Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Verdis

do mam które nazwały synka Ksawery

Polecane posty

Gość Verdis

czy są tu w ogóle takie kobietki? jak otoczenie zareagowało na wybrane przez was imie? mojemu przyszłemu mężowi się nie podoba zbytnio, rodzice i rodzina mówią że jest brzydkie :/ ale dla mnie zawsze tak reagują ludzie na coś co nie jest popularne. A u was jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
My mieliśmy córkę nazwać Maria, wśród "odważniejszych" znajomych usłyszałam, że moją córkę będą dręczyć ze względu na imię, ale dla mnie to stanowi o płytkości innych... Nazwaliśmy syna Jakub i szczerze mówiąc jak wybraliśmy imię okazało się, że jest popularne... (wśród znajomych same córki prawie) a chciałam bardziej "unikalne" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ap888
Wiecie co, ja jestem osobą nie przejmującą się opinią otoczenia i kierującą się zawsze własnym gustem, ale jakbym miała dziecko to nazwałabym je zwyczajnie. To imię będzie należeć do Twojego dziecka, nie do Ciebie, dlatego jestem sceptycznie nastawiona do nadawania takich wymyślnych imion. Zbyt duże prawdopodobieństwo, że syn będzie miał do Ciebie pretensje, że nazwałaś go Ksawery, a nie np. Maciek. Chociaż nie jestem też zwolenniczką nazywania całego pokolenia tym samym imieniem. Trzeba znaleźć złoty środek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
ap888 ja mam zwyczajne imię-Paulina a miałam w wieku nastoletnim do mamy pretensje, że nie nazwala mnie Magda-bardziej mi się podobało... Pretensji nie unikniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaona*
Synek (6lat) mojej koleżanki ma na imię Ksawery. Jest to najlepszy kolega mojego synka. Imię to odbierane jest całkiem normalnie jak Krzysiek czy Maciek . Jest może mniej popularne ale całkiem zwykłe i na pewno nie udziwnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobnie niestetyyy
Koleżanka planowała tak dać synkowi na imię, jak ostatecznie sprawa się zakończyła, nie wiem. Mnie się to imię kojarzy z dzieckiem Wiśniewskiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na imię Iga, 30 lat temu to na prawdę było niespotykane imię. Wybrali mi takie siostra z tatem, mama chciała Małgosia i do tej pory przeżywa jakie to ładne imię a ja tam się cieszę, że jestem Iga a nie Gośka:P Autorko a Ksawery to bardzo ładne imię. Sama jak wybierałam imiona dla dzieci to nie zważałam na niczyją opinię i tak mam super popularną Maję i mniej popularnego Błażeja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oryginalna nie będziesz
coraz więcej chłopców nosi to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ap888
Dla mnie Ksawery brzmi dziwacznie, ale ja nie znam się na tym, jakie imiona się teraz nadaje. ;) Sama mam takie imiona, które uważam za przepiękne, ale nie nadałabym ich dziecku, bo jemu pewnie nie podobałyby się ze względu na nietypowość. Wolałabym wybrać coś z kanonu. ;) Najlepsze jest takie imię, żeby nikt nie otwierał oczu ze zdziwienia jak się przedstawiasz i nie pytał, czy możesz powtórzyć, ale też żeby nie było wśród znajomych 5 osób o tym samym imieniu. Ja np. mam na imię Agnieszka, a mój brat Filip i uważam, że moi rodzice wybrali nam fajne imiona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda89748934
Hej, ja pracuję w przedszkolu i rozwieję Twoje wątpliwości :) Przez cała moją "karierę" przwinęło się mnóstwo dzieci o naprawdę przeróżnych imionach, i nikt nikogo nie prześladował, imię to imię, dzieci nie reagują ani negatywnie ani pozywtynie tylko neutralnie: -cześc, jak masz na imię? - Marian - czesc Marian, za kogo jestes przebrany? Sytuacja powyżej zmyślona, bo Mariana u nas nie było, ale chciałam mniej więcej naświetlić sytuację: U nas dzieci o bardziej wymyślnych imionach to: Ignacy Sofija Wanda Tadeusz Esterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczycielka
hmm o ile w przedszkolu nie ma problemu, o tyle w gimnazjum jest już ciężko. Prześladowani za samo imię w mojej szkole sa: Marian i Ignacy (wyżej wymienieni), Tamara, Zofia ... Ale ponieważ te imiona są coraz bardziej powszechne, za kilka lat nie powinno być problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verdis
dla córki nie miałabym problemu chce mieć Igę i tylko to imię mnie interesuje :) a co do imienia dla chłopca już jest ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha2811
