Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Olus1993

Termometr elektroniczny, jak interpretowac wynik?

Polecane posty

Gość Olus1993

witam. Ostatnio kupilam w aptece termometr elektroniczny gdyz rteciowe zostaly wycofane ze sprzedazy. gdy mierze temperature pod pacha wynik mam pomiedzy 36,4 a 36,8. Slyszalam ze kozystajac z tego termometru trzeba dodac 0,5 do temperatury gdyz ten termometr zaniza temperature. to prawda? Mierzac w innych miejscach ciala jaka jest granica dobrej temperatury a kiedy jest stan podgoraczkowy lub goraczka? takze mierzac pod pacha? pierwszy raz korzystam z takiego termometru a w internecie malo jest informacji konkretnych o pomiarach takim sprzetem. prosze o informacje i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olus1993
tyle tu osob i nikt nie odpowie na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olus1993
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
kup sobie rtęciowy na allegro .Eletroniczne ,to zwykły badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olus1993
wlasnie to zauwazylam. chcialam kupic rteciowy ale jest wycofany ze sprzedazy. moze na allegro da sie kupic ale na obecna chwile chcialabym wiedziec co z moja temperatura czy jest za wysoka czy dobra. dodam ze moge byc w ciazy dlayeho to dla mnie tak wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ale przecież fakt, że wycofano ze sprzedaży rtęciowe termometry, nie stanowi o tym, że pozostały wyłącznie elektroniczne! Rtęciowe tradycyjne zostały zastąpione przez alkoholowe - wyglądają identycznie, tylko w tej cienkiej kolbie zamiast rtęci jest inna substancja! Działanie i użytkowanie identyczne! A jeśli chodzi o kupno elektronicznego, to odradzam taki zakup w drogeriach - ale już w aptece można kupić dobry, solidny, dobrze działający i posiadający instrukcję - w niej powinien być zapis co do dokładności pomiaru... Kupiłam kiedyś taki w Rossmannie i można go sobie darować, bo nie dość, że mierzy bardzo długo, to jeszcze niedokładnie. Świetne są termometry bezdotykowe, które kieruje się z pewnej odległości w kierunku czoła oraz takie, które mierzą temp. w uchu! Są dokładne, szybkie i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olus1993
No wlasnie w aptece kupilam. Innych nie mieli. W instrukcji jest tylko napisane ze jest szybki i dokladny. Aptekarka mowila ze trzeba dodac 0.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubiksss
Sprawdza mi się bardzo fajnie termometr Classic od niemieckiej firmy Geratherm. To jest analog, także w zasadzie nic tam nie ma prawa się zepsuć. Elektroniczne są fajne, często wygodne, ale prawda jest taka, że są mocno awaryjne. Im więcej elektroniki tym więcej rzeczy de facto może się schrzanić. Tutaj w tym moim modelu jest taki plus, że nie zawiera rtęci w środku, jest w ogóle nie szkodliwy, a przy tym w takiej obudowie, że nie przenosi bakterii, jest higieniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga55s
Wiecie co, ja używam modelu Classic Geratherm. Super alternatywa jak ktoś woli analogi zamiast elektronicznych termometrów. Ale z drugiej strony jest to analog bardzo ekologiczny i bezpieczny bo bez rtęci. Świetne rozwiązanie, wieczysta gwarancja, w zasadzie nie ma tutaj żadnego mechanizmu który mógłby się kiedykolwiek zepsuć. Jedyne co to obudowa może pęknąć, ale póki co robi wrażenie bardzo trwałej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariasaba
Dostałam w ostatnie święta w prezencie bezdotykowy BabyTemp i sprawdza się genialnie. Takiego sprzętu mi przy małych dzieciach właśnie brakowało! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Precyzyjny i szybki jest model Baby Temp, kupowałam go bo taki sam ma koleżanka i chwaliła sobie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daverss
W przypadku jak ktoś chce termometr bezrtęciowy to ja bym polecała niemiecki Classic, nie ma rtęci, działa jak tradycyjny, analogowy, bez żadnych baterii wyświetlacza i innych takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga88x
Ja polecam klasyczny niemiecki termometr Classic, mierzy dokładnie, jest antyalergiczny i pozbyli się tutaj producenci rtęci ze środka także nie jest groźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarka99
Baby Temp dobrze mierzy, nie mam z nim problemów czy to przy łapaniu sygnału czy przy sterowaniu, obsłudze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy skroni czy w uchu można gorączkę sprawdzić naszym Mini Temp, ma podczerwień więc można takie badanie zrobić zupełnie bez dotykania skroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadowoleni jesteśmy w domu z termometra Classic, działa zawsze bo jest analogowy więc żadnych baterii do niego nie potrzeba, na plus też jest tutaj brak rtęci we wnętrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria9090
Sprawdzi się coś bezdotykowego przy dziecku, sama zainwestowałam w Baby Temp, na niego jest akurat stosunkowo duża gwarancja bo trzy latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam jak się nam dziecko miało urodzić nowy termometr i jest to aparat na podczerwień nonContact niemiecki od Geratherm, bada szybko, nie zacina się, jest OKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny jest Classic, wyglada i dziala jak analog ale rtęci się pozbyto tutaj, więc jest duoz bezpieczniej pod tym wzgledme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te z podczerwienią bym polecała z wielu powoduw na pewno są bardziej higieniczne, nie roznoszą po całej chałupie wirusuw, sama kupowalam nonContact jest niemiecki, atestowany, z długa gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydaje się Baby Temp w domu trochę jako termometr do ciala a troche jako termometr pokojowy bo też ma taką funkcję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaklimek
Wygodny i taki fajny poręczny jest Mini Temp zmiesci się absolutnie wszędzie, jeden z mniejszych bezdotykowych jakie w ogóle udalo mi się znaleźć w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używamy u nas w domu niemieckiego modelu Classic i jest okej, analogowe są o tyle lepsze że żadne baterie nie mogą się wyczerpać bo ich po prostu nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam nonContact używam go już od roku i nic się nie psuje, nie zacina się przy badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanity ma bardzo dobry termometr IR Baby Temp. Można sprawdzić gorączkę zdalnie, na odległość, tak samo mierzę sobie tym mleko dla dziecka żęby nie było za gorące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam parę tygodni temu termometr Baby Temp i działa elegancko, szybki wynik, wygodna obsługa, wyświetlacz z efektem powiększenia także wszystko widać wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda że akurat BabyTemp mierzy bardzo szybko. Miałam przez pewien czas inny model z podczerwienią i tamten potrafił się zawieszać i ogólnie słabo wyłapywał ten sygnał. Nieraz pomiar wyglądał w ten sposób że i tak trzeba było przyłożyć czujnik do ciała więc badanie było jak najbardziej – dotykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Kupiłam Non contact trochę opierając się na opiniach ludzi z sieci i na szczęście mogę powiedzieć po tych paru tyg używania że to był dobry zakup. Polecam innym mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, ja polecę MultiTemp jak do tej pory termometr mnie nie zawodzi a kupowałam go jeszcze zimą także już go używam przez jakiś czas. Dużo różnych termometrów sprawdziłam przed kupnem i tu mi się spodobał ten wszechstronny pomiar – w uchu, ale też na skroni, klasycznie dotykowo albo przez IR zdalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam NonContact przy małych dzieciach, tak jak już tutaj ktoś napisał – proste i szybkie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×