Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama4miesiące

Czy są mamy, które rozszerzaly dietę po 4 miesiącu przy karmieniu piersią?

Polecane posty

Gość Mama4miesiące

Czy są jakieś mamy, które karmiły swoje dziecko piersią i rozszerzaly mu dietę po skończeniu 4 miesiąca? Od czego zaczynałyście? Czy Wasze dzieci miały jakieś problemy z brzuszkiem lub alergią? Chętnie jadły nowe rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhv
Jeżeli dziecko karmisz piersią to pierwsze inne posiłki niż mleko powinnaś mu dać po ukończeniu 6mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4miesiące
Ale ja pytałam czy są jakieś mamy które dawały coś innego po 4 miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepna idiotka ktora nie pow
inna miec dzieci.zrozum,ze po to sa zalecenia,zeby ich przestrzegac.taki maluch ma wrazliwy ukl pokarmowy kobieto opanuj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhv
Popieram panią powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasia
Bez przesady! Ja dałam od czasu troszeczkę jabłuszka, a pod koniec 5 miesiąca gotowałam zupkę z ziemniaka, kawałka marchewki i pietruszki, z odrobinką masła. W 6 dołożyłam kawałek mięska z kurczaka. Nikt nie mówi,żeby od razu tuczyć nowościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteści jakieś inne....
Karmię swoje dziecko piersią i zaczęłam rozszerzać dietę po 4 miesiącu. Moje dziecko dobrze tolerowało nowe pokarmy. A tak swoją drogą, to wszystkie tak małe dzieci mają wrażliwy układ pokarmowy, nie tylko te na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4miesiące
No właśnie nie chodzi mi od razu o tuczenie dziecka czy zastępowanie mu mleka innymi pokarmami. Dawniej kobiety nie stosowały żadnych schematów, dzieci wcześnie dostawały nowe pokarmy i jakoś żyjemy. A może za parę lat te ich schematy znowu się zmienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowniczka
Kobitki, nie emocjonujcie się tak i nie najeżdżajcie na autorkę, bo ma rację. Najnowsze zalecenia są takie, żeby wprowadzać np. gluten już od 4 miesiąca. Badania wykazały, ze najkorzystniejsze jest wprowadzanie pomiędzy 4 a 6 miesiącem życia. To właśnie u tych dzieciaków jest najmniejsze ryzyko nietolerancji glutenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4miesiące
A dzieci to Ty nie powinnas mieć skoro nie potrafisz się kulturalnie wyrażać tylko obrażasz innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjjghcnkgvhgcnjhg
Ja też zaczęłam po 4 miesiącu... Dziecko zdrowe, żadnych alergii czy innych diabłów. Je wszystko bardzo chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
midowniczka, a możesz dać namiar , bardzo prosze na porządne wiedzę o karmieniu? bo piałaś o badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4miesiące
A od jakich produktów zaczynałyście? Ja dałam kiedyś małej trochę jabluszka i nawet chętnie jadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
Ja tak że po 4 mies rozpoczęłam mimo że karmiłam ,zaczynałam od kaszki waniliowej mleczno ryżowej potem jabłuszka ,potem po 2 dniach marchewka i tak przez tydzień a potem już dawałam bez przerw różne jedzonko po parę łyżeczek na początek 3-5 ,potem pół słoika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4miesiące
Olk a kaszkę to dawałas taka płynną butelką, czy gęstą łyżeczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie powinno się dziecku na piersi dietę rozszerzać po 6 tym miesiącu, ale nie dlatego, że ma delikatniejszy żołądek od tego na mm tylko dlatego, że mamy mleko dostarcza więcej wartości odżywczych niż sztuczne mleko. Autorko jeżeli jednak chcesz rozszerzać dietę to zacznij od warzywa np. marchewki bo jak zaczniesz od owoców to istnieje ryzyko, że maluszek przyzwyczai się do smaku i nie będzie chciał warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankietka5555
Witam, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety o bólu porodowym. Wszystkie wyniki z ankiet będą umieszczone w pracy dyplomowej. Bardzo dziękuję za wypełnienie. http://www.ankietka.pl/ankieta/101848/poziom- swiadomosci-kobiet-na-temat-alternatywnych-metod-radzenia-so bie-z-bolem-w-trakcie-porodu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowniczka
"Gluten wprowadzony w czasie pierwszych 3 m.ż. lub po 6 m.ż. u dzieci z grup ryzyka zwiększał ryzyko choroby trzewnej. Brak ochronnego wpływu karmienia piersią" - to wniosek z tych badań: Norris JM, Barriga K, Hoffenberg EJ i wsp., JAMA, 2005, 293:2343-2351. Akobeng AK i wsp. Arch Dis Child 2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowniczka
W profilaktyce alergii bardzo ważna jest dieta matki karmiącej. Kiedyś uważało się, że kobiety powinny unikać produktów silnie alergizujących, a dziś jest wręcz odwrotnie. Kobiety karmiące powinny spożywać te produkty, bo właśnie dzięki temu u dzieci są mniej narażone na alergie w przyszłości. Jeśli chodzi o gluten to należy podawać dziecku w 4 miesiącu bardzo małe ilości, dosłownie szczyptę za pierwszym razem i stopniowo zwiększać. Najnowsze zalecenia są takie, żeby od 5 miesiąca podawać zupę przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3g/100ml) jeden raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×