Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

Oficjalnie otwieram pierwszy kafeteryjny kącik historyczny :) Zapraszam osoby zainteresowane do kulturalnej dyskusji. Każdy może podać propozycję tematu, jeżeli dany nie cieszy się zainteresowaniem :) Pierwszy temat jaki proponuję to: Czy można było uniknąć wybuchu drugiej wojny światowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ,nie można było uniknąćwojny.Mogła wybuchnąć później ale była nieunikniona ,zbyt dużo było zadawnionych waśni,pretensji (w tym terytorialnych) konfliktów interesów .To była tylko kwestia czasu aż ktoś rozpęta wojnę,czy byłaby to wojna światowa ?Tego nie wiem ,ale w tego że wojna ogarnełaby Europę jestem pewien Witam Women

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy najprostszy pomysł ( troszkę humorystyczny), to by było kupowanie obrazków od biednego malarza, myślę, że to mogłoby nie doprowadzić do takiej sytuacji. Drugi, to nie przymykać oczu ze strony innych Państw na poczynania Hitlera, i jego panoszenie się. Wtedy Niemcy nie mogłyby się stać potęga militarną i zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minty Man 41 Witaj :) A co sądzisz o moim drugim pomyśle? Gdyby jednak przestrzegano konsekwentne Traktatu Wersalskiego. Nie sądzisz, że wtedy Hitler miąłby utrudnioną drogę do swoich zamiarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne PS., ale w temacie: 27 stycznia przypada 68. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz i honorowym gościem w muzeum jest tym roku delegacja z Rosji. Zostanie odsłonięta - pierwszy raz w historii obozu - wystawa rosyjska, co do której przez te wszystkie lata się nie mogła dogadać polska i rosyjska strona. Mam nadzieję, że obejdzie się bez skandalu czy niesnasek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć w sumie z drugiej strony, jeżeli Niemcy nie mogłyby się bronić, to wtedy ZSRR zajął by Polskę i spokojnie Niemcy ( 100 tyś niemieckiego wojska pozbawionego nowoczesnej broni by ich nie zatrzymało). A wtedy ZSRR miałoby już porządne zaplecze surowcowe i zagrażałoby Francji. Ciekawe czy dobrze myślę, czy to mogło być powodem pozwolenia Niemcom na zbrojenie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woman masz rację nawet w tych żartach ,jeśli Hitlera by doceniono jako malarza,to kto wie .Mógł też zginąć na froncie w czasie 1 wojny światowej,szanse na to były bo tchórzem nie był . Co do drugiego zdania to trudno się z Tobą nie zgodzić ,gdyby na zachodzie byli prawdziwi mężowie stanu ,np premierem w rządzie jej Królewskiej Mości byłby pan Churchil ,to Hitlerowi tak łatwo by nie było zająć bez wystrzału zdemilitaryzowanej Nadrenii ,Austrii i Czech.Ale osobiście myślę że on i tak musiał zaatakować ,nawet z przyczyn ekonomicznych ,czytalem na jakim przekręcie były finansowane zbrojenia III Rzeszy,to musiało skończyć się katastrofą.Nie należy też zapominać o Stalinie ,on jawnie szykował się do wojny ,Hitler nie był jedynym zagrożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie albowiem co ma być to będzie więc upraszczając nie można było uniknąć żadnej wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyzed Tu chodzi o czysto teoretyczne dywagacje na to co by było gdyby sprawy potoczyły się inaczej :) Nie bądź czepliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyzed Nie bądź obrażalski :P Już Cię oszczędzę na tego kotleta. Czy jednak nie sądzisz, że jakiś wpływ na sytuację mogłyby mieć wymienione przeze mnie sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: wygrało te lobby,któremu taki Hitlerek był na rękę. I wcale się nie obraziłem tylko zdziwiłem :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie co z teorią, że z zapobiec wojnie można by niedopuszczając do zwycięstwa komunizmu w Rosji i nie narzucajac tak poniżajacych warunków Niemcom w traktacie Wersalskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie był na rękę, w sumie chyba tez mieli trochę racji, bo co prawda straty były ogromne, natomiast udało się powstrzymać ekspansję komunizmu na większą część Europy. Gdyby ZSRR zajęło Polskę, Niemcy, to i Francja łatwo by padła, a wtedy już gorzej by było pokonać Stalina, niż Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAciek: możesz dać inny temat, zaznaczyłam, że tematy będą się zmieniać, i mogą być proponowane, przez wszystkich uczestników dyskusji. Proszę Cię bardzo zaproponuj jakiś ciekawy temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie można było niedopuścić to zwycięstwa komunizmu w Rosji ,bo naród był ostatecznie wkurwiony więc banda demagogów trafiła na podatny grunt, a jak widomo głupią masą się lepiej rządzi ,co widać też obecnie u nas :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ramach ciekawostek: Ile hektarów amerykańskiej ziemi „zajął Adolf Hitler? I tu się zdziwicie, pewnie myśleliście, że zero :P Otóż nie to dokładnie 3620 hektarów w stanie Kolorado." W 1942 roku burmistrz mikroskopijnej mieściny Kit Carson w Kolorado (obecnie ok. 200 mieszkańców) ogłosił, że nie kto inny a właśnie Fhrer III Rzeszy odziedziczył po krewnych 8960 akrów (czyli 3620 hektarów) wartościowej ziemi około 6,5 kilometra od tej miejscowości."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAciek: to nie jest temat rzeka, za dużo tu nie można rozmawiać o tym. Także dawaj z tematem:) Jak najbardziej proponuję również umieszczanie tu ciekawostek historycznych. Myślę, że wtedy jak jakaś pomarańczka tu zajrzy to jeszcze wyniesie jakąś ciekawą informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyzed W sumie masz rację. Czyli w zasadzie nawet jakby Hitler się nie pojawił, to i tak i tak wojna by była, tylko może z innym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woman można było po 1 wojnie światowej inaczej to wszystko rozegrać.Były możliwości pokonania komunistów w Rosji,pomagając "białym Rosjanom" czy to w formie dostaw broni i amunicji czy też bezpośrednioo interweniując wysyłając wojska do Rosji,zresztą to zrobiono ale nieudolnie i za słabe to były siły.Nikt po pierwszej wojnie światowej nie palił się do następnej wojny ,każdy miał dość ,a sympatie zachodniej klasy robotniczej do "czerwonych"były powszchnie znane.W końcu zachodni politycy postanowili nic nie robić.Rację mają Ci którzy twierdzą że warunki narzucone Niemcom były upokarzające,stracili ziemie,musieli zaplacić ogromną kontrybucję ,zostali właściwie bez armii i godności.Stąd brała się chęć rewanżu i rewizji granic,gdy rządzili słabi politycy nic poza słowami się nie działo .Dopiero nieobliczalny Hitler to zmienił ,wystarczyło tylko podgrzać nastroje i miał większość narodu za sobą.Mógł iść na wojnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfghjk Po pierwsze to nie jestem "lalą" i troszkę kultury bi Ci nie zaszkodziło w rozmowie z kobietą, pod budką z piwem nie jesteś. Po drugie , jak Cię to nie interesuje to sam idź stąd i tu nie zaglądaj. Załóż kolejny topik o tym jakie kobiety są okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×