyję z bólu.Niby to skurcze przepowiadające, ale nie chcę wyobrazić sobie tych właściwych. Dziś wypisali mnie do domu, bo rozwarcia jeszcze nie mam, ale za to dziś mam termin porodu. Może i lepiej będzie mi w domu. bo w tym szpitalu w nocy wszyscy spia i dziś ledwo dobudziłam połozna, która i tak nic nie zrobiła - powiedziała - spać i nie myśleć. Ale nie mysl, jak od 21ej skurcze nie ustępują - trwaja dosłownie cała noc - CAŁĄ! Dziś połozną budziłam 2 razy (ledwo dobudziłam tak spała). Płakałam i błagałam ją o pomoc, a ta do mnie - spać nie myśleć. Ale weź śpij jak ból nie daje zasnać. Rano w lustrze wyglądałam jak upiór. A jak na złość rano jak już wszyscy na nogach to skurcze są co 20-30min, a KTG nic nie pokazuje, bo one są w dole i az po krzyz mi promieniują. W szpitalu nie ma netu wiec nie pisałam. Sorki ze tak o sobie ale mysle ze moze cudem uda mi się zdrzemnąć do czasu gdy skurcz mnie nie zbudzi. Boże jak długo to potrwa! Boli jak cholera! I nie chcę wyobrazić właściwych skurczy. Ale chciałabym mieć już za sobą. Nie chce chyba Damianek do mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapeczko bez sensu zupełnie ja się może nie znam ale powinni dać Ci kroplówkę jeśli masz już takie skurcze i jesteś w terminie. Teraz Cię wymęczy i ciekawe skąd masz mieć później siły rodzić! Mój poród wyglądał tak samo miałam straszne skurcze i brak rozwarcia ale mi podali kroplówkę i urodziłam. Kiedy Twój lekarz wraca z tego urlopu? Trzymaj się kochana współczuję Ci bardzo mam nadzieję że tak czy inaczej będzie to postępować urodzisz i poczujesz ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a w takim wypadku, jak u Kanapki, to się nie daje żadnego znieczulenia? Nie mówię o ZOP czy innym, ale chociaż jakieś przeciwbólowe mocniejsze? To mi się wydaje takie niedzisiejsze, żeby leżeć 3 dni w bólu. Przykro mi, Kanapko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaolciu jezeli na ktg nic nie wychodzi to beda czekac jeszcze tydzien bo taka jest norma ze czekaja az samo sie zacznie do tyg po terminie a jak sie nie zacznie to wtedy dopiero podadza kroplówke na wywolanie przynajmniej u mnie w szpitalu sa takie zasady. Kanapeczko współczuje bo mnie jak zlapały skurcze rano to w nocy urodziłam i nie miałam zadnych przepowiadajacych a wiem ze vpotrafia bolec. Mysl o malenstwie ze tyle wytrwalas to i to przetrzymasz i jak cos to ciepła kapiel łagodzi skurcze a cieplejsza moze przyspieszyc takze spróbuj. Buziaczki i powodzenia życzymy z Alunią. Bo już czekamy na kolejnego kolege z forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu no tak bo u mnie na ktg skurcze się pisały ale brak było rozwarcia więc dlatego dostałam kroplówkę, Kanapeczce się nie piszą dlatego każą czekać... Kanapeczko trzymamy kciuki i ślemy dużo siły ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapciu bardzo Ci wsółczuje , niestety to norma jak widać. Jak byłam w szpitalu w 6 mc z podejrzeniem cukrzycy pamiętacie , to lezała ze mną na sali taka Dominika , miała tydzien do terminu a zgłosiła sie do szpitala bo krwawiła i zaczeły sie jakies lekkie skurcze. Trzymali ja 3 dni w czasie jak ja byłam , skurcze sie nasilały , płakała nocami błagała o nospe domiesniowo lub cokolwiek i nic nie dostała. W ostatnia noc mimo ze wody lały jej sie po nogach , nadal kazali czekac... zwijała sie z bólu , nie wiedziała juz jaka pozycje przybrac dopiero jak nad ranem chlusneło to łaskawie zabrali ja na góre.. ale meczyła sie 3 dni a i tak był plan ze jesli te skurcze ustapia to wypisza do domu bo ma jeszcze czas do terminu. Wtym szpitalu jest tak ze jak trafiasz po terminie to nie wywołuja odrazu tylko kaza czekac , znam przypadki ze dziewczyny lezały do 42 tyg... Kanapko trzymam kciuki zeby u Ciebie szybko sie zaczeło 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko