Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wera15

tort ,jak długo wytrzyma ?

Polecane posty

Gość wera15

Witam ,mam problem ponieważ w czwartek moja mama ma urodziny i z tej okazji chciałam upiec jej tort ale musiałabym zrobić to już jutro ponieważ w środę i czwartek jestem w szkole.Zatem czy tort z masą śmietanową będzie dobry po dwóch nocach ?Co zrobić żeby w czwartek był smaczny ? W jakiej temperaturze go trzymać ? I czy to w ogóle ma sens czy raczej inaczej zagospodarować czas na jego pieczenie ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej ten tort będzie
po dwóch dniach nieciekawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masa śmietanowa
dwa dni? oj nieciekawie, wcześniej można upiec biszkopt a masę zrobić jak najpóżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.indiaonline.pl
Dwa dni to za długo dla masy smietanowej, ale z drugiej strony trzeba jej też dać czas na to, żeby się "stężała". Ja zawsze robię późnym wieczorem dzień wcześniej lub w dniu uroczystości rano. Przechowuję oczywiście w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wytrzymał w chłodnym miejscu 6 dni ale było dużo mas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.indiaonline.pl
Ja ostatnio jadłam tort, który miał 5 dni i był bardzo smaczny, ale on po prostu nie wygląda już za dobrze po tylu dniach. Zwłaszcza jeśli masa nie jest zbyt zwarta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
na ostatnią sobotę robiłam tort na urodziny mojego syna. biszkopt upiekłam w czwartek masę zrobiłam w piątek i cały tort wykończony był już w piątek. Jedliśmy go wczoraj czyli we wtorek i był pyszny.może przyda Ci się przepis na masę bo biszkopt czekoladowy zrób taki jaki umiesz i znasz przepis a masę zrobiłam tak: 1 część czekolady gorzkiej u mnie 250 g i 2 części śmietany kremówki/30%/ u mnie 500 ml + 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej. Śmietanę trzeba zagotować dodać kawę zalać pokruszoną czekoladę odczekać chwilę i mieszać aż się całkowicie rozpuści/ja jeszcze zmiksowałam mikserem bo nie chciałam mieć grudek.Zostawić do całkowitego ostygnięcia i ubić mikserem na krem.Biszkopt nasączyć przełożyć masą/wystarczy na przełożenie 2 warstw biszkoptu 20cm./trzeba odłożyć trochę co szprycy do ozdobienia góry.Cały tort posmarowałam czekoladą rozpuszczoną na parze z łyżką masła, na wierzchu ozdobiłam kleksami masy. Był pyszny, i długo nic się z nim nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×