Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Hej U mnie teraz jest wieczor i dopiero mam czas usiasc przed kompem i cos napisac. Mialam bardzo zabiegany dzien - wizyta u lekarza, zakupy, rozmowa z mama, spacer z Ania, sprzatanie, gotowanie, potem bylam w pracy, kapanie malej, usypianie, teraz posprzatalam i zjadlam. Moja Ania wazy juz 7700 :) A lekarka powiedziala mi to, co myslalam, ze powie. Ze Ania ma uczulenie, ale ona nie wie na co. Sama musze do tego dojsc obserwujac ja. Kazala mi ja kapac w Olatium Soft i natluszczac jej skore, a jak to nic nie da, to uzyc takiej masci na recepte. Dala mi 2 rozne mleka na sprobowanie, jesli okaze sie, ze to alergia na enfamil. Spytalam sie jej, czy mam nie jest nabialu, powiedziala, ze decyzja nalezy do mnie, ze czesto dzieci maja alergie, a potem z nich wyrastaja. Dla tak malych dzieci nie robi sie testow na alergie. Dobra wiadomosc jest taka, ze dzis juz jest jej lepiej. Poobserwuje ja jeszcze 2 dni i jesli bedzie coraz lepiej, to znaczy, ze jednak ma uczulenie na ktorys z wprowadzonych przeze mnie produktow, a jesli nie poprawi sie, to znak, ze trzeba dalej szukac. ..... Przypomnialo mi sie pytanie - jak podgrzewacie jedzenie dla dzieci te w sloiczkach? Dajecie porcje do miseczki i ja wkladacie do goracej wody? ..... Hickary - karmisz piersia czy mm? Ile Tobie mala spi w ciagu dnia? Tylko po kilkanascie minut? Moja rzadko sie krztusi .... kuleczka pisalam wczesniej, ze kaze dziecko ma swoje tempo rozwoju, wiec nie masz sie czym martwic ..... czasem mam problemy z pamiecia, zaczelo mi sie to w ciazy... ... wow mamaantka, ale twoj maluch duzy :) ja tez mam taki skoczek, ale myslalam, ze Ania jest jeszcze na to za mala. ..... Czy Wasze dzieci czesto sie denerwuja? Moja mala wszystkie zabawki pcha do buzi i jak jej cos w nich nie pasuje to sie denerwuje... Jak zabawiacie Wasze maluchy? Bo mi sie koncza pomysly, a wydaje mi sie, ze jej po prostu sie czasem nudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przekładam do miseczi i miseczke do mikrofali. Moja mała śpi w nocy 8 h - urywkami. W dzień bywa, że pośpi 2 h, a bywa , że 15 min. Wczoraj nie spała, to dzisiaj w nocy pospała od 21 do 7 - z 4 pobudkami. Karmię piersią. Wiki też tak się złości gdy jej coś nie pasuje. A krztusi się bardzo często - kilka razy w ciągu dnia. To widzę, że sama jestem z tym krztuszeniem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) W Krakowie piekne slonce!:). Bruno sie krztusi jak zbyt lapczywie je lub jak ryczy zachlystuje sie slina. Jest z niego zlosnik i na zabawki tez sie wkurza:). Ja jedzenie podgrzewam w spec. Miseczce w podgrzewaczu do butelek. Dzis Bruno na kilka godzin zostaje z tesciowa, bo ja musze z m cos zalatwic. Nie lubie go zostawiac, zawsze sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaLenusi2409
witajcie mamusie u nas noc tak sobie pobudki co 3 a pozniej co 2 godziny. Malutka strasznie sie kreciła. My już jesteśmy po chrzcinach. Mam do sprzedania komplet do chrztu bardzo ładny i naprawdę tanio płaszczyk, sukieneczka, kapelusik i buciki, jak któraś byłaby zainteresowana to dajcie znać. Czy Wasze dzieci obracają sie juz z brzuszka na plecy?Bo moja mała tak na razie na boki. W czwartek mamy szczepienie, znów bedzie płacz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja się nie odwraca, ale grubiutka jest. Na razie umie tylko z pleców na bok/brzuch i z brzucha na bok. Ale robi to wszystko jak jej sie zachce, sporadycznie. No, ale umie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki przysnela - ale o 10 musimy wychodzic na rehabilitacje... Trzyma krzywo glowke, tzn jak lezy na plecach to przechyla ja w jedna strone - pozostalosci asymetrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znad czarnej kawy :) U nas ze spaniem od jakiegos czasu była masakra. Budził sie co 1,5; 2 godziny. Z zasypianiem tez do niedawna był problem. Ale od dwoch dni jest lepiej i nie chce zapeszac. Idzie spac o 19.30 i ogolnie spi 12 godzin z przerwami dzisiaj o 23 (dałam smoka i spał dalej), 24, 