Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny po dłuższej przerwie :) co do tych zewnętrznych objawów, np wygląd to nie ma reguły, ja mam chłopca (17 tydz ciąży) a cerę mam masakryczną, wypryski, suche skórki itp a nigdy takiej kiepskiej nie miałam. brzuszek mam nisko, typowa piłeczka:D i wczoraj coś dziwnego się wydarzyło, tak jakby mnie coś tak dynamicznie 2-3 razy musnęło w brzuchu, możliwe, że to mój synek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już Was doczytałam, więc możecie mnie też dopisać z chłopcem, heh widzę, że na forum na razie przewaga chłopców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczy- nosidelko mam 4 baby deluxe Boli mnie brzuch robi mi sie twardy i znowu niewiem czy to zaparcia czy cos sie dzieje z ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2662
magdaM - nie jest to prawa, ze na kazdej wizycie polozna slucha serca dziecka. Moja nie sluchala na wizycie w 16... w ogole ta wizyta trwala 5 minut moze. Moja kolezanka tez tak miala. Zalezy na kogo trafisz niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sesilka mnie gin nastraszyl ze gdy masz zaparcia doprowadza to do ucisku macicy i skracania sie szyjki co grozi poronieniem, tak jak pisalam wczesniej przepisal mi syrop- laktuloza. a jak nie to suszone sliwki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba byly zaparcia bo wzielam sobie czopik i poszlo;O w piatek mam wizyte troche sie niepokoje bo mam jeszcze takie klucia raz po jednej stronie raz po drugiej, i jeszcze co mnie niepokoi to to ze ruchy dziecka czuje baaardzo nisko , czy wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia....my jedziemy na tym samym wózku z tygodniami, a ja nie znam jeszcze płci i nie czuje ruchów :( małgosia...też mi lekarka przepisała ten syrop (pod inną nazwą tylko), ale go na razie nie biorę, bo miałam tylko jeden dzień taki ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Gratuluję wszystkim, które są po szczegółowym badaniu i wszystko ok, bo to jest dla mnie najważniejsze :) ja badanie mam w teraz w czwartek i jakoś tak się denerwuję irracjonalnie, bo czuję się znakomicie. Poza tym liczę, że poznam płeć dzidziusia! Sama już nie wiem czy wolałabym mieć synka czy córeczkę! To się zmienia z dnia na dzień, chociaż cały czas zwracam się do malucha jakby był chłopcem :) mam nadzieję że ewentualna córeczka nie będzie miała jakiegoś urazu :P A tak ogólnie to czytałam o czym ostatnio mowa i powiem Wam, że ja skusiłam się na kupno kilku ubranek i sprawiło mi to ogromną radość choć wydałam na nie ok 20 zł :) A poza tym namiętnie oglądam wózki i łóżeczka i powiem Wam że można dostać oczopląsu! Jeszcze nic z takich dużych (i drogich) akcesoriów nie kupuję, ale popatrzeć fajnie :) Jeśli chodzi o odkładanie kasy to też już zaczęłam, i też w tajemnicy przed mężem, bo wykańczamy dom i pieniądze na pewno by się rozeszły na bieżące potrzeby, a tak nie ma i koniec :P Ja oszczędzam na koncie oszczędnościowym, bo wtedy nie mam ich sama pod ręką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia_87 - wiem, że powinni już znać/widzieć płeć ale nie podadzą w Szkocji, bynajmniej w moim mieście, więc tylko prywatnie, A ostatnio dowiedziałam się, że prywatną klinikę zamknęli, więc musimy szukać. Co do słuchania bicia serca, mi polozna mówiła, że przed 20 tyg raczej nie sprawdzają tego, ale mi zrobiła :) więc słyszałam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka, ja właśnie pisałam o tych kłuciach. Mam je bardzo często i twardnieje mi brzuch. Lekarz stwierdził skurcze macicy (mimo, że sama macica jest raczej miękka) i przepisał d*phaston + no spę raz dziennie. Biorę to na noc z osłonowymi lekami dla kobiet w ciąży Laci Bios i nie mam przynajmniej tego balona zamiast brzucha. Marta, ja