u mnie juz 3 kolezanki dały tak na imie, mysle ze to zasluga BARW SZCZĘŚCIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urodzilam synka 1 lutego 2013 i dalismy mu na imie Ksawery :) jak sie tylko dowiedzielismy ze bedzie synek (16tc) to odrazu byl Ksawery :) i to nie zadna zasluga jakis glupich seriali, poprostu to imie jest ladnie i nie zbyt popularne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak otoczenie zareagowalo...? wiec zdania byly podzielone, jednym sie podobalo, innym nie, mowili ze co toi wogole za imie ze dziwnie itp, a ja na to ze to moje dziecko, ze dam mu na imie jak mi sie tylko podoba i ze to nie ich sprawa, imie ma sie podobac nam a nie innym, koniec koncow kazdy to zaakceptowal i im sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładne imię
ale robi się coraz bardziej popularne. także problemu z nim nie bedzie-chyba że z powtarzalnością,jak Jakuby Kacperki i Oliwiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verdis
a jacy są wasi synkowie? Jestem osobą, która myśli że imię nadaje pewną osobowość dziecku :) dlatego chciałabym wiedzieć jakie są Wasze pociechy ;) kiedyś bardzo chciałam mieć Oliviera, ale odkąd dużo moich znajomych nadało to imie swoim dzieciom, odwidziało mi się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummy123
moj 4letni synek ma na imie Ksawery, a starszy 10letni Oskar, na zadne z tych imion nikt nigdy nie reagowal zdziwieniem etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją mam kostkaa jak sue komuś nie podoba to mówię że podoba się tylko inteligencji np pani doktor czy pani psycholog. zawsze zamykają gębę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konstantego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam synka ksawerego i jak dla mnie jest to pienke imie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój brat ma syna Ksawerego i razem z moim chłopakiem uważamy że to obleśne imię, może ma na to wpływ fizjologia dziecka bo jest grube, ma przerwę w zębach i atopowe zapalenie skóry czyli wszystko mu się łuszczy, niezbyt ładne tak poza tym. No nie wiem ale mi się to imię źle kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oskar kojarzy mi się z tym mapetem ze śmietnika z ulicy sezamkowej, okropne imię ale Ksawery jeszcze gorsze, nie dawaj tak synkowi na imię bo będzie brzydki na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo mi sie podoba to imię i jest prawdopodobne że mój przyszły syn bedzie sie tak nazywał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez oglądam Barwy Szczescia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksawery jest najbrzydszym imieniem jakie do tej pory wśród znajomych słyszałam, nawet gorsze od Filipa czy Patryka. Taki ksawery kojarzy mi się z wielkim grubym zaniedbanym dziadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za idiotki to zagladaja, ciekawa jestem jak wasze dzieci maja na imie skoro obrazacie innych, wy ite wasze skojarzenia.. zal czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek tez ma na imie Ksawery,wszystkim oprocz prababci bardzo sie podoba.Gdy go przedstawiam komus nowemu spotykam sie z pozytywna reakcja.Trzy moje kolezanki rowniez tak nazwaly synkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w swojej klasie (3 klasa podstawówki) jednego chłopca o imieniu Ksawery. Jak ktoś wyżej pisał- dopóki rodzice nie nawbijają dzieciakom głupot do głowy to te, na rozmaite imiona, reagują obojętnie. I tak "mój" Ksawery nie ma z powodu imienia, żadnych problemów- no może takie, że młodszym dzieciom trudniej było zapamiętać niepopularne imię (dla nich to było coś jak nauka nowego wyrazu :) ) Jak czytam na kafe, że dziecko bedzie przesladowane z powodu imienia to zastanawiam się, skąd kafeterianki mają takie informacje. Oczywiście jeśli dziecko jest nielubiane to każdy powód do wyzwisk jest dobry (imię, nazwisko, waga, kolor włosów). Zwykle jednak wszyscy normalnie przyjmują fakt, ze ktoś posiada jakieś imię. Szczerze mówiąc wyzwiska typu Natan-szatan, Alan-Anal czy siki Weronika spotykam tylko na kafeterii :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię dla chłopca.Imię z tradycją i głęboko zakorzenione w historii.Kojarzenie tego imienia z serialami jest takie płytkie i daje pełen obraz o osobach piszących takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×