Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szaramyszzzzzzzzzs

komunia święta na czczo ?

Polecane posty

Gość szaramyszzzzzzzzzs

Witam Zastanawiam się dlaczego przed święconką nie należy jeść śniadania i przed przyjęciem komuni też trzeba być chyba godzine na czczo przed komunią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio?? cos krecisz
pierwsze slysze! Ja z domu bym ni wyszla bez sniadania. A w kosciele na pewno bym fiknela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaramyszzzzzzzzzs
serio nie kręce :) na religii ksiądz nam mówił że przed święconką nie powinno sie jeść a przed przyjęciem komunii trzeba być godzinę na czczo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chodzi tobie o komunię dzieci czy taką na mszy przyjęcie opłatka ? ja słyszałam też że przed przyjęciem opłatka trzebaa być na czczo od dziadków od księdza ale ja zawsze coś skubne bo bez śniadania bym chyba padła w kościele a przed święconką to też coś skubne delikatnego ;) WESOŁYCH ŚWIĄT BABECZKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaramyszzzzzzzzzs
chodziło mi o przyjęcie opłatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam szczerze, że przed opłatkiem to nie słyszałam, ale przed święconką to jak najbardziej, w końcu święconka rozpoczyna wielkanocne śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Na godzinę przed przyjęciem komunii nie należy spożywać pokarmu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgfhfg
bo inaczej dostaniecie sraczki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikkkkkkkkkkku
Witam Słyszałem o tym, ale to ma jakieś rozsądne uzasadnienie w wierze, czy jest to tylko jakaś przekazywana z pokolenia na pokolenie bezzasadna reguła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie problemy
lećcie po ten badziewny wafelek i żrejcie z brudnych kleszych łap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kan. 919 1
„Przystępujący do Najświętszej Eucharystii powinien przynajmniej na godzinę przed przyjęciem Komunii świętej powstrzymać się od jakiegokolwiek pokarmu, z wyjątkiem tylko wody i lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikkkkkkkkkkku
to to już wiem , ale czy ma to jakieś rozsądne uzasadnienie w wierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemne zdjęcie
znowu jakieś kościelne wymysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjk oiinzcnjksd
No ciekawe jak to klechy tłumaczą. Dawajcie katolicy uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kan. 919 1
W Kościele Katolickim nie ma bezzasadnych reguł. Tylko trzeba znać ich znaczenie.I nie trzeba uzasadniać, że przed przyjęciem Najświętszego Ciała Pana Naszego Jezusa Chrystusa nie powinno się jeść. Tę najświętszą czynność powinno się wykonywać bez myślenia o przemianie materii. Post w religii katolickiej ma bardzo duże znaczenie, dziś zmarginalizowane. Taka jest wiara katolika, czy hindusa też pytasz dlaczego krowa jest święta? a materialistę pytasz dlaczego pieniążek jest święty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaramyszzzzzzzzzs
no właśnie ja nie znam i prubuje sie dowiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemne zdjęcie
"I nie trzeba uzasadniać, że przed przyjęciem Najświętszego Ciała Pana Naszego Jezusa Chrystusa nie powinno się jeść' to po cholerę ustanawiać jakieś zasady skoro nie jest się w stanie ich uzasadnić. Czemu tak a nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FELEK z sąsiedztwa
bo nie ma zasad to jest wszystko wymyślone jakiś mit nie wiem steorotyp czy coś , ja też słyszałem że trzeba być na czczo ale dlaczego to odpowiedzi brak , jak zapytasz hindusa czemu czczą krowe na pewno odpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakąś misję ewangelizacyjną mam dziś na kafeterii :) Otóż, drodzy moi. Obowiązku przynależenia do kościoła Katolickiego nie ma. Każdy, kto nazywa siebie katolikiem wie, że obowiązują nas dokumenty Kościoła Katolickiego. Kodeks Prawa Kanonicznego:(kan. 919 1).: 1. „Przystępujący do Najświętszej Eucharystii powinien przynajmniej na godzinę przed przyjęciem Komunii świętej powstrzymać się od jakiegokolwiek pokarmu, z wyjątkiem tylko wody i lekarstwa Katolik wie, że Eucharystia to coś więcej niż kawałek wafelka, to dla nas Najświętsze Ciało Zbawiciela. Przyjmuje się go z największą czcią. A praktycznie uzasadnia to św. Paweł w 1 Liście do Koryntian (1 Kor 11,20) - niektórzy chrześcijanie przychodzili na wspólne Łamanie Chleba najedzeni lub nawet pijani, co było zgorszeniem dla tych biedniejszych. Paweł surowo karci takie postępowanie. - już św. Justyn (ok. 150r.) pisze o odprawianiu Mszy Świętej rano, aby uniknąć takich nadużyć - w VI i VII wieku istniała nawet kara ekskomuniki za nie zachowanie postu przed Eucharystią - post Eucharystyczny w niektórych regionach Europy trwał do trzech dni, w większości przynajmniej dobę - stąd ludzie rzadko przystępowali do Komunii - aby zachęcić do częstszej Komunii - Kościół złagodził przepisy o poście Eucharystycznym: - od 1917r. wystarczyło pościć "od północy" (ale nawet lekarstw nie wolno było przyjmować) - od 1957 - 3 godziny przed Mszą - Sobór Watykański wprowadził post na 1h przed momentem przyjęcia Komunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A "smutna mordka" wyszła mi zupełnym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixyyyyyyyyyyy
ale zazwyczaj msza trwa 45 minut wiec jak zje sie przed wyjsciem do kosciola to nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam o tym, i moim zdaniem czemu nie, może być przecież łyka wody mineralnej możesz się napić, a przynajmniej zęby umyte i czysty oddech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ciumkająca
Przed komunia święta godzinę to post eucharystycznej. U mnie np święconej jest od 13 i do tej pory mam nic nie zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamon71
niektórzy rodzice to już wariują, mnie naprawdę to dziwi, że ważniejsze są prezenty, wielka uroczystość, a w prezencie to nawet operacja plastyczna.... http://szkola.wp.pl/kat,121278,title,Operacja-Komunia,wid,15506124,wiadomosc.html a wg mnie powinno być skromne przyjęcie, bo przecież to przeżycie duchowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaZuber
Jeśli szukasz miejsca na komunię dziecka, to polecam www.ChrzcinyiKomunie.pl . Tam w szybki i łatwy sposób znajdziesz sprawdzony lokal. Można wysyłać zapytania do wielu restauracji jednocześnie albo po prostu do nich zadzwonić, powiedzieć co się chce i oni zrobią to za nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas było do wyboru. Ksiądz mówił, że można na czczo, albo pół godz przed komunią nic nie jeść już. No i zjedliśmy śniadanie, bo dziecko by nie wytrzymało 2h w kościele na pusty żołądek, a później dopiero ok 14.00 na obiad do Rozdroża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×