Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krzysztofik34

Hej mam pytanie

Polecane posty

Gość Krzysztofik34

i mam nadzieje że któreś z Was będzie znało na nie odpowiedź. Sprawa wygląda tak, byłem żonaty przez 2 lata, w ciągu tego czasu moja żona (była) nie znalazła dość czasu aby wymienić sobie dokumenty z moim nazwiskiem. Wszędzie posługiwała się panieńskim. 2 tygodnie temu odbyła się sprawa rozwodowa, więc moje pytanie brzmi czy moja ex żona po rozwodzie nadal ma prawo do wyrobienia dowodu osobistego z moim nazwiskiem? Czy już za późno? Proszę Was o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy co zdecyduje po rozwodzie. Ma 3 miesiace na decyzje cze chce uzywac twojego nazwiska czy wrocic do panienskiego, bo to ze uzywala panienskiego nie zmienia faktu ze posiadala twoje nazwisko bo takie wybrala na slubie ? A fakt, ze nie wyrobila nowego dowodu moze jedynie niesc konsekwencje administracyjne bo zgodnie z prawem kazdorazowa zmiana. Istotnych danych osobowych niesie za soba koniecznosc wyrobienia nowych dokumentow . Tak wiec jesli zdecyduje nosic dalej twoje nazwisko to tez wyrobic sobie nowe dukumenty z nim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztofik34
Dziękuje Ci bardzo za tak szybką odpowiedź, a jeśli w ciągu tych 3 miesięcy nie zdecyduje się przy jakim nazwisku chce zostać to czy automatycznie zostanie przy moim? I czy na przykład za rok mógłbym rządać od niej żeby więcej nie posługiwała się moim nazwiskiem? Oczywiście nie wynika to z zemsty po prostu schańbiła moją rodzinę i nikt nie życzy sobie żeby nadal utożsamiała się z naszym nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztofik34
Dziękuje Ci bardzo za tak szybką odpowiedź, a jeśli w ciągu tych 3 miesięcy nie zdecyduje się przy jakim nazwisku chce zostać to czy automatycznie zostanie przy moim? I czy na przykład za rok mógłbym rządać od niej żeby więcej nie posługiwała się moim nazwiskiem? Oczywiście nie wynika to z zemsty po prostu schańbiła moją rodzinę i nikt nie życzy sobie żeby nadal utożsamiała się z naszym nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, decyzja nalezy tylko do twojej bylej zony .... jesli nie wroci do nazwiska panienskiego. w ciagu tych 3 miesiecy to potem jedynie moze to zrobic w trybie administracyjnym czyli zwykla zmiana nazwiska , ale z doswiadczenia wiem, ze rzadko sie to robi .Niestety , jesli sama nie zechce zmienic nazwiska to moze je nosicdo konca zycia lub do powtornego wyjscia za maz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztofik34
a jeśli bym założył jej sprawę w sądzie o nie posługiwanie się moim nazwiskiem podając powody to sąd by się przychylił do mojego wniosku? Nie zaznaczyłem że ślub braliśmy w angielskim urzędzie i tutaj też (w uk) odbył się rozwód, zaznaczam że w Polsce nie był nasz ślub zarejestrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztofik34
niestety nic mi o tym nie wiadomo i nic nie mogłem znależć na internecie ale dziekuję za Twą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×