Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

Gak, jednak tu już nie mówimy o czysto technicznym akcie morderstwa, a bardziej o moralnym aspekcie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście za przywróceniem kary śmierci? To tak z czystej ciekawości pytam, skoro o śmierci mowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś dla barankka
'Izraelska gazeta '' Maariv '' z 21 lipca 1971 r. wyjaw....mht Fragmenty : Wydra powiedział izraelskiej gazecie " Maariv " jak trzech sowiecko - żydowskich oficerów , którzy też byli świadkami zabójstw , powiedziało mu o mordowaniu . Zaznaczył , że dochowa tajemnicy przez cały czas , ale teraz chce ją wyjawić , nim umrze . Nazwał swojego informatora sowieckim majorem Joshua Sorokin , który przyznał się , że brał udział w masowych egzekucjach na początku wojny . Gazeta przytoczyła wypowiedź Vidry : " Żydowski major w tajnej sowieckiej służbie i inni oficerowie przyznali mi się , że okrutnie zamordowali 12 tys. polskich oficerów w lesie katyńskim po wybuchu II wojny światowej " . W drugim obozie pracy dwa lata później dwóch innych oficerów powiedziało , że brali udział w mordach . Wydra powiedział , że wierzyli w niego , ponieważ był Żydem . Jeden z oficerów , utożsamiany jako porucznik Aleksander Susłow , powiedział mu : " Chcę ci opowiedzieć historię mojego życia " . Tichonow ( drugi oficer ) i ja jesteśmy dwoma najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na całym świecie . Mordowałem polaczków moimi własnymi rękami . Zastrzeliłem ich . " Stalin wybrał Żydów do mordowania Polaków w Katyniu Wreszcie zagnano ich nad ogromne doły i to , co zobaczyli , było horrorem nad horrory : na dnie tych dołów zobaczyli ciała swoich kolegów , którzy odjechali pociągiem przed nimi . Ciała były ułożone jedno na drugim , jak sardynki - wspak . Układała je grupa Żydów brodzących w głębokich kałużach krwi , czekając na nowe porcje zwłok walących się w głęboką otchłań dołów , które miały spocząć na innych ciałach , żeby było miejsce na ściśnięcie więcej i więcej . Rzędy były wysokie na 12 ciał . Niektórzy jeńcy stawiali opór Żydom wiążącym im ręce z tyłu . Wówczas ci zarzucali im płaszcze na głowy i wiązali ręce z przodu . Niektórym jeńcom pchano w usta trociny , co NKWD uznało za właściwy środek na uspokojenie . Obawiali się , że krzyki mogą wywołać opór czekających na swoją kolej w więźniarkach . Wielu było zabitych jednym strzałem w tył głowy i szyję , wielu kilkoma strzałami , wielu było przebitych bagnetem w plecy , piersi , co oznaczało , że jeńcy stawiali opór . 4253 było pochowanych w Katyniu . Dziś Polacy domagają się poinformowania , gdzie pochowane są ciała pozostałych 10 tysięcy jeńców . Ostatni rozdział tego straszliwego epizodu jeszcze będzie opowiedziany . Stalin mianował Żydów komendantami gułagów Aleksander Sołżenicyn , światowej sławy rosyjski autor 712 - stronicowej książki " Archipelag Gułag " , na 79 stronie zamieścił 6 zdjęć ludzi , którzy zarządzali najbardziej morderczymi obozami więziennymi w Rosji . Wszyscy byli Żydami : Aron Solts , Naftaly Frenkel , Yakow Rappoport , Matvei Berman , Lazar Kogan i Genrikh Yagoda . Sołżenicyn opisuje jak Frenkel najbardziej pasował do wszystkich profesjonalnych mordów : " Frenkel ma oczy badacza i prześladowcy , z wargami sceptyka człowiek z niezwykłą miłością władzy , nieograniczonej władzy , pragnący , by się go bano ! " Jest to opis Khazara żydowskiej rasy , który dziś jest komendantem ( zarządcą obozów koncentracyjnych , w których trzyma się tysiące Palestyńczyków ) . Tłumaczył W.N. Czasopismo USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny