Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie z serii DURNE!

WPŁYW ODDECHU MATKI NA WYKRES KTG???

Polecane posty

Gość pytanie z serii DURNE!

hej,mam pytanie-czy jak ciężarna kobieta( przyjmijmy, że ciąża przebiegała zdrowo,dziecko donoszone,poród odbywa się w tygodniu 38 i w górę) czy oddechy tej rodzacej maja wplyw na wykres ktg obrazujacy tetno plodu? Czy jak kobiera np,.wstrzymuje oddychanie na jakis dluzszy czas z powodu bolu-czy jej wstrzymywanie oddechu wplynie na wykres ktory pokazuje tetno plodu?czy wykres bedzie wtedy nierowny,da sygnal alarmowy lekarzom?Co wtedy sie dzieje w tym przypadku,czy lekarz lub polozna moze wpasc na to, ze wykres jest zachwiany przez wstrzymywany oddech rodzacej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaxxxx
moim zdaniem to nie ma wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
wpłym na wykres ktg masz owszem ale na innej zasadzie ;) jeśli się zestresujesz, wystraszysz dziecku wtedy też podskakuje tętno, skąd wiem? Będąc na ktg wyszło mu ponad 160(nie pamietam ktory to byl dokladnie tydzien, u nas polozna robi ktg przed wizyta) i jej pytanie: jest pani zdenerwowana albo stresuje się pani wizyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zczxcz
Nie miałam połączonego na stałe ktg podczas porodu (i dzięki Bogu) więc nie wiem. Ale w czasie nasilenia bólu starałam się właśnie oddychać przeponą nie wstrzymywać specjalnie oddechu. Wstrzymywanie oddechu było podczas parcia ale nie trwało to długo. A skąd w ogóle takie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
A oglądałaś sobie inne wydruki ktg np w google grafice bo może twój wykres to też nie taka bazgranina była jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
Moim zdaniem to było normalne podczas porodu. Ale skąd w ogóle te rozważania? Czy coś poszło nie tak? Skąd te wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasssssdddddaaaaa
ta bazgranina mogla wynikac z Twojego ruchu. Przeciez a ktg powinno sie lezec nieruchomo.A kazdy ruch powoduje bazgranine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×