kochana trzymaj sie :( pamietaj, ze na mecie czeka na Ciebie Damianek :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapko.. wspolczuje Ci kochana.. mam nadzieje, ze akcja sie rozkreci i szybko bedzie po.. A potem juz tylko najwspanialsze chwile przed Toba... :-) dzielna badz.. trzymam kcikuki mocno zacisniete :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, w sumie, to nie, bo siedze za granica, i tu zwykle spioszki w hipermarkecie typu carrefour kosztuja 20 euro, takze dziekuje :) Ale dostalam duzo ubranek od siostry, musze je przegladnac i spisac ile czego jest. Poza tym dostane od siostry jeszcze kilka innych gadzetow, np. Laktator, komolet wozkow i nosidelek ( trzeba tylko baze dokupic do samochodu), jakies zabawki, maty edukacyjne. Takze prawde mowiac, to nie mam az tak duzo do kupienia, no ale zawsze troche. Jesli mi lekarz pozwoli, to we wrzesniu przylece do Polski i udam sie na szal zakupow. Planuje tez duzo kupic przez internet, ale to tez do Polski bede zamawiac, a potem przywioze. A jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej chyba mogę do was dołączyć :) W czwartek była druga kreska na teście widoczna ale nie taka wyraźna pojechałam na Betę i wynik 131,6. Jutro powtarzam. Jestem bardzo szczęśliwa choć jeszcze to do mnie nie dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko tak się cieszę , nareszcie ;-) to wspaniale , czekamy w takim razie na pełne potwierdzenie ;-) gratuluję , dbaj o siebie :-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko co z Tobą , nadal w dwupaku? ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia i jak tam Mamusiu sobie radzisz z trudami dnia codziennego? ;-) ucałuj Michasia ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny co z Tobą , daj znać jak tam Lenka , czy daje Ci trochę odpocząć ? ściągasz nadal pokarm? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz agaolcia , marietanka, Anetka macie już wszystko dopięte na ostatni guzik? Torby spakowane? ;-) jak się czujecie? Chciałam napisać w taki upał , ale coś marietanka narzekała na brak pogody ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadzieja jak Natanek po mleku lepiej? Moja Emi od kilku dni przestawiła się i robi z 5 jedną kupę dziennie.. nie wiem czemu tak nagle ale czytałam że tak może być. Kiedy przyjezdzacie?co z Twoją blizną?lepiej? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz paula jak Twój pęcherz lepiej? możesz pić napar z natki pietruszki , działa bakteriobójczo. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Sanders torbę spakowałaś? jak Ci poszło ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz iwka82 co z Tobą kochana , byłaś na usg? odezwij się ;-) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Gusiu jak Alusia , radzicie sobie z upałem?Emilka strasznie się pocie , moment i włoski ma mokre , boję się żeby jej nie przewiało ale jednocześnie nie ubiore jej przecież w czapkę w taki upał (w wózku oczywiście) w wózku nie chce leżeć ostatnio , marudzi więc skończyła się era długich spacerów ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Macie pozdrowienia od Joasienki pojechała z Blanką potańczyć na weselu ;-) Ciekawe jak tam keyt , pewnie do końca ciąży jej nie wypuszczą. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ciężaróweczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona gratulacje Jasne że możesz dołączyć 🌻 Kanapeczko i jak tam sytuacja? Czyżby Damianek już był po tej stronie :D 🌻 Loniu i jak tam Michaś, przeszły te pęknięcia w pachwinkach? Od gąbki to raczej nie. Choć ja to do tej pory myję Ale ręką bo jakoś do myjek nie mogę się przekonać. 