Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość robię roczek

IMPREZA RODZINNA jaka przystawka przed zapiekanką????

Polecane posty

Gość robię roczek

Pytam się Was doświadczone kuchareczki, bo ja jestem początkująca w tym temacie... Robię roczek córeczki i planuję zrobić obiad, tort plus 2 ciasta, herbata/kawa i po lampce wina do obiadu. Na drugie danie chce zrobić zapiekankę taką w brytfance z piersi z kurczaka, pieczarek, pora, sera żółtego i ryżu. Na 12 osób nie chcę robić kotletów z ziemniakami itp. bo zaraz ktoś powie, że mieso nie tak usmazone czy upieczone, a na zapiekance to sie nie poznaja ;) Czy przed zapiekanką wypada podać zwykły rosół z makaronem??? Będą osoby w średnim wieku, młode oraz tzw. starsze (pradziadek i prababcia). Chcę żeby nikt sobie zebów nie połamał na przystawce, a poza tym wiadomo zima jest a rosołek jest taki rozgrzewający. Dodam, że do zapiekanki nie planuje żadnej sałatki ani surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
pewnie, ze mozesz dac rosol :) wg. mnie idealnym przedwstepem do jakiejkolwiek zapiekanki jest wlasnie salata, ale jesli nie chcesz, to jak najbardziej mozesz dac rosol ze swieza pietruszka. albo i to, i to ;) dlatego mowie o tej salacie, bo zapiekanki sa takie geste, kleiste, bogate, pozywne, a salata jest lekka i odswiezajaca. mam na mysli cos w stylu salata z pomirorem, cebulka, papryka ... polane sosem w stylu vinegret. jest to bardzo proste, mozna dopasowac warzywa do indywidualnych smakow, no i do stanu posiadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robię roczek
dzieki :) nie pomyślałam o sałacie...rozważe ten pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
albo nawet pekinka, czy cienko pokrojona zwykla kapusta. chodzi o to, zeby to bylo chrupiace i odswiezajace w smaku. nie np. salatka z sosem jogurtowym, czy majonezowym, nie z fasola czy serem :) same warzywka tak na rozruszanie kubkow smakowych i pobudzenie enzymow trawiennych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neilla
Rosół mi się zupełnie nie widzi. Ja bym podała jakąś lekką warzywa zupę-krem (taką naprawdę lekką, same zmiksowane warzywa, bez ziemniaków) z dosłownie kroplą śmietany czy oliwy. A sałatę z winegretem podać do zapiekanki, w ten sposób byłoby i w miarę tradycyjnie, i jednocześnie inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady mary
Starszym na pewno będzie smakował barszczyk, a i młodszym pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady mary
I chyba jednak, tak jak Ci tutaj radzą podaj jakąś surówkę,bądż sałatę. Posiłek bez dodatków wygląda ubogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupe krem z pomidorów
lub brokuł z grzankami lub groszkiem ptysiowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
rosół wypada dać przy każdej imprezie, moim zdaniem to nawet świąteczne danie. gotuję je często nawet bez okazji. w Święta, urodziny czy wesela często podaje się rosół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×