Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiula...0712

nagłe ulewanie - pomóżcie:/

Polecane posty

Gość U nas mleko AR rozwiązało
problem, ale widzę, że zdania są podzielone. Diety nie rozszerzałam do 4 miesiąca ze względu na niedojrzałość układu pokarmowego. Gdybym nie musiała wracać do pracy i karmiłabym naturalnie to nie rozszerzałabym diety aż do 6 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U nas mleko AR rozwiązało
A mleko dawałam Humany, ale inne są pewnie tak samo lub podobnie skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwdddd
Jgh - a Ty myślisz, że ja to tu z własnej głowy wpisałam? Kopiuj - wklej nie jest takie trudne. Wygogluj sobie i poczytaj, wyskoczy Ci masa artykułów o zbyt wczesnym rozszerzaniu diety. Miałam nadwagę, miałam alergię. Skąd wiem, czy właśnie nie przez to, że mojej diety nie przestrzegano? A na pewno nie przestrzegano, bo raczej żadnych schematów jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
tak -to moja Natalcia przechyla główkę... Było już naprawdę super...w sumie zanim poszłam z nią do lekarza:) ale to pewnie tylko zbieg okoliczności:) sama pilowałam jak tylko mogłam żeby trzymała ja prosto...tylko teraz zaczyna mi się już podnosić, nie chce tyle leżeć i znów zaczęla trzymać główkę krzywo:/ byłam z nią u chirurga dziecięcego i faktycznie ma lekki przykurcz. Kazał robić to co do tej pory i przyjśc za trzy miesiące do kontroli. tylko nie wiem jak temu zaradzić żeby siedząc czy podnosząc głowkę trzymała ja prosto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgh
Sama z tego twojego artykułu, nazwijmy to tak napisałaś że DAWANIE POKARMOW STALYCH PRZED 12TYGODNIEM ŻYCIA MOZE skutkować alergia itd. 4 mies to 16 tydz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
Poczytaj jak było u mnie. moim zdaniem to idź do neurologa. Ja coś o tym wiem. Jeśli dziecko przechyla główkę i ulewa to koniecznie powinien zobaczyć ją neurolog dziecięcy. Ulewanie też jest podstawą do takiej wizyty. Nie sugeruj się tylko jedną opinią lekarza. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4734862 nie wiem dokłądnie jak to jest u was. mój ma napadowy kręcz szyi. Objawy to mnin. refluks żoładka i przechylanie głowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
a do neurologa trzeba mieć skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
nie wiem ja byłam prywatnie. tzn. piewszą wizyte neurologa mały miał w szpitalu, chorował na rotawirusa gdy miał 3 msc. kiedy poweidziałam ze ulewa to usłyszałam ze to jest poważny powód do wizyty u nerologa, do tego u nas była ta przechylona główka, ale to poczytaj sobie na tamtym temacie to się dowiesz jak się to ciągło i ciągnie nadal :( Powodzenia, może warto sprawdzić pod kątem neurologicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
autorko jak to jest u was z tym przechylaniem główki? Wiem narazie dzidzia jest malutka, i sama nie siedzi, ale ta główka zawsze przechyla się jednkowo, czy są dni kiedy tego wogóle nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
Natalka przechyla główkę cały czas w tą samą stronę. Ponad tydzień było już dobrze - trzymała ją prosto a teraz znów ją przechyla w lewą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
No widzisz to coś podobnego do tego co my mamy czytaj na tamtym temacie to się dowiesz więcej. Będziemy w kontakcie bo teraz myszę gdzieś pojechać wieczór będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
To nie jest kręcz, przy kręczu dziecko trzyma głowę przechyloną i nie ma takich skoków że raz dobrze a raz nie, do tego napewno nie przechylałaby gółki na różne strony. Koniecznie do neurologa dobrego. To mogą być jakieś zaburzenia układu nerowego. Tak jak u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
Spróbuję poszukać jakiegoś neurologa...teraz to mnie zmartwiłaś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
wyżej to ja :) U nas nie występują typowe objawy, tylko przechylenie główki i było ulewanie ale przeszło. Dzieci z tego wyrasają bez śladu, tak że spokojnie, tylko to jest strasznie załamujące gdy sie patrzy na przechyloną główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
Jeszcze mam coś takiego. Nie mówie że to ma twoja córeczka, u nas tak jest...niestety, ale teraz widać maleńką poprawę, synek ma 13msc. U ciebie jest ten plus że dziecko jest mniejsze i jeśli to jest zależne od układu mięsniowego to kilka masaży i bedzie po sprawie. Łagodny napadowy kręcz szyi Łagodny napadowy kręcz szyi występuje u niemowląt i cechuje się trwającymi od kilku minut do kilku dni epizodami kręczu szyi. Napady występują zwykle kilka razy w miesiącu i nie są poprzedzone objawami prodromalnymi. W czasie napadu głowa dziecka przechyla się na jeden bok, obracając się równocześnie w przeciwnym kierunku. Dziecko nie wygląda na cierpiące, a płacze jedynie wtedy, kiedy próbuje się ustawić jego głowę w prawidłowym położeniu. U niektórych dzieci napadom kręczu szyi towarzyszą dyskinezje kończyny po tej samej stronie ciała, na którą przechyla się głowa; może również wystąpić boczne zgięcie tułowia. Choroba