Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marta.dunin

Podgrzewacz do butelek - czy warto?

Polecane posty

Gość marta.dunin

Powoli konczy mi sie pokarm i zamierzamy przejsc na mleko modyfikowane. W związku z tym szykują sie zakupy butelek i smoczkow. Moja koleżanka ma podgrzewacz do butelek i uważa, ze to przydatne urządzenie. Ja z kolei zastanawiam się czy nie jest to kolejny niepotrzebny gadżet. Przecież można podgrzać mleko starym sposobem w garnku z wrzątkiem!! czy warto wydawać pieniądze na podgrzewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też tu:)
Ja mam i uważam to za jeden z najbardziej potrzebnych urządzeń. Gdy zbliża się pora karmienia (butelka czy słoiczek), a dziecko jeszcze śpi wstawiam na 38 stopni i nie ma znaczenia czy obudzi się za 5 minut czy za 30. Budzi się głodne jak smok, a ja w jednej chwili podaje mu jedzenie o idealnej temperaturze. Uważam, że warto, jest to wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
Ja odradzam, kompletnie mi sie nie przydalo, zawsze "przegrzewalo" jedzonko. Wystarzy kubek i wrzaca woda. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkknhg
Jak dla mnie, to.zbędny gadzet, mm nie wolno trzymać przygotowanego dłużej niż ileś tam min, ponieważ tworzą się bakterie, ja trzymalam wodę w termosie, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddadadad
Ja staram się robić mleko na bieżąco, ale jak już to korzystam z takiej samej metody jak koleżanka wyżej - mam taką plastikową kuchenną miarkę na mleko, gorąca woda, do tego butla, 3 min i gotowe. Mi podgrzewacz odradziła pediatra z tego powodu, że mleko dla dziecka ma być sporządzane bezpośrednio przed podanie. a nie pół godziny wcześniej jak pierwsza koleżanka i to mleko pół godziny albo i więcej stoi w takim cieple i cholera wie czy nic się w nim nie rozwija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddadadad
No chyba, że w tym podgrzewaczu będziesz podgrzewać samą wodę, a mleko dodasz przed samym podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbedheatjhe
mleka sie nie trzyma poj godz w takiej temp, bo sie psuje..... ja mialam, ale nie uzywalam, wg mnie zbedny gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jestem:)
przecież do podgrzewacza można włożyć butelkę z samą wodą!!!! jak się dziecko obudzi wyjmujesz butelkę z idealnie ciepłą wodą dosypujesz mleko i masz na świeżo zrobione, u mnie tak właśnie to działa:) bez podgrzewacza jak bez ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirulina
miałam podgrzewacz i niestety u mnie się nie sprawdził. Kupiłam termos i podczas przyrządzania mleka mieszałam poprostu zimną i gorącą wodę. Trwało to kilka sekund. Polecam ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie przydawal, jak maluszek przebudzal sie w nocy to szybko wlaczalam podgrzewacz, mieszalam przygotowana miarke proszku z woda, podgrzewalo sie bardzo szybko i bez wychodzenia z lozka bo mialam wszystko obok:P gdybym musiala po kilka razy w nocy latac do kuchni grzac wrzatek to chyba bym ocipiala:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirulina
Ale jak już wprowadzałam inne pokarmy( np. słoiczkowe) to podgrzewać był niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcbbsbs
Ja często mam podgrzewać podpięty w samochodzie do wejścia na zapalniczkę i wlewam czystą wodę miner i w trasie często tak robię dziecku mleko (malec ma 8 miesięcy) albo bierzemy w mężem słoiczek i podgrzewamy w ten sposób jak jesteśmy w drodze. W domu też mi się przydaje by podgrzać dziecku picie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja miałam gorącą wodę w termoopakowaniu i zimną w butelce, zmieszanie trwało moment. Więc podgrzewacz uważam za zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy maleńkim dziecku
które pije TYLKO MLEKO pewnie się przyda, ale przy takim, któremu już rozszerza się dietę, to bez sensu moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też tu:)
samą wodę podgrzewam, a mleko dosypuję już przed jedzeniem. Trochę niejasno to napisałam, ale nie trzymam 30 minut gotowego mleka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki788
Od tego aby nie podgrzewac jest termos;) też wszystko trzymalam przy łóżku, też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta.dunin
dzięki za odpowiedź! dzieki mojemu lenistwu coraz bardziej skłaniam się za podgrzewaczem... nieprzespane noce dają mojemu zdrowiu w kość, dlatego ułatwiłoby mi to życie.. :) macie jakieś swoje typy co do firm podgrzewaczy? kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy kupić bezfirmową z allegro czy może jakąś droższą?? czy one czymś się różnią? @bcbbsbs - gdzie kupiłaś podgrzewacz na zapalniczkę? podoba mi się takie rozwiązanie bo często z maluszkiem jesteśmy w drodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwazam ze to nieprzydatne. Mi przegrzewalo pokarm i musialam pod zimna woda chlodzic, a dziecko plakalo i czekalo. Wole wstawic na 10 sek do mikrofalowki i jest idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfasdf
nie warto. woda w termosie, albo podgrzewana przez chwilę w czajniku. My właśnie tak działaliśmy, a pożyczony podgrzewacz kurzył się na półce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam firmy Lindam - mial wmontowana lampke nocna i obok termosik wiec byl wielofunkcyjny;) tylko nie pasowal do kazdych butelek tylko do tych bardziej waskich. Podgrzewacz do auta kupilam w Mothercare - fajna sprawa, tylko do niego tez musi byc prosta butelka bo np tych tommee tippee nim nie opatulisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się przydał, ale już potem do podgrzewania słoiczków ;) a na noc wolałam miec gorącą wodę w termosie i trochę zimnej w butelce - rach ciach ciach mieszałam i mleko było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka1284
Da sie żyć i bez podgrzewacza.. ja szybciutko wkladalam butelke do mikrofali i tylko dosypalam i juz mleko gotowe. Myśle że to strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termos z ciepłą wodą
a znajomi w okresie grzewczym wspomagali się kaloryferem ;) bratowa miała podgrzewacz ale ani razu go nie użyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_daga
Na pewno nie radziłabym podgrzewać nawet samej wody w mikrofali !! fale mogą zaszkodzić maluszkowi!! Ja z kolei używam podgrzewacza i ułatwia mi życie :) dostałam od teściowej podgrzewacz z canpola. Pasują do niego wszystkie butelki a teraz kiedy Kubuś już podrósł podgrzewamy w nim obiadki i deserki. Wydaje mi się że to dobra inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam i nadal zdarza nam się używać , w nocy jak synek mial pic mleko to od razu wsypujesz mleko i gotowe, mialam nawet podgrzewacz w pokoju wiec nie trzeba byl sie do kuchni fatygowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam i polecam. do podgrzania gotowego mleka rzeczywiście nie bardzo się przydaje - trwa to wieki. stosowałam tak jak osoby wyżej - wieczorem przygotowywałam butelki z wodą, jedną wstawiałam do podgrzewacza, ustawiałam na odpowiednią temperaturę i sobie stała ciepła woda. jak się któreś dziecko budziło to tylko wsypywałam mleko - trwało to kilka sekund i nie musiałam biegać do kuchni. dziecko jadło, a w podgrzewaczu już się "szykowała" kolejna butelka na następne karmienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak funkcja podgrzewania słoiczków? Przydałoby się na wyjazdy jak nie ma gdzie gotować. Albo do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_daga
@Miarka : podgrzewacz z canpola który mam, ma taką "miseczkę" na której możesz podgrzewać słoiki, bardzo się sprawdził podczas wyjazdów w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×