też mówię do dziecka, jak do chłopca i też złapałam się na tym, żeby na ewentualną córkę to jakoś źle nie wpłynęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w 13 i później 15 tygodniu lekarze powiedzieli,że będzie chłopak i bardzo mnie to cieszy, bo mam już 3 panienki. Dziewczyny, polecam modlitwę do św. Gerarda= opiekuna matek w ciąży. Po modlitwach do niego, poród lekki, miły i bardzo znośny. Pozdrawiam nowe mamuśki i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej Dziewczyny! Mam pytanie- smarujecie brzuchy kremem na rozstepy? Jak tak co byscie polecily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam pharmaceris M. Fajnie się wchłania ale czy przyniesie oczekiwany efekt to się dopiero okaże. Do biustu też mam z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie ;) Co do zabobonów: kształt brzucha, zachcianki, uroda w ciąży - cóż ja jestem daleka od wierzenia w takie rzeczy. Wydaje mi się, że to nie ma absolutnie znaczenia. Znaczenie ma, czy się nie objadamy, czy jemy zdrowe produkty, czy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną - ogólnie jeśli o siebie dbamy - to będziemy dobrze wyglądać ;) x Marta_86 - no właśnie - oszczędzanie na koncie = nie mam pod ręką nie wydaje. Jeszcze na oszczędnościowym, a nie zwykłym ROR`ze - nie ma dostępu z poziomu karty jeśli nie prześlesz. Idealne rozwiązanie ;) x Co do zaparć. Nie słyszałam, że mają wpływ na kondycję szyjki macicy. Ale wiem, że skutecznym sposobem na zaparcia, jest jedzenie owoców i warzyw. x Kremy na rozstępy. Hmm - trochę się naczytałam w necie - i w efekcie stosuję oliwkę. Mam nadzieję, że coś niecoś pomoże. Poza tym - jak się ma predyspozycje do rozstępów, to żadne cudo nie pomoże. x Dziś śniła mi się wizyta na USG genetycznym. Robiło mi je dwóch różnych lekarzy - i obaj stwierdzili, że dziecko zdrowe i że to chłopiec. Ciekawa jestem jak będzie w rzeczywistości. Też uważam, że lekko nie fair jest gdy mówię o dziecku jak o chłopcu (bo tak jest częściej), bo to krzywdzące dla ewentualnej dziewczynki. Mówię więc: fasolka, maleństwo i kochanie. x Teraz się skarżę. Wykańczamy mieszkanie - została kuchnia i inne. Kuchni nie skończymy do początku sierpnia, a nawet jeśli - to mebli jeszcze nie będziemy mieć (muszą być na wymiar). A teściowie - z których kuchni korzystamy - wymyślili sobie teraz remont kuchni - na początku sierpnia. Czyli suma summarum - nie bedziemy w ogóle mieć ani jednej kuchni do dyspozycji. Gdyby nie to, że jestem w ciąży nie złościłoby mnie to. Ale teraz złości. Będę robić śniadanie i kolację w warunkach polowych przez 2 tygodnie. A obiady? Mam jeść na mieście czy jeździć do domu rodzinnego by zjeść coś ciepłego w tym czasie? A chrzanię to! Strasznie mnie wścieka ludzka bezmyślność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc tak, ja miałam zaleconą laktulozę już od pierwszej wizyty (całą ciążę mam zaparcia) staram się to regulować dietą, czopkami glicerynowymi a jak już się zatkam na amen to kilka razy zdarzyło mi się poratować laktulozą. Mój lekarz też twierdzi, że trzeba to jakoś kontrolować i się wypróżniać, bo takie zaleganie to nic dobrego i dla mnie i dla dziecka. Deli, nie martw się, płeć znam tylko dla tego, że maluch bardzo r***liwy i pokazał - więc nie ma reguły kiedy się ją pozna, a co do ruchów, to wygląda na to, że to faktycznie mały Marcel, ale dziś jeszcze zapytam o to lekarza (mam po południu wizytę), podobno czas, kiedy odczuwa się pierwsze ruchy to bardzo indywidualna sprawa, zależy od aktywności dziecka, sylwetki (wagi matki), tego czy to 1 czy kolejna ciąża itp więc nie ma powodu do obaw! :) głowa do góry, niebawem też pewnie tego doświadczysz :) A co do kremów na rozstępy, używam już jakoś od 10-11 tygodnia raz dziennie na brzuch i piersi kremu