🌻 A reszta mamuś i ciężaróweczek to gdzie się podziewa? Pewnie prażycie się gdzieś i nie chce wam się tu wchodzić :D 🌻 Moja gwiazdka już śpi od 2h i do rana mam "spokój" Dzisiaj zaszalała i "wstała" o 7 a spała jak zwykle od 20. No i chyba znalazłyśmy butelke a w zasadzie kubek z ustnikiem/dziubkiem z którego nawet pije dzisiaj ok 50 ml. I już smakuje się w biszkopcikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini -dziękuję za pamięć:) tak, byłam dziś na usg:) serduszko bije, nareszcie po tylu latach jestem w ciąży :) :) :) jeszcze w to nie do końca wierzę.... ale chyba oficjalnie mogę do Was dołączyć. Aha, jestem w 6 tyg. Ledwo co się udało, a już mam problem - muszę wybrać szpital, w którym chcę rodzić, bo od tego zależy, gdzie iść do lekarza... Czy ktoś z Was wie coś o szpitalach we Wrocławiu? kanapka - trzymam kciuki! pogratuluj proszę Azji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Iwka- gratuluje serduszka, niesamowite uczucie prawda??:) wwwwww Biedronka- moje gratulacje, rozgosc sie i zostan z nami:) wwwww Kini- u mnie juz prawie wszystko dopiete na ostatni guzik, chociaz pozostaly mi jeszcze dwa miesiace z hakiem... Brakuje nam jedynie lozeczka, wozka i wanienki, a no i jeszcze koszuli dla mnie do szpitala. A tak poza tym wszystko mamy:) Juz sie nie moge doczekac az Lila bedzie po drugiej stronie brzuszka:) A upal faktycznie niesamowity, ale ja tam jestem cieplolubna wiec jakos daje rade:) zobaczymy jak to pozniej bedzie..Rowniez pozdrow Joasienke.. wwwwww Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia w kwestii wyboru szpitala Ci nie pomogę ale ważne jest by prowadził Cię lekarz który pracuje w szpitalu w którym będziesz rodzić , także weź tę kwestię pod uwagę , gdyż ułatwi Ci to wiele spraw ;-) Gratuluję raz jeszcze , to cudowne usłyszeć serduszko , pamiętam jak to było prawie rok temu ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz z Anetka to już masz prawie wsio możnaby powiedzieć ;-) same rarytasy zostawiłaś sobie na koniec ;-) Ja tez jestem ciepłolubna z racji mojego pochodzenia ale jak widac moje dziecko już niekoniecznie ;-) poszło po tatusiu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co tam słychać ja leze w szpitalu juz do konca ciąży jak to lekarz na obchodzie dzisiaj powiedzial w przyszlym tygodniu bede rodzic bo niema co faszerować sie prochami bo wyniki wczesniej były dobre a dzisiaj rano zn w piątek gorsze także teraz znowu dostaje płyny w poniedzialek badania cewnik i w przyszlym tygodniu rodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dziś przed 7 przyszła na świat Ola Marietanki ważyła 2820 dostała 10 pkt i jest śliczna. Kasia pisała że ma wysokie ciśnienie po narkozie. GRATULUJE :) Keyt w następnym tygodniu a ja to chyba będę chodzić do końca świata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona, gratulacje. Marietanka, gratulacje. Maleństwo takie przyszło na świat, musi byc śliczne. Keyt, trzymam kciuki. Dziewczyny, czy łóżeczko turystyczne może robić od razu za łóżeczko główne? Możecie napisać, jakie wy macie? Widziałam na allegro takie o: http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-4-kolory-gratis-i3405635529.html i zastanawiam się, czy oprócz takiego muszę kupić jeszcze jakieś inne, a jeśli tak, to jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedroneczko serdecznie gratuluję i trzymam kciuki żeby beta pięknie rosła :) Kini u mnie wszystko gotowe torba spakowana, łóżeczko piękne stoi i czeka ja sprzątam chodzę na spacerki odstawiłam wszystkie nospy i magnez i NIC! Dziś kończę 37 tc więc mogłoby się coś podziać. Dziś u mnie mega upały jest 37 stopni w cieniu. Miałam sprzątać ale nic mi się nie chcę :( Generalnie czuję się dobrze gorzej psychicznie :( Miłego dnia mamusie i przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt powodzenia trzymaj się już niedługo będziesz w domciu razem z Julcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×