Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zelowka

Książki dla dzieci w wieku 7-10 lat

Polecane posty

Gość zelowka

Hej, Co możecie zaproponować dla dzieci w tym wieku? Ja ostatnio znalazłam dwie pierwsze części cyklu o Zosi, autorstwa Lary Bergen, Zośka Wspaniała i Zośka Bohaterka. Mojej córce się podoba. Bohaterka ma 9 lat i nie jest wróżka, czarodziejką, elfem, ani piratką. To normalna dziewczynka, chodząca do szkoły, popadająca w konflikty, mająca problemu jak każdy 9 latek. I szukam czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imitation of life
Może seria książek "Martynka", moja bratanica(9 lat) czytała i bardzo jej się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zel
Jakby to był ON, to chętnie poczytam mu playboya, wszak mózgu chłopca i tak nic nie poprawi, ale to dziewczynka jest... Martynkę też lubimy :) Córka kazała mi dopisać Mio, mój Mio Astrud Lindgren. Uwielbia tę książkę.Choć wiele w niej dzieje się w świecie baśniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pararurarurarej
Mikołajki, ale to z kolei bardziej dla chłopaków, chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Oj to dla starszych, tak ok. 12 lat. Ale tak, trzeba pamiętać o polskiej literaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pararurarurarej
hm... wygląda na to, że nie ma za wiele książek dla dziewczynek. Normalnych książek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggghf
ksiazki z serii ZAOPIEKUJ SIE MNA. o zwierzetach,moja 8 letnia cora uwielbia te ksiazki i doslownie pochlania je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfgnbhmj
"Harry Potter", "Charlie i fabryka czekolady" Dla dziewczynek polecam też książki Jacqueline Wilson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
No tak... Ale ja chciałabym, żeby było: 1- dla dziewczynek 2- o dziewczynkach 3- o normalnych 8-10 latkach, bez czarów i księżniczek. Wiem, że mam duże wymagania, ale takie książeczki muszą istnieć. Chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnychyba34
Fear and loathing in Las Vegas Hunter Thompson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a mnie sie nie wydaje
DZIECI Z BULLERBYN ,OFKA Z KAMIENNEJ GORY , ANIA Z ZIELONEGO WRGORZA, SPOTKANIE NAD MORZEM... I WIELE INNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfvbfg
w serii ZAIPIEKUJ SIE MNA zawsze wystepuje jakas dziewczynka ktorej towarzyszy kotek albi piesek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
"no a mnie sie nie wydaje- napisała DZIECI Z BULLERBYN ,OFKA Z KAMIENNEJ GORY , ANIA Z ZIELONEGO WRGORZA, SPOTKANIE NAD MORZEM... I WIELE INNYCH" Zapomniałam dodać, że miłoby było, gdyby to była dziewczynka współcześnie żyjąca. Z wymienionych przez Ciebie książek najnowsze jest chyba Spotkanie nad morzem... jakieś lata 60 ubiegłego wieku. Jak ma się to do komputerów, telefonów komórkowych, gier komputerowych? Ja nie czepiam się, po prostu szukam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Polecam Magdalena Witkiewicz -Lilka i spółka. Współczesne, polskie, o normalnych dziewczynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wszystkie opowiadania o Mikołajku. Do tego dorzucę jeszcze "Niekończącą się historię" i "Opowieści z Narnii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość settia
W tym wieku fajnie jest pomóc dziecku w rozwoju. Polecam książeczki edukacyjne miniLUK. Są ciekawie zrobione i pomagają dziecku w nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam serię Koszmarnym Karolku! Czytam go razem z córką i jesteśmy zachwycone, każda część rozśmiesza nas do łez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
seria o mikołajku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komiksy Kaczora Donalda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno cała seria o Mikołajku jest cudowna, Muminki, seria Ever After High (do tej pory zostały wydane 3 książki), książki na podstawie filmów Disneya (np. Kopciuszek, Merida Waleczna, Kraina Lodu), Alicja w Krainie Czarów, Lasse i Maja, Pippi Langstrump.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam książki Moniki Marin...opowieści z Saltamontes:)moja córka zaczytuje się tymi książkami.Wyszły już dwie z trzech.Ja sama pidczytuje,naprawdę polecam,chociaż druga część to już bardziej dla nastolatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest mnostwo ksiazek: Opowiastki dla Kubusia, Jane z Lantern hill, basnie, 35 Maja, opowiadania- np Ksiadz Twardowski dzieciom itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisiont Twarzy Greja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojej 8-latce ostatnio kupiłam Bolka i Lolka - szalony pościg i bardzo jej się podoba :) Bardzo ciekawy jest dodatek czyli Przewodnik podróżnika (gry i zabawy) super sprawa! Wcześniej czytała Anie z zielonego wzgórza, Dzieci z bullerbyn i Mikołajka (mimo, że mówią że to dla chłopców bardzo jej się podobał :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×