Gerbera - pachnie takim dzidziusiem, nie brudzi ubrań, skóra wydaje się ładna, nawilżona, elastyczna. Jak na razie jestem zadowolona. No i nie jest drogi, mam go jeszcze dużo (pierwsze opakowanie), jest wydajny i 150 ml kosztuje 25 zł w mojej aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona powiedziełą :Lubisz mnie?" | On powiedział "nie". | Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. | Znowu powiedział "nie". | Zapytała wiec jeszcze raz: | " Jestem w twoim sercu?" | Powiedział "nie". | Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś | płakał za mną?" Powiedział, ze "nie". | Smutne - pomyślała i odeszła. | Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, | kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, | tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, | jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, | tylko umarłbym z tęsknoty." | Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że | Cię kocha. | Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim | życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu, przy | telefonie albo w szkole. | Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się | tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w | 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. | Jutro rano ktoś Cię pokocha. | Stanie się to równo o 12.00. | Będzie to ktoś znajomy. | Wyzna Ci miłość o 16.00 |Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze samsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopadło mnie jakieś gorsze samopoczucie. Nawet dzisiaj ryczałam w pracy. Mąż do mnie mówi "W kwestii informacyjnej - chłopaki jutro idą na siatkę, idę z nimi" i tyle. Mam wrażenie, że ostatnio unika domu. Wszystkie bieżące sprawy są na mojej głowie, już nie mówiąc o tych wszystkich badaniach, wizytach u lekarza, wyprawkach - beze mnie nic by nie wiedział. Jak kiedyś koleżanka mi się żaliła, że całą ciążę przechodzi samotnie, to myślałam, że mnie to nie spotka, bo mam super męża. Ale teraz widzę, że to jakaś ogólna przypadłość facetów. Nie chce mi się znowu iść sama na basen, sama do kina, sama na zakupy.. ile można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, zadzwoniłam dziś do szkoły rodzenia w szpitalu, w którym zdecydowałam się rodzić. Ha - tak - już wybrałam szpital. Będzie to szpital najbliżej domu. Zresztą, ja też się w nim urodziłam. No i pracuje tam mój GP. Szkoła rodzenia to przyjemność, która będzie nas kosztować 250 pln. Postanowiliśmy jednak, że będziemy chodzić, ponieważ nawet jeśli się okaże, że będzie CC - to poruszane są też zagadnienia z opieki nad noworodkiem. Teraz tyko nie wiem - czy zapisać się na zajęcia od sierpnia czy na kolejny kurs? Zajęcia trwają 8 tygodni. Trochę się obawiam, że kolejny kurs to będzie już późno - październik-listopad. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne_Oczy - nie smuć się. Przejdzie mu. A jak nie - to może porozmawiaj z nim. Powiedz mu wprost co Cię boli, że chciałabyś by Cię bardziej wspierał, by bardziej angażował się w ciążę. Może myśli, że Tobie tak dobrze, albo nie pomyślał, że jest Ci z tym ciężko. Czasem faceci są ciężcy w obyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, pogadam z nim, o ile go spotkam w domu któregoś wieczoru ;) Ja też wybrałam już szkołę rodzenia. Planuję zapisać się na październik, ale u nas sesje są 4 tygodniowe i za darmo. Na stronie mojego szpitala jest napisane, że takie zajęcia powinno się kończyć ze 4 tygodnie przed terminem porodu. Później jest już nie tylko ciężko w nich uczestniczyć przyszłej mamie, ale też zdecydowana większość porodów odbywa się w okolicach 38tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczy, rozumiem co czujesz, najlepiej porozmawiać z facetem. Może