Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość paulina9612

Przedsiębiorczyni na zasiłku macierzyńskim

Polecane posty

Gość paulina9612

Witam, Chciałabym się o coś poradzić (zapytać). Otóż od sierpnia ubiegłego roku prowadzę działalność gospodarczą. Jest to działalność legalna i legalna będzie. Mam problem. Od rozpoczęcia tej działalności nie zgłaszałam się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Zgłosiłam się dopiero teraz od nowego roku 2013. Jestem w 5-tym miesiącu ciąży. Czy jest jakaś szansa, abym w momencie porodu (czyli lipiec) mogła przejść na jakiś "sensowny" zasiłek macierzyński? Słyszałam i czytałam kiedyś, że kobiety zakładały fikcyjne działalności gospodarcze na m-c przed rozwiązaniem, zapłaciły mega dużą jedną składkę chorobowego i przez 5 miesięcy godnie sobie żyły za ponad 6 tys. zł miesięcznie. U mnie jest pewna różnica, bo ja mam działalność legalną i zakładając ją nie miałam w planach ciąży. A teraz chciałabym jako przedsiębiorca przejść na taki zasiłek. Tym bardziej, że się należy. Póki co płacę te najniższe składki. Ale jeśli byłaby szansa, abym zapłaciła jedną dużą i miała również kilka tysięcy zasiłku, to chciałabym uczciwie z tego skorzystać. Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×