Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość od dziś bezrobotna

Zwolnienie grupowe właśnie mnie wylali :(

Polecane posty

Gość od dziś bezrobotna

100 osób jedna po drugiej wchodziło do kadr i wychodziło z wypowiedzeniem. Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Wiele z tych osób od ręki poszła na l4. A ja nie wiem co robić? Mam umowę do 31 maja. Ci co idą na l4 będą je ciągnąć do 31 maja? potem zarejestrować się do UP i łudzić się,że pomogą znaleźć pracę? Co byście zrobili na moim miejscu? Oczywiście nie pytam o szukanie pracy na własną rękę, od godziny rozsyłam CV i rozrzucam sieci,że szukam roboty.... ale wiadomo jak jest z tą pracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isurniak...
a jaka odprawę dostaniesz ??? 3 m-czną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieskonogi ptak
potem zarejestrować się do UP i łudzić się,że pomogą znaleźć pracę? Chyba żartujesz... PUP-a to chyba ostatnie miejsce gdzie się idzie szukać pracy szukaj lepiej na własną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
2 miesięczną, pracowałam tam 4 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie on jest?
zajdź w ciążę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
Niebieskonogi ptak Dziś czytałam,że będzie rewolucja w pracy UP i będą mieli zarobki zaleźne od ilości zatrudnionych Jestem niepoprawną optymistką :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
hahha Może od tego powinnam zacząć.. Najgorsze w szukaniu pracy będzie to,że mam 4 dzieci :] Tu gdzie pracuję nikogo to nie obchodziło ile mam dzieci (sprawdziłam w kadrach, przez 4 lata miałam 3 dni opieki nad dziećmi) Ale wcześniej nie mogłam długo znaleźć pracy, bo zawsze pytano właśnie o dzieci i wtedy temat pracy się kończył..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyka na topie
idz na L4 OD PSYCHIATRY I CIAGNIJ 6 MIESIECY POTEM DO UP i kuroniowka kolejne 6 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, Czy jesteś z grupy Neuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
ale co mi da L4 6 miesięcy, jeśli mam wypowiedzenie 3 miesiące, a żeby dostać tzw kuroniówkę trzeba się zarejestrować w UP do 30 dni od zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
kaos>>> nie, pracuję po prostu w szpitalu i jest duża redukcja etatów i tak mam w wypowiedzeniu.. Dziwne to, mnie zwalniają w momencie w którym mój dział dostał wielkie pieniądze z UE na wybudowanie olbrzymiego CENTRUM a byłam jedyną rejestratorką ;P Pewnie moje miejsce jest potrzebne dla kogoś z rodziny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzxyzxyz---------------------
widać CZD już zwalnia. ...tych co najmniej zarabiają i nie mają pleców :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytałam, bo tam też ciągle zwalniają. Słuchaj więc tak,wypowiedzenie masz 3 miesięczne, rozumiem,że biegnie on od 1 marca do 31 maja? idziesz 1 czerwca na zwolnienie, bo po ustaniu stosunku pracy w ciągu 14 dni możesz zachorować, zwolnienie zanosisz do zusu, nie do zakładu pracy, pani w zusie da ci świstki do wypełnienia oraz świstek do zakładu pracy Z-3 o wypełnienie przez księgową twoich zarobków.poszukaj prywatnie psychiatry, bo bez kasy to nic się nie załatwi, powiedz, że jesteś załamana itd.Lekarz da Ci zwolnienie i zanosisz do zusu, i tak ciągniesz przez 182 dni Wszakże zus wzywa na komisję ale da się przeżyć, przez pół roku będziesz miala dochód o ile lekarz będzie skory dodawania zwolnień.Na pośredniak zarejestrujesz się po skończeniu zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na pytanie o rejestracje
w Up. Nie ma wymogu , że od końca umowy masz 31 dni na zgłoszenie sie do UP. Musisz spełnic warunek , by w ciagu ostatnich 18 miesiec miec przepracowane 12 za co mnajmniej najnizsza krajową i opłacane skladki na FP. Także Możesze spokojnie1-2 miesiące zahaczyć się na L4. Lepiej tak wyjdziesz finansowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
I to faktycznie ZUS zapłaci, pomimo,że okres wykracza poza wypowiedzenie? niesamowite,że taką oczywistość ZUS znosi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zus płaci jak zachorujesz w ciągu 14 dni od momentu zakończenia zatrudnienia. Przykład : w zeszłym roku straciłam pracę, bo zamkneli nasz oddział, wypowiedzenie miałam do 31 marca, na 10 kwietnia zarejestrowałam się na operację, bo i tak miałam mieć, czyli zachorowałam w ciągu 14 dni od momentu zakończenia zatrudnienia, l4 zanosiłam do zusu, chorobowe brałam przez 182 dni, czyli do września, wiele osób znam co ciągnely zwolnienie od psychiatry i zanosiły do zusu po ustaniu zatrudnienia bo byli załamani, także autorko, glowa do góra i myśle, przynajmniej przez pół roku będziesz miała święty spokój z kasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od dziś bezrobotna
Dzięki ;) CV wysyłam na tony, na razie pracuję, ale jak widzę co się robi i jak dzielą nasze obowiązki na tych co zostają to mi coraz mniej żal... Muszę się tylko psychicznie przestawić, bo kombinowanie to nie jest moja mocna strona.. Jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×