on ma już dość słuchania o wyprawce, ciuszkach itp. Mężczyźni inaczej to przechodzą. Ja przy pierwszej ciąży też tak jak Ty żyłam dzieckiem rosnącym, zakupami itp. Teraz mnie to już nie kręci...Z drugiej strony niech facet ma teraz swoją przestrzeń, a później spędzał więcej czasu z Tobą i dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, atomooffka - jeśli chodzi o moje oszczędzanie to do tej pory byłam tak kiepska, że teraz poszłam o krok dalej i założyłam takie konto oszczędnościowe, którego nie mogę ruszyć przez internet i muszę iść do banku żeby wyciągną kasę ;) bardzo demotywujące! Czarne_Oczy100 - nie martw się mężem! oni naprawdę nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy! tak już mają, musicie porozmawiać. mój wychodzi z takiego założenia że siedzę cały czas w domu to mam na wszystko czas i mogę pozałatwiać różne sprawy, zrobić zakupy, pojechać do urzędu itp. dodatkowo skoro ja siedząc w domu mam czas na przyjemności (!) to on po przyjściu z pracy ma prawo się rozerwać i sobie gdzieś pójść. Otóż uświadomiłam go że nie ma :) bo ja też potrzebuję jego pomocy i obecności i jak chce się rozerwać to może pojechać ze mną na zakupy (przecież sama zgrzewek wody czy 10 kg cukru nie będę dźwigać ;)) lub do kina! tak więc nie załamuj się i szczerze z nim porozmawiaj! Jeśli chodzi o kremy na rozstępy to ja używam balsamu Cocoa Butter Formula Palmer's - poleciła mi go pani w aptece, kosztuje ok 25 zł za 250 ml, ma kakaowy zapach (pachnę jak produkt czekoladopodobny :)), ma trochę gęstą konsystencję, ale przez to mam wrażenie że lepiej się zakonserwowałam :) używam go raz dziennie na brzuch, pośladki i uda, no i piersi. Na razie żadnych nowych rozstępów się nie dopatrzyłam (miałam już niestety na piersiach, ale to jeszcze od okresu dojrzewania). Mam pytanie czy któraś z Was jest z Poznania, albo tutaj będzie rodziła?? No i czy któraś z Was ma zaplanowaną cesarkę?? Bo ja na 90% będę miała cc (ze względu na chore oczy) i nigdy się tym nie martwiłam, uważałam że to nawet lepiej, ale teraz sobie dużo o tym czytam i boję się :/ Pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży używałam różnych specyfików na rozstępy i faktycznie nie miałam, było wszystko ładnie pięknie aż do 9 miesiąca, gdzie nagle brzuch się zrobił jak poparzony, rozstęp na rozstępie. A teraz używam raz na ruski rok oliwki rossmanowskiej i mam to szczerze mówiąc gdzieś. CzarneOczy....musisz koniecznie porozmawiać z mężem i wysłuchać jego punktu widzenia. A mnie dzisiaj dorwała jakaś rwa, ból straszny,że ze łzami w oczach siadałam na łóżku. Teraz troche lepiej, ale boli. taka blokada w pośladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja będę rodzic w poznaniu jeszcze niewiem czy cc czy sn zależy jak mi wyjdzie wynik holtera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne_Oczy - na 100% znajdzie czas by porozmawiać. A Ty nie możesz się źle nastawiać, że "jak go spotkam w domu któregoś wieczoru". Będzie dobrze -uszy do góry! x Marta - masz rację - mega demotywujące - iść do banku po kasę. x deli - mam nadzieję, że Ci jak najszybciej przejdzie. x Dziewczyny - a jak stan Waszych zębów w ciąży? Ja właśnie byłam u dentystki-kończyła mi zęba co się popsuł przed ciążą. Tak to wszystkie całe. Czytałam o rozpulchnieniu dziąseł w ciąży - ale tylko tyle, że jest. Poleciła mi robić płukanki z szałwi i rumianku - i kontrola za 1,5 mies. Okazuje się, że takie rozpulchnienie dziąseł prowadzi do bardzo poważnego zapalenia pociążowego - z którego dosyć ciężko się wykaraskać. Szczególnie powinny uważać na dziąsła dziewczyny przyjmujące progesteron (luteina i d*phaston), gdyż progesteron i estrogen są odpowiedzialne za ten stan-a jak przyjmuje się dodatkowo - to jeszcze bardziej się zaognia. Poza tym - czytałam, że do dentysy w ciąży należy chodzić raz na trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka, a zdecydowałaś już jaki szpital?? atomooffka - jeszcze nie byłam u dentysty ale planuję w najbliższych dniach się umówić, bo faktycznie dziąsła bardzo mi krwawią i bolą! A po tym co napisałaś to pójdę na pewno :) deli82 - współczuję z tą rwą! mnie też co kilka dni łapie, w lewym pośladku mnie strasznie ciągnie i mam wtedy problem z chodzeniem i siadaniem. Dość nieprzyjemna sprawa, mi pomogła taka maść chłodząco - rozgrzewająca (tzn. najpierw jest zimno, a później przyjemne ciepło), ale nie powiem ci jak się nazywa, bo moja mama gdzieś ją kupuje i mi zawsze do jakiegoś pojemniczka trochę przekłada i daje. taka niebieska, jak żel albo galaretka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej :) + czarne_oczy tak jak napisala gocha faceci inaczej podchodza do tego wszystkiego. W pierwszej ciazy N. bardzo sie interesowal, a teraz juz mniej. Ale wyobraz sobie, ze jest mase facetow co sie pytaja o brzuszek i generalnie duzo gadaja, a nie potrafia zajac sie naprawde istotnymi sprawami. Jak bardzo Cie to boli to pogadaj z nim :) + atomooffka ja poloecam szkole rodzenia pozniej bo czym wczesniej idziesz tym bardziej sie nakrecasz i czas do porodu sie wydluza :) U mnie byla ona za darmo i wiekszosc babeczek byla w 8 miesiacu. + Co do kremu na brzuch to tez uzywam teraz gerbera. czesniej uzywalam bardzo drogich kremow np. mustella its. i powiem szczerze, ze jak ktos nie ma wystarczajaco duzo koleganenu w skorze a brzuch bedzie duzy to nawet najdrozszy krem nie pomoze. Dobra jest nawet olwka bambino bo generalnie chodzi o natluszczanie. + Marta_86 ja bede miec druga cesarke ze wzgledow ortopedycznych. Sam porod jest kompletnie bezpolesny, ale potem o wiele dluzej dochodzi sie do siebie niz po porodzie sn. JESLI masz jakies pytania co do cc to chetnie odpowiem jak bede wiedziec :) + deli82 mam takie samo podejscie do kremow jak Ty. W pierwszej ciazy nie mialam rozstepow az do ostatnich tygodnich. Ale mialam ogromny brzuch i kremy ze zlota by nie pomogly. A znam przypadki, ze szczuple dziewczyny nic nie stosowaly, mialy maly brzuch i sila reczy ani jednego rozstepa nie bylo. Polecam na takie rwanie zwiekszyc dawke magnezu i potasu. Pij sok pomidorowy :) + atomooffka mi na samym poczatku ciazy porobily sie drobne ubytki i od razu wyleczylo wszystko, ze znieczuleniem itd. Nic nie slyszalam, ze do dentysty chodzi sie raz na trymestr. Mi w pierwszej ciazy bardzo krwawily dziasla, teraz nic na szczescie. + A u mnie tragedia dermatologiczna. Zawsze bylam uczulona na nikiel, chrom i kobalt. W ciazy mi sie tak nasililo, ze mam egzeme na rece. Juz nie daje rady to tak boli, a masci ze sterydami nie moge uzywac. Mam za to sposoby domowe i juz mi lepiej troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta raczej w św. Rodzinie córkę tam rodziłam i byłam bardzo zadowolona ,wcześniej leżałam na patologii na raszei i co mi się tam nie podobało to odwiedziny gości były od rana do wieczora w salach , mnie by to przeszkadzało dlatego wybrałam św rodzinę tam odwiedziny są w wyznaczonych godzinach i jest do odwiedzin specjalny korytarz , dużym plusem jest jeszcze to że dziecko przynoszą tylko do karmienia i potem już zależy od ciebie czy chcesz żeby zostało z tobą czy mają je zabrać a np na raszei dali dziecko odrazu i trzeba było wszystko robić kąpać przebierać niektóre kobiety zwłaszcza po cc ledwo dawały radę a położne wcale do pomocy nie były tak, a i jeszcze porównując te 2 szpitale to w św rodzinie nie było problemu żeby dziecko dostało mm a na raszei kobiety musiały karmić tylko piesia , ale to było 6 lat temu mogło się dużo zmienić przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×