4, 5.30 i do 8.30 przelezelismy. Nad ranem biore go do siebie. Dwa dni temu moj maz dał mu smoka zamiast cycka po 2 godzinach i sie okazało ze zasnął! Czyli potrafi spac przez 4 godziny ciurkiem i robi nas w bambuko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP ja słoiczki i wode na mleko wcześniej przegotowaną podgrzewam w mikrofalówce (pamiętając o tym, żeby wymieszać i sprawdzić temp.) mnie też czasem juz kończą się pomysły na zabawy - chciałam Sebastaiana rozśmieszyć i puściłam mu śmiejace się niemowlaki na youtube to się rozryczał :) czasem słuchamy muzyki i tańczymy, śpiewac raczej nie umiem ale wspomagam sie radiem open fm tam jest stacja kids i stare przeboje można sobie przypomnieć (żabka mała, puszek okruszek itp. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna - synka na razie zostawiłam tylko z mężem i tylko na godzinę. Chętnie wyrwałabym się sama na chwilę na zakupy albo na basen ale nikt z nim nie chce zostać :( dziadkowie się boją, że sobie nie poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilkę bo starsza mówi " mama nie gap się w komputer tylko gadaj kucykami" widzę że coraz nas więcej- fajnie:) moja też się krztusi i ślinką i mlekiem wczoraj dosyopaląm jej do mojego odciągniętego mleczka trochę kleiku i strasznie jej smakowało i nawet spała trochę lepiej:) Dziewczyny nie wiem sama co robić , Dominika od ponad 2 miesięcy ma taki jakby katar- cały czas chlupie jej w nosie, rano ściągam nawet żółte, w dzień jest przezroczyste, ale cały czas coś jej tam słychać. Jak miałą 10 tyg. to miała straszny katar i poszło na uszy- trafiłyśmy do szpitala. Od tej pory cały czas coś w tym nosie isedzi, pediatrzy mówią że to nic takiego i jeśli nie kaszle to ok ale jej to przeszkadza. Może do laryngologa się wybrać miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaLenusi2409
mam pytanie do mamuś które karmią tylko piersią czy rozszerzacie już dietę maluszków?bo jedni mówią, że można już po 4 miesiącu a inni,że czekać do 6. Moja malutka ma takie kłopoty ze spaniem,że szok, tak bym chciała, żeby sama zasypiała, pozatym strasznie płacze jak robi się senna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Ja karmie tylko piersia.. no karmilam.. bo odkad synek skonczyl 4 miesiace to zaczelam uodparniac go na gluten...ale tez na swoim mleku... i od mniej wiecej 1,5 tygodnia w zwiazku ze zblizajacym sie powrotem do pracy zaczelam podawac mu inne jedzonko. Najpierw marchewke od dwoch dni marchewke z ziemniakiem. Apetyt byl od poczatku z technika juz coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusialenusi- ja karmie tylko piersią i nierozszerzam, poczekam az skończy 5 miesięcy, wczoraj troszkę kleiku ryżowego dałam do mojego mleczka czytam ( uwielbiam czytac) teraz 50 twarzy greya i powiem wam ze nie wiem o co tyle hałasu z tą książką, czyta sie ją ciężko, muszę co jakiś czas po inna sięgac bo po prostu się nie da:P a nie jestem jakas zacofana czy coś, po prostu mnie to nudzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaLenusi2409
no ja własnie tez będę czekać aż Lenka skończy 5 miesięcy. Moja mała śpi a ja próbuje się uczyć ale jakoś ciężko mi idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczelam wprowadzac nowe pokarmy jak synus miał tak z 4,5 miesiaca. Wprowadzam tez gluten - slucham sie mojej lekarki ktorej ufam ;) A karmilam dotychczas tylko piersią. Chcialabym zeby moj juz byl wiekszy i zebym mogla bardziej sie z nim bawic bo teraz to jakos za wiele z nimi nie mozna robic. Bawimy sie : - na macie - na łózku lezymy w dwojke i pokazuje mu zabawki dla starszych dzieci, swiecace, grajace, bardzo jest podekscytowany - tez tanczymy i spiewamy piosenki i wlasciwie tyle, nic wiecej mi nie przychodzi do głowy ... macie inne pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia Tomusia slodziaka
