Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

keysy2121

meldunek noworodka

Polecane posty

moze ktos mial podobna sytuacje... ja i i moj narzeczony jestesmy zameldowani w roznych miejscach (u rodzicow) a miszkamy w wynajetym mieszkaniu gdzie nie mozemy sie zameldowac. w takim razie gdzie noworodek bedzie zameldowany? dodam ze bede rodzic tu gdzie miszkamy a nie tam gdzie jestem zameldowana i tu dostanie dziecko akt urodzenia. to by zameldowac dziecko musze jechac tam gdzie jestem ja zameldowana i je zgloscic? czy bedzie przy tym musial byc obecna moja matka jako wlasciciel domu w ktorym mam meldunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o90-0
dziecko melduje się zawsze tam gdzie matka, tak mówią przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko powinno byc zameldowane tam, gdzie matka, skoro Ty u rodziców to i dziecko tez tam powinno, tak słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiiiiiaaaa
dziecko należy zarejestrować w urzędzie cywilnym właściwym dla zameldowania matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko odrazu dostaje meldunek tam gdzie matka - Nic nie musisz załatwiać bo dzieje się to z automatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko zawsze jest automatycznie meldowane tam gdzie matka, wg polskich przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie prawda dziecko zgłasza się do usc odpowiedniego dla miejsca urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko odrazu dostaje meldunek tam gdzie matka - Nic nie musisz załatwiać bo dzieje się to z automatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzzam
miałam podobną sytuację, rzeczywiście dziecko automatycznie zostanie zameldowane tam, gdzie ty jesteś zameldowana. Oczywiście dziecko zgłasza sie w USC właściwym dla miejsca URODZENIA, a nie jak ktoś tam pisał zameldowania. Twoim zadaniem jest więc zgłoszenie dziecka w USC w rejonie (mieście), gdzie będziesz rodzić, a następnie po 2-3 tyg możesz odebrać w miejscu ZAMELDOWANIA pesel dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem zameldowana
u rodziców, ale mieszkam w zupełnie innym mieście tutaj mamy swoje mieszkanie, ale nie chciało mi się do tej pory załatwiać spraw z zameldowaniem tutaj i dlatego meldunek stały mam wciąż u rodziców a dzieci rodziłam tutaj i tutaj też są zameldowane mąż po porodach szedł do usc i meldował dzieci tutaj gdzie mieszkamy i tutaj też odbieraliśmy pesele dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha123456
autorko bylam w podobnej sytuacji, corcia zostala zameldowana tam gdzie ja, mąż chodzil meldować i nikt inny nie musiał przy tym być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzzam
do ja jestem zameldowana nie bardzo rozumiem - wy nie macie pozałatwianych spraw z meldunkiem, a meldowaliście dzieci..? Przecież to niemożliwe chyba... Akt urodzenia owszem, dostaje się tam, gdzie dziecko się urodziło, ale z zameldowaniem trochę inna sprawa A co do autorki całego temat - może mieszka bez umowy, jak wiele znanych mi osób i przez to całe zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzzam
i jeszcze jedno - autorka chyba nie jest mężatką, w związku z czym ojciec dziecka neiwiele załatwi (tak było jeszcze 2 lata temu), chyba że coś sie zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem zameldowana
jak nie mamy pozałatwianych spraw z meldunkiem? mąż jest normalnie zameldowany w naszym mieszkaniu na pobyt stały, a ja tylko na czasowy, bo stały meldunek mam u rodziców jak już wspominałam dzieci normalnie zameldował w naszym mieszkaniu, bo niby gdzie miałby zameldować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha123456
a czemu ojciec dziecka autorki ma nie byc jej mężem? my też do tej pory z mężem bylismy zameldowani oddzialnie, ale adres zamieszkania mielismy wspolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhd
Dokladnie moje dziecko jest zameldowane gdzie ojciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze. nie jestesmy po slubie, wynajmujemy mieszkanie normalnie z umowa ale wlasciciel nie chce sie zgodzic na meldunek. powaznie bede musial jechac po pesel w miejsce zameldowania mojego i dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba normalne
że właściciel mieszkania nie zgadza się na meldunek dziecka w jego mieszkaniu, a Ty zgodziłabyś się gdybyś wynajmowała komuś mieszkanie? niestety w tej sytuacji będziecie musieli pojechać do miejscowości, w której jesteście zameldowani by odebrać pesel dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko moze nie miec wcale
meldunku, wcale to nie jest tak z automatu, moje dziecko nie ma meldunku podobnie ja i moj maz, tez wynajmujemy mieszkanie i owszem dziecko bylo zgloszone w USC po czym poszlam do UM po PESEL i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jedna pomarańczka
ostatnio byłam w urzędzie miasta i pytałam się jak to jest. Pani poinformowała mnie,że jeśli mieszkam i jestem zameldowana np w Warszawie a rodzić będę w Gdańsku to dziecko rejestruje w urzędzie miasta w Gdańsku -tam dostane akt urodzenia który będzie do odbioru w Warszawie razem z peselem(oni to wysyłają z automatu). Patrzy się na zameldowanie MATKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuleńka20
Ja nie długo rodzę i tez mieszkam z ojcem dziecka w jednej miejscowości ale zameldowani jesteśmy w dwóch różnych miastach. To jak z tym meldunkiem jest dokładnie ? Dziecko będzie zameldowane pod stałym moim adresem zameldowania ? A co jeśli moi rodzice nie chcą się na to zgodzić ? mają do tego prawo i utrudnić mi meldunek czy nic nie mogą mi zabronić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raz lepiej raz gorzej
Ja rodziłam w Warszawie, mieszkam w Łodzi. Mąż dostał w szpitalu kartkę z datą kiedy ma się zgłosić do USCw Warszawie. Tam zgłosił dziecko. 3 tygodnie później odebraliśmy w Łodzi PESEL dziecka. Meldunek z automatu miało tam gdzie my. Nie trzeba meldować dziecka,robią to automatycznie. Jeśli Twoi rodzice do porodu Ciebie nie wymeldują to dziecko też będzie u nich zameldowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko trzeba zgłosić w USC właściwym dla miejsca urodzenia (a nie meldunku rodziców). Dziecko może być zameldowane równie dobrze z ojcem, nie musi być z matką. Co do tego meldunku u rodziców- dopóki matka jest tam zameldowana, to i dziecko może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lyk wody dla ochlody
wysylaja policje z testami genetycznymi zeby zlokalizowac rodzicow i melduja u tego ktore ma bardziej zblizony profil genetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem wam jak to jest bo niedawno to załatwialam. idziesz wraz z partnerem do USC(tu gdzie urodziłas) jeśli nie jesteście małżeństwem podpisujecie dokumenty potwierdzające ojcostwo itd. podpisujecie też dokument czyje nazwisko dajecie dziecku i podajecie adres gdzie dziecko ma być zameldowane. od ręki dostajecie akt urodzenie. nie wiem czy wszędzie jest tak samo ale ja po pesel nie musialam jechać bo powiedzieli że wyślą poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×