Rycerz- Jaruzelski był raczej za wysoko na takie decyzje, bardziej bym powiedział że to Kiszczak. Natomiast pacyfikacja kopalni "wujek" i strzelanie do górników to planowane nie było, wynikło z zaistniałem sytuacji. Górnicy stanęli do walki i stwaili zomowcom opór, który oni nie umieli złamać, wielu zomowców zostało rannych a walki nie było widać końca, to też użyli broni palnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kara śmierci musi być. Dla wielokrotnych morderców i tych co zabijali ze szczególnym okrucieństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- A co tu ma moralność do zabójstwa Jaruzelskiego? Na wojnie też byś się zastanawiała nad życiem każdego człowieka? Pewnie swoje dziecko umiała byś zabić(aborcja) ale swojego wroga już nie. Tak, jestem za karą śmierci, to chyba logiczne że z ludźmi, którzy nie nadają się do społeczeństwa, to trzeba unicestwiać. Zresztą sam bym wolał karę śmierć od dożywocia, o co to za życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G.A.K Będę wdzięczna jak przestaniesz na mnie pisać bzdury, bo nigdy bym swojego dziecka nie zabiła, akurat jestem zwolenniczką kary śmierci. Jak masz ochotę cały czas na mnie naskakiwać to po prostu powiedz,to nie będę już tu zaglądać, bo widzę, że już normalnie nie porozmawiamy. Nie jestem i nigdy nie będę dzieciobójczynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog szkoda, że jesteś taka stara. Wysoka, długonoga, blondynka, prawicowa (przeciwko aborcji, za karą śmierci), umiesz robić pączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłupiałaś? Właśnie gwałciciele dzieci mają karę gorszą od śmierci. Ich współwięźniowie robią im prawdziwe piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fogi, to było prowo wobec ciebie :P przepraszam piękna. Co to gwałcicieli i pedofilów to jestem za kastracją, to w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie jestem o tym przekonana, teraz starają się ich separować w więzieniach, tak słyszałam. Nie wiem jak jest na prawdę bo nigdy tam nie byłam i nie zamierzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pewnie pójdę siedzieć, bo z każdym rokiem Unia Europejska się radykalizuje, a ja będę walczyć o odłączenie Polski z Unii i będę blokował jak mogę lewackie wynalazki w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny skoro i tak w czwartek wstaję o 3 rano robić pączki to Ci mogę jednego odpalić :P Nie mów, że taka stara, kurcze ja jeszcze młoda jestem, tylko dla Ciebie za stara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny Rycerz- Polska stoi bardzo dobrze, ale polskie media są lewackie i na siłę chcą ludziom mózg wyprać tą ich "nowoczesnością", zresztą na zachodzie jest podobnie, manifestacje przeciwko związkom pedałów w Francji mówią wprost że społeczeństwo nie chce lewactwa, ale media je promują jak umieją. Ona jest po 30, mimo że wygląda na 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z czystej grzeczności odpowiem choć nie powinnam, pracuję jako grafik komputerowy :) Natomiast nie pracuję tylko 8 godzin, mam nienormowany czas pracy. Skoro pracuję także w weekendy, to czasem mogę wejść to i coś napisać. Pojebana nie jestem, miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- Fajna fucha , widać że w mieście żyje się łatwiej, jeśli idzie o lekką pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny Rycerz- Nie ma już, a miała chyba z dwa. Poproś ją ładnie, to może da się przekonać i ci się pokaże, chociaż wątpię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410- taki był numer postu. Z czym się wam ta data kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barananekk...
