Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sprawiedliwa

drzwka,krzewy itd

Polecane posty

znajdź szkółkę z sadzonkami, posadź i jeździj po targach i sprzedawaj, takie to trudne????? za rączkę ktoś Ciebie ma poprowadzić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EleGannt
też się nad tym zastanawiałem , jeździłem i zwiedzałem różne sklepy i szkółki ogrodnicze, jedno jest pewne, do takiego handlu potrzebny jest konkretny kawałek terenu i dobra lokalizacja, najlepiej przy trasie przelotowej, gdzie każdy jadący może być potencjalnym klientem ale przede wszystkim musi być dostęp do wody a woda przy hektolitrach sporo kosztuje, więc należy się ratować wodą z rzeki albo ze stawu lub wywiercić własną studnię i pompy do wody zainstalować , moim zdaniem popularnych drzew lub krzewów takich jak thuja lub cyprysik niebieski klienci nie kupią, klienci szukają bardzo oryginalnych krzewów i drzew, jak widzę ostatnio thuja spiralna jest rzadkością i wszelkie formy thuji złotej, thuja czerwona kulista, czyli nastawiając się na radkie okazy można klienta przyciągnąć do siebie, bardzo ciekawe są ogrody japońskie i te krzewy japońskie są wytrzymałe w naszych warunkach, krzew i drzewo musi wytrzymać w naszych warunkach minus 35 st. C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Elegant dzieki za podpowiedzi.Juz troche podzwonilam po szkolkach zeby sie zorientowac.Towar jest,woda jest,teren tez 13 ar,blisko centrum .tylko odwagi mi trzeba,Jeszcze raz dzieki za rade i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,
to moze być dzialalność rolnicza tam się podatków i zusów nie płaci taka uprzywilejowana a ciagle niezadowolona część narodu :D możesz prowadzić to jako PKD 0130Z - ROZMNAŻANIE ROŚLIN, a możesz też bez rejestracji (nie masz wtedy regonu) jako rolnik rycztałtowy prowadzący gospodarstwo rolne-szkółkę i rejestrujesz się u wojewódzkiego inspektora ochrony roslin i nasiennictwa czy czegoś podobnego i podatki w dużej mierze ci odpadaja(zwolenienie podmiotowe z vat) bo to grupa uprzywilejowana jeszcze pewnei dotacje ci dadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×