Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tlusciochowa krowa

Za gruby kot?

Polecane posty

Gość tlusciochowa krowa

Moja kotka jest niesterylizowana (z roznych powodow zdrowotnych ale o tym nie chce dyskutowac) a jednak mam wrażenie, że jest gruba. Pani weterynarz mówi, że wielkiej nadwagi nie ma, ale żeby jej ściąć jeszcze bardziej porcje to chyba bym ją głodziła (niby ma jeść jedna miseczkę karmy wagowo, a zjada mniej jak pół) ;/ Kotka dużo biega po mieszkaniu ale jednak jest kotem niewychodzacym Próbowałam jej dawać "dietetyczną" karmę royala ale nie chce jej za nic tknąć, 2 dni nic nie jadła, w końcu się złamałam i dałam jej "dla siedzących w domu" czy jak to się tam zwie. Jak odchudzić kota? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
A czym ją karmisz? Może wystarczy zmienić karmę na dobrą składowo (zawierającą odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy - zapotrzebownie kota to białko 55-65%, tłuszcz - 20-33%, węglowodany - max 3-5%, wszystko liczone w suchej masie; bezzbożową i bez innych kotu niepotrzebnych wypełniaczy, które właśnie moga powodować tycie), bo większość karm (nawet z tzw. górnej półki typu Royal) to łagodnie mówiąc szajs. Te dobre to Acana, Orijen, Taste of the wild, Applaws, Wild Cat, Ziwi Peak, Power of Nature: http://www.animalcare.pl/artykuly/karmy_analiza.pdf Można też przejść na żywienie BARF (jeszcze zdrowsze dla kota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×