Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aleksandra12354

Żłobek czy niania.

Polecane posty

Gość Aleksandra12354

Mam córkę 1,5 latka. Mogę ją zapisać do żłobka, ale też mam możliwość zostawić ją z nianią. Nianię bardzo dobrze zna i lubi. Co będzie dla niej lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 1 obiadek
Mysle, ze na tym etapie na pewno niania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekxxx
zdecydowanie żłobek !!!!!! Oddałam dziecko jak miało 1,8 ms , i jestem zadowlona mega, rozwinęła sie bardzo, ma dużo zajęć, w domu z 1 os nudno .... polecam - ps a miała wczesniej nianie - te same zabawy codziennie itp ... tam jest fachowa opieka, program ...itp - oczywiscie mowa tu o państwowym żłobku ! Do prywatnego nigdy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z odmiennym zdaniem
A ja posłałabym do dobrego żłobka,dziecko przyzwyczai się do innych dzieci,będzie bystrzejsze,bardziej kontaktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra12354
Ja bym właśnie chciała ją oddać do prywatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 1 obiadek
Do kolezanki wyzej-moje dziecko do 3 r.z bylo ze mna, bylam na wychowawczym i w zadnym wypadku nie umniejszylo to nic w jego rozwoju. Poszlo do przedszkola i od wielu dzieci bylo bardziej rozwiniete intelektualnie. Z dziecmi kontakt tez mialo-mam wiele kolezanek z dzieciakami w podobnym wieku, istnieja place zabaw przeciez, basen. Moje dziecko tez wolalo sie zawsze bawic z dziecmi starszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekxxx
każdy ma swoje zdanie, ja mówię, że nie żałuje oddania dziecka do żłobka- fakt na jaki się trafi, ja na swój nie narzekam ! Państwowy jest bezpieczniejszy ... kontrole, program, - prywatny każdy może otworzyć, pomalować ściany na kolorowo, kupić zabawki, i pilnować dzieci. Jeżeli Panie mają kwalifikacje to ok, gorzej jak są po szkołach np chemicznych i zero pojecia o dzieciach. Nawet jeżeli byłoby mnie stać na siedzeienie z dzieckiem w domu do 3 roku życia, to z wiedzą którą posiadam po 2 latkach puściłabym je napewno. Dzieko popatruje od innych dzieci wielu zachowań, dobrych jak i złych - trzeba się z tym liczyć ! W domu nie daj Bóg by się coś stało opiekunce, dziecko zostaje samo, tam sa jeszcze inne Panie ...takie moje zdanie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatny zlobek
Sprawdzony oczywiscie :) moja corka chodzi do takiego gdzie jest 20 dzieci i 5 pan więc opieka o niebo lepsza niż w panstwowym gdzie na 5 pan jest 60 dzieci... Kolezanka pracuje w panstwowym i odradzala! Moja corka dziś nie chce wracac do domu tak jej w żłobku dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w państwowym złobku do którego chodziła moja córka było 6 opiekunek ( 3 główne i 3 pomoce ) na 30 dzieci na liście, z czego średnio było ok.20 dzieci. Nie wiem skąd masz takie informacje że jest 5 opiekunek na 60 dzieci ? Toż to absurd. Poza tym w państwowym przedszkolu na stałe cały dzień była pilęgniarka i pani psycholog 3 razy w tygodniu i przede wszystkim kuchnia na miejscu a nie jakis żenujacy catering tak jak to jest w prywatnych żłobkach. Ja bym się bała oddać do prywatnego, tam jest rotacja pracowników większa niż na kasie w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCóreczki
Ja autorko musiałam szybko podjąć decyzję w piątek. Oddałam do złobka, prywatnego, ale z polecenia, chwalonego, z monitoringiem. To dopiero 2 dzień, ale jestem zadowolona, opiekunki są w porządku. Tłumaczą, pomagają itp. Super kontakt. Mała omal nie posikała się z radości an widok tylu dzieci naraz. U nas był problem, że sami tu, rodzina drugi koniec Polski, zero koleżanek z dziecmi itp... Zobaczymy jak dalej bedzie biegla adaptacja, ale poki co polecam. Poza tym i tak w koncu bedzie musiala isc do przedszkola itp, wiec lepiej poki mala ja aklimatyzowac do zbiorowisk itp. :) Moja corka ma 16 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm ????
żłobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka......... ...:)
moje sostrzenice mialy nianie do 2,5 r.z. póxniej posżły do rpzedszkola prywatnego ( warunek rpzyjecia dziecka byl taki, ze nie sika w pampersa ) i siotrzenice po 3 tygodniach przeniesiono do grupy dla 4 latków, bo były bardziej rozwinięte niz inne 3 latki. Ale dodam, że niania miała swoje dzieci i siostrzenice codziennie miały z nimi kontakt i sie dużo bawiły razem co zapewne wpynęło na to, że tak ładnie mówiły itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka :)

Synek znajomej chodzi od września do żłobka w Tarnowie (Far Play czy jakoś tak) i jak na 2,5 roku radzi sobie super. Zobaczymy jak będzie dalej ale osobiście jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Ja zdecydowanie obstawiam żłobek, posyłam synka do fun&play w Tarnowie - prywatnej placówki i jestem niesamowicie zadowolona. Franio chętnie uczęszcza na zajęcia, świetnie się bawi i znalazł wielu przyjaciół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×