Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama wiosna 2013

Jaki wózek wybrać?

Polecane posty

Gość Mama wiosna 2013
Gość mama połroczniaka:)
ostatni jest fajny, mam taki, praktyczny, wygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w czym problem
4 mi sie podoba, taki bym kupila/prawdopodobnie kupię za kilka m-cy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też celuję w wielofunkcyjne, obecnie szukam wózka na luty, planowany termin mam na 18. ;) Przede wszystkim musi być BARDZO wielofunkcyjny, no i musi mieć dobre zawieszenie, porządne, żeby jazda była płynna. Preferowany mały wymiar po złożeniu. ;) Możecie coś z doświadczenia polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszytkie okropne. nie lubie tego rodzaju wozkow. na zime te kola to tragedia. wiekszosc z nich ma tez za male gondole i 4 miesieczne dziecko bedzie sie nie miescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamazuzii
Jak wielofunkcyjny, to Orbit Baby G2, sprawdzi się idealnie, przynajmniej u nas się sprawdza, a już w różnych warunkach go testowaliśmy =P no i ma dobrą amortyzację, wózkiem nie telepie na wszystkie strony i dziecko może spokojnie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny ten Orbit, wczoraj poszperałam w sieci za nim i naprawdę ma sporo funkcji. :)) Szkoda, że chyba nikt go w moim otoczeniu nie ma :( muszę się wybrać do sklepu go zobaczyć na żywo, "pomacać" i w ogóle :) Ale naprawdę fajnie się prezentuje :) Jeszcze mam tylko pytanko jak tam z materiałami, z jakich jest ten wózek? Bo ostatnio znalazłam jakiś artykuł w sieci, że różne wózki produkowane są z niebezpiecznych materiałów i powiem szczerze się trochę zaniepokoiłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka333
wózek passo to mój typ :) jest to model 2w1 (choć ja dokupiłam do niego od razu fotelik) jak na razie, nie korzystałam jeszcze ze spacerówki, na razie zachwycam się dużą gondolą, z wbudowaną funkcją bujania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jakiegoś gościa wyżej: a jaką gondolę powinien mieć wózek, żeby dziecko się meisciło? JEDO ma z tego co wiem gondole o dł. 80cm wewn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja_871
Ja mam właśnie Passo i jestem bardzo zadowolona, koła są rewelacyjne w tym wózku, nie miałam żadnych problemów na śniegu, zresztą niejednokrotnie testowałam je na innych powierzchniach i spokojnie dają radę, dużym plusem w tym modelu jest długość gondoli, 80 cm to naprawdę sporo i myślę, że wystarczająco, my właśnie jesteśmy na etapie rychłego opuszczenia gondolki i przesiądzie się szkrab do spacerówki, która mam nadzieję okaże się takim samym strzałem w 10 jak gondolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy Joolz Day + fotelik Cybex Aton 2 :) polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z powyższych to jedo albo bebetto. reszta to chłam, w dodatku wyglądają okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teofila
Jeśli chodzi o materiały: Oto lista wózków, które były badane (wraz z oceną, którą uzyskały teście pod kątem obecności szkodliwych substancji): * Bugaboo Cameleon - ocena dostateczna * Teutonia Mistral S - dostateczna * Zekiwa AluCross - dostateczna * Hartan Topline S - dostateczna * ABC Design Turbo 6 S - niedostateczna * Brio Go - niedostateczna * Herlag Sportwagen Rimini - niedostateczna * Babywelt Pro 4 S - niedostateczna * Emmaljunga Nitro City - niedostateczna * Hauck Cicagho air - niedostateczna * I'coo Plasma Coco - niedostateczna * Maxi- Cosi Mura 4 - niedostateczna * Gesslein Future I loop5 - niedostateczna * Quinny Speddi SX - niedostateczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teofila
A jeśli chodzi o konstrukcje to żaden. Wszystkie mają skrętne koła, są tylko pozornie sterowne, ale nie mają amortyzatorów, tylko sprężyny. Takimi wózkami nie da się bujać przy usypianiu, w terenie też gorzej sobie radzą. Najlepsze są wózki z dużymi, pompowanymi kołami. Ja kupiłam Roan Marita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofiks
