Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co na kratkę tarasową

jakie pnącze na taras?

Polecane posty

Gość co na kratkę tarasową

boki tarasu mam zabudowane tzw kratką, chciałaby przynajmniej z jednej strony puścić tam jakieś pnącze najlepiej żeby też ładnie kwitło, wieloletnie , jest to strona południowa ale obok jest duży orzech który przysłania trochę słońce, właściwie pełne nasłonecznienie jest tam może ok 3 godz dziennie, co mogę ustawić w donicach i puścić po kratce aha i żeby nie rosło mi 10 m rocznie , raczej przyrost taki średni i żebym mogła to przycinać , racze zależy mi tylko na zasłonięciu jednej ścianki a nie całego tarasu jest jakaś taka roślina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na kratkę tarasową
ładny kwiatek, mam piwnicę więc z przechowywaniem nie byłoby problemu ale jak wówczas znieść to do piwnicy , odplątywać z kratek czy jakieś cięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrufioy
piwnica to nie dobre miejsce z powodu zaciemnienia miejsce musi byc widne np oszklona weranda ,bo ta roślina bardzo mało gubi listkow na zimę ogólnie rzecz biorąc jest zielona przez cały rok, więc potrzebuje światła v mam ją już 4 lata, z kratki odplątuje się bardzo łatwo bez żadnego uszkodzenia pędów w styczniu już zaczyna puszczać młode listki teraz w lutym przycięłam je dla lepszego i bujniejszego rozkrzewienia rośliny z uciętych pędów śmiało można robić świeże sadzonki v w maju przesadzam ją do trochę większej donicy, wynoszę na taras i roślinka dalej cieszy oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna 2000
a ja proponuję powojniki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na kratkę tarasową
tylko widzę że ta roślina jest silnie trująca, czy rzeczywiście trzeba aż tak z nią uważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrufioy
skądże, przecież jadła jej nie będziesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peperoncino
Polecam rdestowkę auberta-szybko rośnie,kwitnie do pierwszych mrozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×