Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

dumna mama....wiesz co właśnie ja też mam przepuklinę pępkową i w ogóle rozjechane mięśnie. Chirurg chciał mnie już operować, ale mówiłam,że planuje drugą ciąże, to powiedział,że wtedy zrobimy już po. A tobie lekarz coś powiedział,że przepuklina może być wskazaniem do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedział że skonsultuje sie z chirurgiem ale żeby uniknąć ewentualnie pozniej operacji to lepiej nie ryzykować i zrobić cc bo po co pozniej mam przechodzić kolejną operacje! gdyby coś przy wysiłku sie rozlazło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie za tydzien bedzie 20 tydzien. mam nadzieje ze sie wtedy dowiemy jaka plec . 450 zl za usg i wizyte ? zdzierstwo ! Ja placilam u dobrego lekarza w Polsce 130 zl, dokldane badania, usg dziecko pomierzyl , na syndrom downa itp. skierowania na badania. I to wliczone w wizyte, nir rozumiem dlaczego u Cb dolicza wizyte ?. No ale .... (do dumna mama ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne_Oczy100......... jest wiele możliwości zarażenia się żółtaczką najczęstsze to stosunek płciowy, no i jak krew osoby zdrowej zmiesza się z krwią osoby chorej np przez rany, u dentysty jeżeli źle wysterylizowane narzędzia. Z tego co ja wiem na temat swojej własnej choroby to mam ją całe życie zostałam zarażona najprawdopodobniej w szpitalu jako niemowlak. Jestem z bliźniaków i to wcześniaków wiec pierwsze parę miesięcy życia spędziliśmy z bratem w szpitalu. Teraz dopóki jestem w ciąży dziecko jest bezpieczne największe ryzyko niesie za sobą poród.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Wczoraj zaczął mi się 18 tc. Zaraz będzie półmetek;) Ruchów nie czuję jeszcze ;/ Chociaż w zeszłym tygodniu miałam wrażenie, że coś poczułam - ale nie. x Co do cen badania - ja będę robić USG genetyczne z badaniem echa serca - jako USG połówkowe. Za tą przyjemność zapłacę 260 zł. Do tego 60 pln za obrazowanie 4D. Idę do najlepszego specjalisty w Łodzi. Wachałam się na początku - bo trochę drogo - ale w sumie - ważne jest by iść do kogoś o najlepszych rekomendacjach. Tak za wizyty nie płacę - choć chodzę prywatnie (przychodnia ma podpisaną umowę z LuxMedem - w którym mam pakiet medyczny). x dumnna mama - no nie wiem czy można ibuprom. Można paracetamol - a inne leki po zgodzie od GP. Fajnie, że Ci się potwierdziła płeć dziecka. x bea1984 - kolejne dobre wieści. Bardzo się cieszę. Dobrze, że mąż się "poskarżył". Chociaż będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ibupromu ja osobiście nie byłam przekonana dlatego nie brałam ... wolałam sie zaspokoić tylko plastrami chłodzącymi i małą drzemką i zawsze pomagało :-) a powiedzcie mi kobiety czy któraś z was miała cc bo wiem że jest tu spora grupa mam które są w kolej ciąży dlatego pytam o opinie .... bo ciekawa jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka- ciagle mam zle wyniki moczu. jak nie erytrocyty to bialko ;/ + ja place za wizyte 150 i polowkowe tez mam w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis mam wizyte mam stracha , bo chyba cos nie tak ,ruchy dziecka czuje bardzo nisko a w nocy to myslalam ze rodze , dziecko jest tak nisko ze myslalam ze wychodzi czulam ze mnie cos ciagnie i rozrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka - ja też często czuję ruchy nisko i do tego od czasu do czasu kłuje mnie dość mocno w boku np. jak kichnę. Ale wszystko jest ok. więc może poprostu gdzieś te nóżki ma tak nisko - wczoraj na USG 4D miała założoną nóżkę na nóżkę - nawet lekarz się śmiał. Mam nadzieję, że wszystko będzie u Ciebie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj miałam wizytę i... jestem tak samo mądra jak przed nią :P dzidziuś się kręcił, fikał koziołki, zakładał nogi na głowę :D ale zawsze jakoś tak że nie widać czy chłopiec czy dziewczynka, chociaż w sumie i ja i lekarz stwierdziliśmy, że jak może nic nie widać to córcia??! zobaczymy następnym razem, będę wtedy miała robione USG połówkowe (w ramach NFZ). * Sesilka nie martw się wcale! te maluchy są teraz tak nisko. Jak mi wczoraj robił usg to maluch był bardzo nisko, tak że tą głowicą to mi prawie po wzgórku zamiatał :) trzymam za ciebie kciuki, napisz jak będziesz po! * Podczas wizyty pokazałam lekarzowi zaświadczenie od okulisty i on stwierdził, że w sumie to on nie widzi przeciwwskazań do porodu naturalnego i