ustępuje samoistnie i u wszystkich dzieci zanika przed ukończeniem 2. rż. U niektórych pacjentów w późniejszym okresie życia rozwijają się napadowe zawroty głowy lub klasyczna migrena. Etiologia tej choroby jest nieznana, ale niektórzy badacze uważają, że łagodny napadowy kręcz szyi jest pierwszym objawem napadowych dyskinezji albo odmianą migreny. W diagnostyce różnicowej najważniejsze znaczenie ma wykluczenie zespołu Sandifera (boczne pochylenie głowy związane z refluksem żołądkowo-przełykowym) i guza w tylnym dole czaszki, a w następnej kolejności należy wyeliminować wady rozwojowe kręgów, porażenie mięśni zewnętrznych gałki ocznej oraz guzy okolicy połączenia czaszkowo-szyjnego. U chorych niemowląt zaleca się wykonanie badań obrazowych ośrodkowego układu nerwowego oraz przeglądowych zdjęć rentgenowskich szyjnego odcinka kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
kurcze...ja jestem z okolic Gdańska:/ szperałam troche w necie i szukałam neurologów... Natalka przechyla tą główkę dość mocno...nie płacze gdy próbuje jej ją ustawić prosto ale ewidentnie czuje opór. Do tego zauważyłam że coraz częściej tułów przekrzywia tak żeby było jej wygodnie...jak leży sobie na pleckach i patrze na nią to aż się załamuje... często kładę ja na brzuszku - i jakiś czas było dobrze a teraz ma problem utrzymać główkę jakby dopiero co się tego uczyła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
Spokojnie. Na tamtym temacie pisały mamy że ich dziecim przejdzie i z twoją córeczka też tak będzie. Ale rozumiem cię...ja spać nie mogłam po nocach. Mój Mati przy takim ataku kręczu, ani nie płacze nic poza tym,że ma bardzo przechyloną główkę wyglada jaby była za ciężka i niemoże jej utrzymać, smutne gdy się na niego wtedy patrzy. Te ataki zawsze były reguralnie co13dni i główka przekręcona i tak przez 5-6dni potem znów 13-14dni bez śladu, aż do teraz pierwszy raz się mu zdażyło że siedzi i sam stara się prostować. Poszukaj dobrego neurologa, lub chociaż rehabilitanta. Nie wiem co ci jeszcze doradzić. Ja prawie rok tak z nim jeżdżę i już się nasłuchałam różnych rzeczy. Napisz coś dokładniej jak długo u niej było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, proszę o głosik na mojego bobasa w konkursie. Będę wdzięczna :) Nie proszę o komentarze a jedynie o głosik. xxx https://www.bobovita.pl/home/o-klubie/galeria/2691 🌻 "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
Dowiedziałam się że ma podejrzenie kręczu 3 stycznia. No i zaczełam mocno pilnować żeby nie układała tak tej główki - ćwiczyłam ją, masowałam mięsień. I do 21 stycznia było już ok - ładnie trzymała główke jak się podnosiła i jak leżała. No i 22 jakby wszystko się cofnęło - wyglądało to tak jak mówisz- jakby nagle nie miała siły utrzymać główki. Przez powiedzmy 6 dni było strasznie- a dziś zauważyłam że juz jak ją w pozycji pionowej złapie do odbicia to główkę trzyma prosto - nie przykurcza jej tak...trzyma ja prawie idealnie. Ale leżąc dalej ja trzyma na boku. Zrobiłam dzisiaj nawet jej zdjęcie jak tak krzywo leży - może podasz ma jakis adres email - wyśle ci i powiesz czy u ciebie to wygladało tak samo... Natka od początku wolała lewą strone ale lekarz ja badał i niby wszystko było ok. A teraz nagle po ukonczeniu 3 miesiąca pediatra to zauważył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula...0712
kokomo222 jesteś tam?? czekam na jakieś info od ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
~~ ŁAGODNY NAPADOWY KRĘCZ SZYI ~~ (ang. Benign Paroxysmal Torticollis "BPT") jest to bardzo rzadka odmiana migreny na którą cierpią niemowlęta i małe dzieci. Oto symptomy tej choroby: - Cykliczne przechylanie główki w stronę ramienia (cykle mogą mieć charakter łagodny lub bardzo bolesny). - Może występować ułożenie ciała niemowlaka w kształcie literki C. - Może występować przewracanie oczami/ patrzenie do góry. - Mogą występować wymioty o charakterze nagłym i bolesnym, trwające od kilku do kilkunastu godzin. - Mogą występować objawy migreny: bolesne wymioty, zawroty głowy, ból głowy, wrażliwość na światło. - Może występować obniżone napięcie mięśniowe lub problemy z równowagą, wymagające fizykoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to mnie teraz dziewczyny nastraszylyscie. Z ciekawoscia weszlam na temacik ulewania a znalazlam objawy jakie ma moje 1m dziecko:( synek trzyma ciagle glowke na lewa strone i ma wszystkie te oznaki ktore gosc wyzej wymienil, do tego lewa nozke tez tak przekreca na bok;( w szpitalu po porodzie lekarka mowila ze moze dziecko bylo w brzuchu tak ulozone i nie mialo miejsc zmienic pozycji, wiec ja sie nie przejmowalam tym do teraz gdy o tym tu przeczylam;( prosze napiszcie jeszcze cos o tym kurczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kreczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka ma napadowy kręcz szyi,mogę udzielić wskazówek,polecić dobrego neurologa dziecięcego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest tu któraś z mam jeszcze? Mam ten sam problem chcialabym wiedzieć, jak tam Wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×