dziękuję za znane informacje i za chęci - akurat w Katyniou ktoś z moich o moim nazwisku został rozstrzelany , i wiem że właśnie przez nich - Stalin urządził rzeczywiście wilką czystkę w armii i aparacie bezpieczeństwa ( NKWD ) wywalając i mordując wszystkich niepewnych - pozbył się np. Łotyszy , Niemców i Polaków , a zostawił wiernych żydów , którzy pomogli mu pozbyć się także wcześniejszych żydowskich przywódców rewolucji . a Jaruzelski i stan wojenny ? można było po powstaniu S przejść do socjalizmu z 'ludzka twarzą ' , czego właściwie żądały masy , czyli pewnego zliberalizowania gospodarki , wyrzucenia z zakładów przeważanie żydowskich nierobów - komisarzy ludowych - czyli komórek partyjnych stanowiących drugi zarząd oprócz dyrekcji można było , ale nie było takiej woli ze strony brata , czyli Sojuza , którego sługą był Wojciech . Kania nie chciał wypełniać rozkazów Kremla , więc posadzono na stołku bezwzględnie kochającego Moskwę - Jazuzela , jako niby polskiego-patriotą ratującego kraj przed anarchią i rozpasaniem S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barananekk...- Przecież Katyń był wielkim wstydem dla polski. Polscy żołnierze, którzy powinni walczyć, odpierać ataki Sowietów, miażdżyć ich wojska. To oni woleli jak tchórze, poddać się bez żadnej walki, woleli iść do niewoli, jak te barany, a następnie dali się wywieźć w las i strzelić sobie w łeb jak baranom. Oni byli żołnierzami, mieli za zadanie walczyć do końca z wrogiem, takie jest zadanie żołnierze, ale oni stchórzyli, nie chciało im się ginąć za kraj, woleli się poddać, banda tchórzy i tyle, gdybym był polakiem, to bym się wstydził za taką "armię", która nie walczy a oddaje się wrogom. Podobni są do Włochów, banda tchórzy i baranów, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minty Man 41- Widać że chcesz ją zaruchać, raczej ci nie da, no ale próbuj, może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G.A.K Ruscy by nie wleźli. bo byli zajęci Afganistanem, po za tym to był rok 1981, a wiec czasy kiedy gospodarka ZSRR mocno się waliła na łeb, to już nie były te potężne ZSRR z lat 50-60 czy nawet w 70. Więc ruscy by na pewno nie wleźli, a stan wojenny był zrobiony po to, aby ci z solidarności nie dorwali się do władzy, bo by pewnie komuchów powiesili, a tak komuchy ich przytrzymali, dogadali się i w 1989 roku nastała przemiana. W sumie cholera wie co było gorsze.... Panie zwiad ruscy nie musieli wchodzić ,mieszkam blisko Legnicy ,wie pan kto tam mieszkał w latach powojennych ? Odpowiem Rosjanie ,,Nazwa Świętoszów mówi coś panu ? Nie było jej wtedy na mapach ,był to garnizon czysto radziecki,takich miejsc było bardzo dużo.Gospodarka ZSRR była jeszcze w takim stanie że pozwoliła wojować w Afganistanie jeszcze klka lat.Bardzo wątpię by Kreml pozwolił przejąć władzę solidarności ,proszę spojrzećna mapę z tego okresu ,Polska była otoczona z każdej strony(wyjątek Bałtyk)przez państwa komunistyczne i graniczyła z ZSRR ,Chyba nikt rozsądny nie uważa że Breżniew pozwoliłby na utworzenie enklawy antykomunistycznej w sercyu komunistycznego obozu? Panie GAK chyba nie uważa pan że Niemcy z RFN ,francuzi,anglicy,amerykanie ginęli by na froncie za Solidarność? Już pokazali wcześniej 1939 roku jak nas "kochają".Militarnie nic by nie zrobili ,co najwyżej słali by słowa otuchy i ubolewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G.A.K Minty Man 41- Widać że chcesz ją zaruchać, raczej ci nie da, no ale próbuj, może się mylę. Dziękuję za radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"1410- taki był numer postu. Z czym się wam ta data kojarzy" bitwa pod grunwaldem ale zawsze zapominam dzien i miesiac a rok pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×