Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość NieśmiałaMałpka

Dlaczego jestem taka małomówna i nieśmiała?

Polecane posty

Gość NieśmiałaMałpka

Jestem bardzo nieśmiała i małomówna, niektórzy nawet pytają czemu nic nie mówię,. albo ,,czemu jesteś taka małomówna?" Ostatnio kolega powiedział do mnie tak ,,Tutaj jesteś bardziej małomówna niż na facebooku", a ja tak przytaknęłam głową... Nie wiem dlaczego tak się dzieję, po prostu nie umiem gadać na żywo, bo boję się, że coś głupiego palnę nie do rzeczy, a na facebooku zawsze to zdążę przemyśleć. Chociaż nie jest tak nawet z samymi chłopakami. Jak poznaje nowe koleżanki, bo chcę kogoś w końcu poznać to na początku tak ten, a później jest strasznie licho, bo nie mam o czym z nimi gadać, ale to chyba wynika, że ich nie znam, ale to jak mam je poznać skoro one patrzą, że nic nie mówię i już nie zwracają uwagi? Mam koleżankę, która podaje przykład w podobnym przebiegu czasu pozna np. Kasię i ja poznam ją tak samo i na początku jest dobrze gadam z nią, a później zauważam, że zaczynam spadać, a moja druga koleżanka (ta która też poznała tą Kasię) zaczyna być przez nią bardzo akceptowana, a do mnie to już się nawet nie odezwie, a jak podejdę to niechętnie ona do mnie coś odpowie, bo wie, że zadam jej jedno pytanie i później będę stała przed nią jak kołek i nie będę wiedziała co powiedzieć i w końcu sobie pójdę. Nigdy nie umiem rozkręcić rozmowy... Chcę zagadać do kolegi z klasy, ale nigdy nie wiem co mam zagadać, a ta moja koleżanka ma zawsze w głowie jakieś proste pytanko, które może zadać i później rozkręca temat i już klapa. Patrzę i zgrzytam zębami zazdrosna jak głupia. Tu nie chodzi o nic tylko o małomówność, nie jestem brzydka, ani jakaś taka, ale chodzi o małomówność i nieśmiałość. Ostatnio rozmawiałam z kimś z rodziny i powiedziała mi ta osoba, że nie umiem gadać z chłopakami, bo nie jestem przyzwyczajona, ponieważ nigdy nic nie zagaduję i że taką nieśmiałość powinno się wyćwiczyć, a później to już samo przychodzi. Po prostu nigdy nie gadam z chłopakami tylko same dziewczynki i nie jestem nastawiona. To były takie podobne słowa. Ale ja nie umiem się zmienić... Dlaczego w ogóle tak się dzieję? Co można zrobić? :( Dodam mam 13 lat, klasa 1 gimnazjum. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×