ostatnie wydają mi się bardzo masywne,podobają mi się raczej te pierwsze modele,zobacz sobie jeszcze wózek elea,zgrabnie wygląda i super się składa/rozkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teofila- po co bujac dziecko przy usypianiu? W terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teofila
Nie w terenie, można kołysać w domu lub w ogrodzie w gondoli. A w terenie łagodnie buja przy kamieniach lub nierównościach ze wzzgl. na dobrą amortyzację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bebetto luca i jestem bardzo zadowolona ;) Z czystym sumieniem moge polecic ;) gondola sprawdziła się super (spora) a od 2 m-cy jeździmy spacerówką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie z Teofilą, wózki na skrętnych kołach to dla mnie porażka. Miałam joolz day, bo myślałam ,że ma własnie fajny stelaż i super bedzie sie prowadził. okazał się porażką. teraz od jakiegoś czasu mam babyactive balerinę i jest d**er. Roan też jest dobry z tego co wiem, ja nie zdecydowałam się ze względu na jego wagę. tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej kup nosidełko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochaacha
Ja też miałam do czynienia z takim wózkiem była to dla mnie masakra ale dawno.Jednak niedawno jeździłam wózkiem elea także ze skrętnymi kołami i super.Może zależy to od modelu.Na szczęście te koła mają blokadę więc można zablokować i będą jechać tylko prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do propozycji nosidelka to sie zgadzam calkowicie, nam easia nie raz uratowala zycie poprostu, dziecko nie uspokoi sie nigdzie tak latwo jak w nosidelku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwolę sobie obalić kilka mitów, które tu padły. mam wózek bebetto tyle, ze nie solaris a luca- cena ta sama o ile dobrze wiem. Wózek buja się jak ta lala :D Ma 2 stopnie amortyzacji. W gondoli można było najnormalniej w świecie bujać ile wlezie ;) jest mięciusieńki, na wybojach i wertemach amortyzacja też buja dzieckiem a nie telepie. Mit drugi- wielkość gondoli.... Moja wielka córa jeździła w gondoli do 7 miesięcy a jest serio duża (teraz ma niespełna 9 m-cy i wazy prawie 10kg :o) W zimie kółka ok ;) Blokuje się przednie i jazda- a nie są wcale takie maniunie. Wózeczek skrętny, łatwy w prowadzeniu (ciągle prowadze 1 reka, bo na spacerach gadam przez tel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wśród moich najbliższych znajomych raczej nie ma nikt żadnego z tych wózków.Według mnie jeden z wózków godnych polecenie to np graco symbio, plusy? pompowane opony, skręcane przednie koła, możliwość zmiany siedziska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gochaacha, wózek elea rzeczywiście bardzo dobrze się prowadzi, wiem coś o tym, właśnie przez te skrętne koła, ja tam bym sztywnych nie chciała, do tego ma te przyciski pamięci, więc wszelkie składania, przestawiania zajmują kilka sekund, dla mnie to ułatwienie bardzo duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochaacha
w tym wózku elea co mi się podoba to to że przyciski do kół są na wyciągnięcie ręki nie trzeba się schylać,składa się go jedną ręką tak samo rozkłada,siedzisko można przekręcać ale to w większości wózków więc to norma i nie wiem czy zwracacie uwagę ale jak złożycie wózek to rączkę ma na górze czyli nie brudzi się i fajny sposób trzymania złożenia wózka,to bardzo duży atut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz, akurat o tym nie pomyślałam, a to rzeczywiście zaleta, poza tym zajmuje mało miejsca po złożeniu, składa się nie tylko stelaż ale i gondola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne co jeszcze dokupilam to spacerowke - ale parasolke - quinny jezz, nie widzialam zeby jakis inny wozek mniej miejsca zajmowal po zlozeniu niz jezz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×