Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość znowu kot

kociarze pomocy

Polecane posty

Gość znowu kot

Witam , mój kot ma problem , ja też, posikiwał sobie poza kuwetami, jest kastrowany, miał zatkane dogi moczowe(?), był leczony. Niedawno problem się powtórzył , tym razem nie było krwi w moczu, je normalnie, bawi sie , jest ogólnie jak dawniej(adhd), był leczony tymi samymi lekami i tu pojawia się problem, kotu wcale nie przeszło, dalej szczy gdzie się da, nie wyrabiam na ocet i sodę oczyszczoną podałam mu furagin 50mg i nospę 40mg . Moje pytania brzmią : jaka dawka dobowa furaginy i nospy dla 4,5 kg kota? Kto ma kota po wyszyciu cewki i jakie ma doświadczenia z tym ? Uprzedzam komentarze , w najbliższej okolicy (50km we wszystkie strony)nie ma innego weta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak maam
w tej kwestii nie doradzę, nie znam się na dawkach leków. ale jedno co mogę podpowiedzieć.. badaliście nerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocur piszesz ze po przejsciach kastrat i sika... a ja Ci powiem że kocury często znacza teren i posikuja sobie to tu to tam mimo ze są wykastrowane od razu. U twojego dochodza problemy z drogami moczowymi, ale to wcale nie musi byc przyczyna. On moze po prostu sobie sikac a co najgorsze moze mu to nie przejsc i bedziesz się tak użerać juz do końca jego zywota, tak to jest z kocurami niestety :O On moze byc zdrowy a bedzie szczochać po domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze inna kwestia jest taka, ze jesli kocur był chory i oddawał mocz gdzie popadnie z przyczyn zdrowotnych, to po wyzdrowieniu może równiez dalej to praktykowac gdyż popadł w nawyk i nie przeszkadza mu to po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijgf
poza tym sikanie do kuwety kojarzy mu sie z bolem wiec robi to poza... mialm to samo z moim kotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak maam
i jeśli nie robiliście takich badań (bo weci często to olewają i robią badania dopiero kiedy trafiasz u nich z kotem w stanie agonalnym, u mnie tak bylo) to zrob badanie krwi na mocznik i kreatynine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania to dobra myśl
a ja proponowałabym zmienić mu kuwetę - na innego koloru - bo ta stara może faktycznie kojarzyć mu się z bólem, a wtedy kaplica, nie będzie się do niej załatwiał ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkmjjkm
A wszystkie miejsca ktore obsikal wymyc specjalnym srodkiem zabijajacym zapachy kocie i spryskac odstraszaczem ewentualnie cytrusowym olejkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×