Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coz

13mcy i wazy 9kg - co moge jeszcze zrobic???

Polecane posty

Gość coz

W skrócie- waga ur 3560g, na piersi. od 3go mca u przybieral ponizej normy nie chcial ssać, karmilam go na spiaco... Gastrolog i pediatrzy kazali dokarmiac mm ale synek nie chcial za nic... Badania przerozne - zdrowy jedynie lekka alergia na pare produktow min: jajko, kakao.. Na roczek wazyl 9100g, je po 100ml manny, zupy wiecej, skubnie ziemniaka, chlebka, banana i tyle... Musze go dokarniac papkami ... :/ ogolnie niejadek, piers 3 razy dziennie, ida trzonowe zęby. Ostatnie badania tez ok tylko hemoglobina 11,3 wiecc bierze zelazo Obecnie czekamy na wizyte u alergologa. . Poza tym ze wyglada jak przecinek, ma bardzo kruche paznokcie, lekkie cienie pod oczami, ta alergia to jest zdrowy, wesoły, b ruchliwy. Juz tak bylo dobrze a ter spadl z wagi.. :( nie wiem juz co mam z nim robic.. Nie moge machnac reka na zdrowie wlasnego dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymooszka
A wzrost jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymooszka
A wzrost jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coz
75 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buyuuuuuy
a próbowałaś BLW? Może jeszcze nie trafił na coś co by mu smakowało. Mój jest 2 miesiące młodszy też na piersi podobnie waży tylko jest niższy dlatego wygląda na dość okrągłego. Nie chce papek tylko kawałki jedzenia, jak szły zęby to nie chciał nic oprócz piersi, co było kłopotliwe bo pracuję. Zęby ma aż dwa, dolne jedynki, mimo wszystko świetnie radzi sobie z gryzieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkolok
moje dziecko ma 20 miesiecy i wazy 10 kg i jakos nikt tragedi nie robi zwlaszcza ze duzo je i wszystko co dzieci jedza w tym wieku, takze ja bym sie nie przejmowala poprostu dziecko jest drobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmn
mój ma 16 miesięcy i waży 9,500 g a ma 83 cm wzrostu. on to dopiero wygląda jak patyk. też jest strasznym niejadkiem. nie lubi prawie nic, nie chce spróbować żadnych nowych rzeczy. też chce mi się płakać jak on po raz kolejny nie chce nić zjeść. nie mam dla ciebie żadnej rady ale wiem doskonale co przeżywasz. życzę zdrowia dla synka i oby szybko nabrał apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak siatka
centylowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ma wyniki dobre to bym się nie przejmowała. Moja córka też jest niejadkiem. Mając 20 miesięcy ważyła 10 kg! też chodziłam po lekarzach i nic. Odpuściłam. Teraz trochę nadrobiła wagę ale dalej jest szczuplutka. Niektóre dzieci tak mają. Lepiej być szczuplejszym niż za grubym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ty sie martwisz, ze za chudy czy za gruby na swój wiek ?? Moj syn w styczbiu skonczyl 3 lata, wazy dzisiaj 13 kilogramow. Zapewniam Cie, ze ani chory ani niekwtyny nie jest, wrecz przeciwnie. Do dzisiaj je malo i tylko kilka ulubionych rzeczy, jeszcze zaden lekarz mi nie powiedzial, ze za malo wazy... raz nawet uslyszalam, ze powinna byc zadowolona bo nadwaga to dopiero jest problem u dzieci. Wiec jak dla mnie 9 kilogramow na roczek to super waga i zero powodów do zmartwien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie rozumiem, jak piszecie ze Wasze dzieci wygladaja jak patyk ?? Chyba, ze sa naprawde wysokie > Moj syn jest niski ,malo wazy ale wyglada normalnie.Jest szczyplu po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
tez mi tragedia moja wazy mniej wiecej tyle samo i ma niedługo 13 miesiecy.a je dosc sporo to co mam zrobic napychac ja?to chyba normalan waga.Oj mamy wariujecie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okilezana
Co ty chcesz od jego wagi?Ma ponad 70 cm to dobra waga.Chcesz żeby był tłusty?Moj ma 25 miesięcy,wzrost 82 cm i wazy 10,7 kg i nie dramatyzuje.Nie jest chudy ani gruby,tyle co chce dostaje.Nigdy bym na hama nie wciskala jedzeniaJa jestem malutka wiec odziedzicyzl po mnie wzrost.Ja rozumie gdyby miał wzrostu powyżej 80 cm i miał taka wage to by był chudziutki ale nie ponad 70 cm !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coz
dzieki dziewczyny za słowa otuchy :) synek jest cały czas koło 20 centyla, wiem ze to dobrze, ze nie waha sie. blw stosuje połowicznie, ale synek raczej zjada malutko, jeden pierożek i tyle... nie martwiła bym sie tak gdyby nie był troche niedoborowy - żelazo ma niskie i te kruche paznokcie, przy niektóych paluszkach już ma tylko połowę płytki tak mu się łamią a całe życie przed nim :( no i te cienie pod oczami... wiem że może troche schizuje ale to moje pierwsze dziecko, nie wiem czy dobrze robie to czy tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
najwidoczniej tyle potrzebuje ze tak je nie stresuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
do jasnej ciasnej, żelazo, czyli anemia nie ma nic wspólnego z wagą!!! mój się urodził jako wcześniak (2800 i 51 cm) obecnie ma 2 miesiące i waży 4900!!!! ma anemie a wcale szczupły nie jest wręcz przeciwnie klocek niezły :P ja do szczupłych nie należę a do porodu (nawet do prawie końca ciąży) miałam anemie od wieku nastoletniego! Nigdy z niej nie mogłam wyjść. Waga nie ma nic wspólnego z żelazem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
a co do paznokci zrób mu tsh i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
dokladnie,znam dziecko klocek wazy 12 kg a ma 11 miesiecy i tez mial niedobór zelaza.zelazo to jedno,waga drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coz
hm... anemię mojego synka (niską jak niską) lekarka łączyła z brakiem apetytu, wg niej dzieci anemiczne często mają mały apetyt. widać to nie jest reguła ;) co do paznokci to dzieki za radę zrobię mu te hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortillla
Moj w wieku 15 miesiecy wazyl 9,5 Teraz ma niespelna 3,5 roku i wazy 13,5. Nie wyglada chudo a je bardzo duzo, ale wszystko wybiega, taki typ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×