Witajcie;) Moj synek od 21 do 5 przespal bez jedzonka i budzenia sie, czssem pomrukiwal jak mu wypadl smoczek, o 5 go nakarmilam i wzielam do swojego lozka i tak do prawie 11 przespalismy;) Strasznie mam z tym spaniem..moglabym spac do 13.00;/ czekam na wiosne moze sie zmieni, chociaz ta angielska pogoda mnie sterasznie dobija..od 2 miesiecy ciagle pada..moze z 4 dni bylo slonce przez chwile..tragedia;( Co do rozszerzania pokarmow to ja zaczne po 6 miesiacach..wszedzie czytalam ze przez pierwszych 6 miesiecy niemowlakowi mleko matki wystarcza i nie trzeba nic rozszerzac..i tego sie trzymam. Na sloiczki przyjdzie czas. Tez mam tego skoczka co ktoras z Was ale moj synek jest na niego zamalutki..mimo ze ma silne nozki jednak poczekam jeszcze ten miesiac dwa..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia Tomusia slodziaka
Moj synek tez krztusi sie slina..albo jak pcha raczki do buzi;P Teraz siedzi na lozku i tlamsi zabawki..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na minutke: z zabaw: - wszelkie wierszyki paluszkowe "sroczka kaszkę ważyła", "tu paluszek", "rodzina paluszków", etc - wystarczy znaleźć na necie, - teatrzyki - na pluszakach czy na tym co jest pod ręką, - coś a' la zabawy polisensoryczne - głaskanie ciała materiałami o różnej fakturze, - rwanie kartek, szeleszczenie foliami, zabawy plastikową butelką, etc.- szczególnie cieszy, - zabawy w akuku "nie ma dzieci nie ma" "my jesteśmy krasnoludki" - ogólnie dużo strugam głupa. ;) - zabawy w "gdzie jest grzechotka" - upuszczam, chowam, przekładam, ona szuka - czasem jej się udaje. ;) - zabawy na piłce - taczanie, masowanie, etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co nie dodajecie zdjec na nk? :P Uciekamy jesc obiad, dopieor wrocilysmy do domu. :) Fajna spacerowa pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania-ja tez marze o wypadzie do sklepow, kawie z kolezanka...ale coz, nie mam z kim go zostawic, bo moja mama mieszka daleko, eh:(. Na poczatku lutego przyjezdza na tydzien, to sie troche wyrwe i moze pojde z m do kina na Hobbita. :) A na zakupy musze isc, bo jak juz wczesniej pisalam, mam slub szwagra w lutym...w co ja sie ubiore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- dodam fotki, jak znajde czas, musze zrobic selekcje, mam tyle fotek malego, ze glowa boli :P a twoja Wiki cudna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodz o ruszanie sie, to moj Brunio jest leniwy a jak go klade na brzuchu to zaczyna sie po kilku minutach wsciekac i drzec...:). Obraca sie na boki, lezac na brzuchu ma rozwarte dlonie i wysoko trzyma glowe, bawi sie zabawkami i pozniej traci zainteresowanie i sie wscieka;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie. My noc tragedia, pobudka co 30-40 min masakra. Dawidek, krztusi sie jak za bardzo łapczywie je, lub podczas gaworzenia jak za dużo śliny mu naleci. Ja jak wychodze z domu to mały zostaje z mężem, i mam dla siebie tak z godzinke. Ale dobre i takie krótkotrwałe wyjście do ludzi hehe. Zmykam bo mały już marudzi... Myśle nad zakupem spacerówki, ale nie wiem co wybrac....może wy juz coś kupiłyście i mogłybyście polecic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zepsul mi sie telefon przedwczoraj i nie mam dostepu do internetu :((( dopoki nie naprawia mi telefonu bede tu rzadko ,ale jak bede to zawsze napisze i przeczytam co Wy napisalyscie :D U nas nic nowego ,leci dzien za dniem ,monotonia itd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia w sprawie wózka Ci nie doradzę za bardzo bo ja mam co prawda X-landera 3 w 1 w tym spacerówkę ale dostałam go od siostry po jej dzieciach i jak miałabym sama kupować to kupiłabym inny. Kiedys czytałam dobre opinie o polskiej firmie JEDO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia82 - jak słyszę, że mojemu charczy w nosku to psikam wodą morską i odciągam fridą. Spróbuj tak raz na dzień oczyścić nosek, mój juz nawet się przyzwyczaił i nie marudzi przy tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany ,dziewczyny jak duzo napisalyscie przez ten czas kiedy mnie nie bylo :)-wszystko przeczytalam ,bede moze jutro :) ciesze sie ,ze forum ma takie zainteresowanie i witam tez nowe kolezanki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×