co prawda może być podwyższone ryzyko (że coś mi się z oczami jeszcze bardziej poknoci), ale jeżeli się uprę to on mi pozwala rodzić sn. I teraz w sumie to jestem w kropce! Bo niby przez większość czasu nastawiałam się na cc i trochę boję się tego ryzyka przy porodzie sn, ale już teraz sama nie wiem co robić :/ dobrze że do grudnia jeszcze trochę czasu :) * Zapytałam też lekarza o te bóle głowy i stwierdził, że najlepsza krótka drzemka, ale jeżeli nie mam takiej możliwości albo nie pomaga to paracetamol mogę łyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej odzyskalam sily i znowu sporo zrobilam w domu. Jednak moje uczulenie nie daje mi spokoju, dermatolog w przyszlym tygodniu. Jak z ciaza wszystko super tak uczulenie w ciazy mi sie nasililo. U nas troche zaczelo sie walic bo jedno auto w naprawie, a wczoraj podjezdzam drugim i olej zaczal wyciekac. Moj N. dzisiaj wiozl dziecko do zlobka przez cale miasto rowerem :) I co sie okazalo? Jak wrocil i demotowal fotelik rowerowy to sie polamal ;/ + dumna mama ja miala cesarke i barzdo meczylam sie po operacji. Porod calkowicie bezbolesny, ale pozniej zamiast byc aktywna przy opiece nad dzieckiem to bardzo cierpialam. Jednak znam mamy, ktore po cesarce czuly sie znakomicie, wiec nie ma sie co zzrazac bo strach ma wielkie oczy. Teraz tez cesarka, ale bardzo pozytywnie sie nastawiam i Tobie tez tego zycze, w razie pytan odnosnie cc sluze pomoca :) + Angelina co oznaczaja takie wyniki? Czy to brak jakiegos pierwiastka czy jak? Ja tez place 150 za 3d i w tym wizyta itd. + Sesilka daj zna jak po wizycie, mam nadzieje ze wszystko dobrze :) + Marta86 ponoc sprawa okulistyczna jest ewidentnym wskazaniem do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ściągałam holtera po 24 godzinach..i...jestem załamana :/ Serce potrafi mi się ostatnio zatrzymywać raz po raz, po kilka-naście razy na dzień, ze nie wiem co robić...A teraz jak na złość nic!! tylko może raz!! ;/ wyjdzie na to, że "nic się nie dzieje" i oleją to..:/ A ja chyba zwariuje...A "smieszniej" - po zdjeciu, jakies 2 godziny później - zatrzymywało mi się ze 3 razy..Super normalnie! wiem, że na to nie mam wpływu, ale cieszyłąm się, że może w koncu coś wykaze, ze bede wiedzieć na czym stoję...;// Zielononozka - holter to takie cos jak mały walkman z kabelkami które zakłada się na klatce, który zapisuje pracę serca przez 24 h..Potem odczytywane są wyniki. Ja od ok.15 roku życia odczuwam zatrzymującą się pracę serca i czasem mega ból w klatce piersiowej, że oddychać nie mogę, W Polsce byłam pod kontrola kardiologa, ale mimo ze tez raz mialam zalozonego holtera niestety moj rodzaj arytmii jest ciezki do zdiagnozowania - ciezko "wstrzelic sie"z badaniem.. Tu tez czuję ze poniosłam "klęskę"... Wyniki będę mieć po ok. 10 - 14 dniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Ewcia jeju to powazne, bo przeciez w ciazy serce musi pompowac dwa razy wiecej krwi. Bardzo Ci wspolczuje i jednozesnie martwie sie. Paskudna sytuacja. Zawsze tak jest, ze akurat na zawolanie wychodzi. Tzrymaj sie i badzmy dobrej mysli, ze nic nie popsuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie juz wszystko wiem dziecko jest tak nisko bo wyzej nie ma miejsca narzie dopiero sie przeniesie wyzej, w pierwszej ciazy czulam ruchu w 21 tyg i dlatego czulam wyzej co do klucia i bolu brzucha ma prawo bolec bo macica sie rozciaga jesli nie ma plamien nie ma powodow do niepokoju. dzidzius wazy 230 gr,potwierdzilo sie to co ostatnio czyli synek :)nastepne usg polowkowe za 3 tyg. a i co do moich codziennych wymiotow lekarka powiedziala ze w tym tyg ciazy to juz nie jest od ciazy problem lezy gdzie indziej czyli wina jest moj zoladek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka cieszę się bardzo, że wszystko w porządku! i gratuluję potwierdzonego synusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane:-) fajnie że dobre wieści od lekarza ... widzę że kolejny facet w naszym gronie czekamy na małe kobiety :-) ja dziś rano wstałam bo wogóle spać nie mogę:-/ zaczynam właśnie prasować bo za tydzień jedziemy na wakacje więc powoli zbieram wszystkie rzeczy w całość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne_Oczy100 - nie wiem, jak jest teraz w Polsce, z tego co pamietam, jak miałam zakładane x lat temu, to 24 godziny albo do szpitala na obserwację, Może się coś zmieniło, albo zależało to od "możliwości" lekarza, nie wiem :) Tutaj - z tego, co gdzieś wyczytałam, mogą założyć coś na dłużej, ale...przypuszczam, że jest to zależne od wyników z tego 24-godzinnego...Dlatego wiem, że mogę zapomnieć o dalszych badaniach...Wolałabym się mega pomylić, ale nie sądzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech szkoda. Może mów im do znudzenia, że masz te dolegliwości, to powtórzą próbę. Gratuluję kolejnego synka na naszym forum. Ciekawe czym ja się pochwalę za 2,5 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję synków! Wiecie co, w moim odczuciu to też jakoś drogo wychodzą te badania w waszych miastach. Ja za usg genetyczne z opisem i płytką płaciłam 150 zł, tyleż samo kosztuje połówkowe. Może dlatego, że ściana wschodnia, tu zawsze wszystko do tyłu, ceny na szczęście też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę do lekarza który mieszka i przyjmuje w okolicach wawy i tam niestety ceny też są wyższe czasami dużo wyższe ale jest ordynatorem w szpitalu w którym będę rodziła i dlatego poszłam do niego. z pierwszą ciążą również u niego byłam i tak jakoś przyzwyczajenie zrobiło swoje aczkolwiek ceny mnie powalaja... a co ciekawe od 30 tygodnia lekarz ustala wizyty co 2-3 tygodnie to dopiero wyciąganie kasy ! tym bardziej że ja czuje się fenomenalnie wszystkie badania i wyniki wychodzą super ...ale coż;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumna mamo ja rowniez chodze prywatnie na kazda wizyte do ginekologa ktory jest ordynatorem w moim szpitalu( to ten przyjemny pan z filmiku :P ) i wizyty mam ustalane co 3 tyg. nie pytam czemu ale wychodzi mi i tak jedna wizyta w miesiaca a postanowilam ze nie bede zalowac pieniedzy na dziecko. poki co 100zl miesiecznie na wizyte to nie jest majatek a przynajmniej mam pewnosc ze wsyztsko jest ok, bo gdybym poszla na nfz to mialabym 3 usg przez cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - nie ma co. Co miasto to inne ceny tych USG połówkowych/genetycznych/3D/4D. Ja np. mogłabym pójść na USG genetyczne za 150 zł - ale wolę iść do specjalisty o dużej renomie - za co będę musiała zapłacić więcej. No ale - coś za coś. x Fajnie, że kolejne z nas mają potwierdzane info o płci dzieci. Już się nie mogę doczekać 5 sierpnia - by też wiedzieć ;) x Z serii pytania o: wczoraj oglądałam śliczny film na TVN - "Pamiętnik". No i ryczałam na nim jak głupia. Czy Wy również łatwiej się wzruszacie niż przed ciążą? Jejku te hormony ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, mnie od wczoraj boli glowa wczoraj wzielam 2 apapy i przestalo troche bolec ale dzisiaj juz sie obudzilam z bolem jeszcze dostalam zje.ke od tesciowej ze wzielam apap jak tak moge robic zeby w ciazy brac tabletki:/ tak najlepiej polozyc sie i zdychac wrrrrrrrrzla jestem jak niewiem . jutro wyjazd nad morze odpoczne wkoncu od codziennych obowiazkow:D mam nadzieje tylko ze glowa przestanie bolec i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Sesilka nie przejmuj sie tesciowa,, ja tez biore apap jak jest taka potrzeba i swiat sie nie zawalil. Na przyszlosc to nie mow jej nic, zeby pozniej nie dogadywaly ze cos przez te apap bedzie. + Dzisiaj czytalam o przybieraniu n a wadze i wychodzi na to, ze 2 kg w 19-stym tygodniu to za malo. Na necie sa rozne kalkulatory kg ciazowych jak ktora jest ciekawa. A WY ile przytylyscie badz schudlyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej Zielononozka! Ja tez jestem w 19 tyg ciazy i tez przytylam 2 kg. Wyniki krwi mam dobre ( dodam ze jestem wegetrianka) , dzidzius rozwija sie i rosnie prawidlowo, wiec mysle ze nie ma powodu do zmartwien. Poza tym naczytalam sie, ze przybieranie na wadze dopiero przed nami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. ja jestem z forum styczniowego, ale podczytuje Was, bo jesteście trochę do przodu. Mam pytanie do atomoffka - co to za specjalista w Łodzi, o którym piszesz? Możesz mi go polecić.? Mam na myśli speca od USG połówkowe/ genetyczne.> Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i ich maleństwa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gościa styczniowego :) ten lekarz to Lech Dudarewicz - ma gabinet przy Liściastej 74 ceny na stronie są nieaktualne pisałam wcześniej, że USG genetyczne z badaniem echokardiograficznym to 260 pln obrazowanie 4D + 60 pln http://www.usg-3d.pl/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×